Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs/bolha ellen legegészs...

Kullancs/bolha ellen legegészségesebb, hatékony szer?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Már sok mindent próbáltunk, de nem vált be egyik sem igazán. A napokban olvastam, hogy pl Németországban bevizsgálják a Bravectot, mert rengeteg a haláleset.. anno mikor behozták Magyarországra, mi elsők közt voltunk a vásárlók körében, 1 kutyánál alkalmaztuk, és 6 évesen nekünk is meghalt...

Na de nem is ez a lényeg, ezt csak azért írom le, hogy ne ajánljátok.

Amit eddig használtunk, Foresto, Kiltix, Scalibor, Duoband (:D), Pestigon és még egy cseppentős, átlag szer, hirtelen nem jut eszembe a neve.


Hogy ne kelljen mérgeznem a kutyámat nagyon,mit tudnátok ajánlani, ami be is válik, ugyanis a fentebb soroltak elbuktak, heti 3x kirándulunk erdőbe, nem engedhetem meg, hogy ne védjenek maximálisan.

Gondoltam még az Advantixra, de havi 2 x 3ezer kicsit sok lenne szerintem.

Előre is köszi a hasznos válaszokat ;)


2017. ápr. 27. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Tavaly nyár óta használunk Advantixot két kutyára és azóta nem találtam bennük kullancsot.

Minden nap erdőben sétálunk, hévégente hosszabb kirándulásra megyünk, ezek után pedig alaposan átfésülöm a kutyák szőrét, átnézem kullancs ellen, így azt sem lehet mondani, hogy azért nem találtam mert nem kerestem.

Tény, hogy nem olcsó de ez maximálisan bevállt.

2017. ápr. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De miért kéne 2 hetente? Havi szer.
2017. ápr. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem azt írtam, hogy 2 hetente, hanem hogy havonta 2 advantixot kell venni, mert 2 kutyám van :)

Néztem, egy advantix 9ezer ft, havonta, szúnyogok ellen egyébként csak 3 hétre véd.

Jól számolom,hogy 18.000 Ft lenne havonta?

10-25 kg 9.000 Ft, ez duplázva 2 kutyára.

Vagy (nem tiszta a leírás) egy dobozban 4 pipetta van és így a 9ezer Ft 4 hónapra osztódik le? Nem pontosan értem :(

2017. ápr. 27. 19:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja en úgy értettem hogy egy kutyara akarsz kettőt tenni bocsánat 😀


A szúnyog nem lényeg nem lehet ellenük normálisan védekezni. Mi elmentünk szívféreg szűrésre és milbamaxot fognak kapni. Dokim szerint 2-3 havonta elég nekik egy. Kb 2000ft/tabletta.


Amúgy dicsérik az advantixot tényleg. Nekünk foresto van de nem nagyon járunk erdőbe. Csak ritkán.

2017. ápr. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Rosszul nézted. Egy pipetta ára kb 2000 ft. És egy dobozban 4 pipetta van, ergo az 4 hónapra elég.
2017. ápr. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!