Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 hónapos kutya örömében...

10 hónapos kutya örömében nyüszít. De mindig. Normális?

Figyelt kérdés

Oké, hogy amikor mi hazaérünk és rendkívül boldog, akkor nyüszög picit, de konkrétan idegeneknek is képes az utcán. Befekszik a lábuk közé, ők meg boldogan simogatják persze, de közben a kutya olyan hangot ad ki, mintha éppen gyilkolnák, holott láthatóan éppen tökéletes helye van és rendkívül elégedett :D

Életemben nem hallottam még ilyet kutyától, normális ez? Mindig is nagyon barátságos volt, ha valaki hajlandó volt simizni, azért állatira hálás volt, na de ez azért már mégis csak túlzás...vagy nem? :)


2017. ápr. 26. 18:07
 1/6 anonim válasza:
Szerintem nem lehet baj, maximum hiperaktívabb/játékosabb. Barátnőméknek röfög😂
2017. ápr. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Jófej lehet :)


Én is úgy gondolom amúgy, hogy nem nagy ügy, csak szerencsétlen emberek az utcán...simogatják a kutyát, az úgy csóvál, hogy majd kiszakad a hátsó fele, ők meg szabadkoznak, hogy nem bántják ám. Oh semmi gond, tudom én azt, ő csak így örül...de tényleg borzasztó hangja van :)

2017. ápr. 26. 18:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Normális, így szokta meg. Gyakorlatilag a simogatás még meg is "jutalmazza", megtanulta, hogy ha simit akar, akkor ez jó stratégia. :)
2017. ápr. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg feszültség levezetés ez az erős nyüszítés. És ahogy fentebb is írták, erre még megerősítést is kap.


A leírtak alapján ha idegennel találkozik ideges, izgatott lesz örömében, és a hangkiadás, mint az ugatás, morgás, nyüszítés mind stressz levezetés. Ha ez zavar, érdemes lenne a kutyát vissza nyugtatni. Akkor simogassák meg, amikor már megnyugodott, és úgy, hogy az ne pörgesse túl a kutyát. Inkább hosszú, mély, lassú legyen, mintsem felpörgetős, gyors simogatás. Ha pedig újra izgatott lesz, hagyják abba, akkor fojtassák, amikor megint megnyugodott, csendben van, nem pörög, hempereg és nem liheg.

2017. ápr. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem engedném oda idegenekhez az utcán. Ráadásul odamegy és rá is simogatnak, meg is jutalmazzák azért, mert visít és eléjük fekszik.

Sajnos lesz olyan ember, aki rá fog direkt lépni vagy felrúgja, mert utálja a kutyákat, vagy mert az 50 ezer forintos farmerját ne ugrálja és sarazza, szőrözze, nyálazza össze. Valahol érthető szerintem, ha a kutyádat meg több ilyen negatív inger fogja érni, akkor tartani és félni fog az emberektől.


Nem para, hogy hiperaktív, de kezelni kell azt, hogy idegenekhez odamegy és eljátsza azt, amit veletek.


Gondolom pórázon vezetitek, egyszerűen, mikor odamenne idegenekhez random, akkor magadra hívod a figyelmet, ez lehet jutalom falattal ( pl odahívod magadhoz és leülteted és juti falat ), vagy magad mellé húzod, hátra arc és ellenkező irányba elindulsz vele ( ezt hívják bázisozásnak, ha a kutya nem figyel rád és nem követi a mozdulataidat, így tudod a legegyszerűbben kizökkenteni ).


A lényeg, hogy ne add fel és legyél következetes.

2017. ápr. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat! Valoszinuleg megprobaljuk leszoktatni a dologrol, tulzasnak erzem neha, koszi a tippeket.


Utolsonak szinten, de az azert hozzatartozik a dologhoz, hogy nem ugy mukodik, hogy tessek kutya, hosszu poraz, mehetsz amerre szeretnel :) Ha valaki mosolyog es kedves, raadasul meg is kerdezi, hogy szabad- e a simi, akkor engedem csak oda az ebet es ugralni akkor se szabad. Igy azert nem feltetelezem, hogy barki is belerugna, vagy megtaposna :O bar lehet, hogy en vagyok naiv :)

2017. ápr. 27. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!