Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vettem egy kutyát egy NEM...

Vettem egy kutyát egy NEM tenyésztőtől és irtunk szerződést! Miért írt velem szerződést? , ha elvileg ő egy szaporító!?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 25. 12:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi van a szerződésben? Mennyire hivatalos?
2017. ápr. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Milyen szerződés?
2017. ápr. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az elado igazolja a szerzodestargyat kepzo kutya szarmazasat mely jelen szerzodes 1.sz mellekletet kepzi melynek oltasi bizonyitvany szama: .... aztan az osszeg.. es h megtekintettuk kivalaszottuk a kutyat.. csere nincs.. ha beteg lesz mi alljuk a koltsegeit.. az allat egeszges serules mentes... momdjuk semmi ertelme nem volt ennek a szerzodesnek..
2017. ápr. 25. 13:00
 4/10 EagleHUN ***** válasza:
98%
Pont azért hogy védje magát, azért kötött szerződést. A felelősség áthárítása miatt...
2017. ápr. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%

Én el tudom képzelni,hogy korábbi tapasztalatok alapján csinálta ezt.

Én nem vettem volna meg a szaporítótól, de legalább ez egy fokkal normálisabb, ha legalább oltva adta oda. Ez is valami.

2017. ápr. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen.. kulonben azota tobbszor felhivott h minden rendben van e a kutyaval.. eslso nap is rogton hivott reggel h hogy viswlte a kutya az ejszakat.. ugyh normalis.. de eszes.. mivel szaporito.. igy nem voltak genetikai vizsgalatok a kutyaknal.. igy nem lehet biztosra menni az orokletes betegsegeknel es ezert irt ilyen szerzodest.. mind1 en szeretem a kutyam es egeszseges! Ez a lenyeg :)
2017. ápr. 25. 13:14
 7/10 A kérdező kommentje:
Elmondasa szerint elosszor ellett a kutyaja.. de tenyleg normalis emeber.. itt lakik par km.re..! Ugy osszegezve normalis emberrol van szo. De sztem ezek utan biztos szet fogja szaporitani a kutyajat.. mert a kolykok csoda szepek. Es pikk pakk elkapkodtak oket!
2017. ápr. 25. 13:16
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor az első kiskutyámat vettem, ott is kaptam szerződést a szaporítótól. Lényegében amikor beteg lett 10 hónaposan (és meghalt), minden felelősséget hárított, és hát a szerződés alapján joggal.

Másodjára rendes tenyésztőtől vettem, aki a szerződés szerint a kutya élete végéig egészségügyi garanciát ad.

2017. ápr. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A tenyésztő ezzel szemben olyan szerződést köt, amelyben egészségi garanciát vállal bizonyos betegségekre, bizonyos tartási feltételek teljesülése mellett, és akár cserét, akár kártérítést is megajánl.

Magyarán ez a szerződés, amit te kaptál, a szaporítót védi. De amúgy ha érdeklődik a kutyus felől, akkor azért valószínű mégiscsak kifogtál közülük is egy normálisabbat.

2017. ápr. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretnélek megijeszteni, de készülhetsz anyagilag, hogy valami baja lesz a kutyának, mert ő nem fogja kifizetni. Egy rendes ember (tenyésztő) pont az ellenkezőjét írja a szerződésbe.
2017. ápr. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!