Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyámnak gennyes az egyik...

Kiskutyámnak gennyes az egyik szeme, kamilla?

Figyelt kérdés
Állatorvost nem tudok most hívni. Tegnap láttam meg, hogy be van gyulladva a kutyus szeme.Szerintem bele ment valami, nekem is volt ilyen pár hete. Ha kamillával lemosom az jó rá?

2017. ápr. 26. 12:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kutya? Mennyire van begyulladva a szeme? Miért nem tudod orvoshoz vinni?
2017. ápr. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ki tudja nyitni, de be van gyulladva,folyik belőle a geny.Kicsit piros is a szemfeherje, a mozgásban nem zavarja. Ugyan úgy eszik, iszik, játszik. Mostanában a fenyőfa alatt egy gödörben alszik. Arra tippeltem, hogy ott szúrhatta meg a fenyőtüske :/
2017. ápr. 26. 12:54
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen. A kamilla jó. Nekem a lovamnak volt gennyes a szeme,és könynezett is. Próbáltunk rá minden orvosi szert,de nem segített. Viszont a 2. Kamillázás rendbe hozta.
2017. ápr. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja és 7,5 éves.
2017. ápr. 26. 12:55
 5/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a kamillázást, de ha 4-5 napon belül nem jön rendbe, akkor állatorvos kell majd.
2017. ápr. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Kamillázást semmiképp na próbáld ki. Hacsak nem még egy jó kis allergiás reakciót is szeretnél a virágportól (nem magamtól találtam ki, állatorvos mondta).

Én anno hasonló helyzetben Oculoheel szemcseppet használtam a kutyámnál (szintén javaslatra), ugyan embergyógyszer, de homeopátiás, így állatoknál is nyugodtan alkalmazható. Két nap alatt rendbe vágta a szemét. Lehet, hogy nem is gennyes egyébként, csak a gyulladás miatt extrán csipás.

2017. ápr. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A kamilla tényleg lehet allergén, de helyett jó a körömvirág tea is. Herbáriában pár száz forint.

Nekem a cicám szeme volt begyulladva, és állatorvos ajánlotta rá. Pár napig kenegettem, és rendbe is jött.

2017. ápr. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ehhez először is nem ártana tudni, mitől van begyulladva. Ha pl. megszúrta fenyőtüske, akkor mennyire mélyen sérült a szeme? Ezt szemfestéssel lehet megállapítani, és a kezelés módja is ettől függ. Kihívni nem is kell állatorvost, hanem a kutyát kell a rendelőbe vinni.
2017. ápr. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Rendelőbe meg főleg nem tudom vinni.

Kipróbáljuk a kamillát, ha ez nem jó akkor holnap körömvirág.

2017. ápr. 26. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!