Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy neveljem meg, szabad-e...

Hogy neveljem meg, szabad-e bántani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kezdem az elejéről. A kutyus egy 1 éves amstaff fiú. Elég hamar, 6 hetesen került hozzám. Éjjel-nappal vele voltam, sokat sírt és nyüszített ha nem voltam vele, én meg persze azonnal mentem ki hozzá. Mikor rájöttem, hogy ez így nem lessz jó, hagytam sírni, hogy ne szokja meg, hogy mindig ugrok ha sír (javasolták is).


Rengeteg időt tötltöttem a kutyussal, ha unatkozott akkor elpusztított minden kertben lévő dolgot, de ez tudtommal alapvető kutya szokás, amiről nem is nagyon lehet leszoktatni.


Nagyon barátságos és játékos. Kiskorában úgy 6 hónapos koráig elég sokszor odakapott vagy megcsípett ha a játék kicsit jobban felizgatta, de azt olvastam, hogy ha durván harap vagy agresszívabb, akkor elég csak összefogni a száját pár másodpercig. Hét múlva le is szokott róla, mostmár nagyon gyengén harapdál, szinte csikis. :D


Napi szinten több órát símogattam, játszottam vele , sétáltattam. Mindig bizonyos időpontokban kapott enni, ha nem kezdett hozzá pár percen belöl, akkor elvettem előe és csak a következő időpontban kapta meg.


6 hónapos korától, elkezdte durvábban szadizni a macskát aki egy idős vele. Sokan mondták, hogy az orrára kell csapni, vagy a fenekére pálcával. Ha így tettem, játéknak vette fel és csak jobban csinálta. Persze a cicának semmi baja nem lett ,azon kívül hogy nyálas lett, de mikor a kutya farkánál fogva húzta a macskát égnek állt a hajam. Ismét el kezdtem figyelni mikor bántja a cicát és abban a pillanatban mentem ki, rácsaptam az orrára és összefogtam a száját. Leszokott erről is.


A jelenlegi probléma , az az , hogy ha nyitva a kapu és nem én vagyok ott, akkor kiszökik és ha hívják se jön vissza, úgy kell érte rohanni. Ha a barátnőm hívja vagyén akkor még csak-csak visszajön, de nem mindig. Folyamat kinyitja a bejárati ajtót és bejön ha nincs zárva. Valamint ha hazajövünk, ugrál ránk és az ajtóra. Alig lehet tőle bejönni.

Ha ki van terigetve letépi a szárítóról a ruhákat. Nem lehet tőle az udvaron semmit csinálni, mert mindent elvisz, bekap, rángat. Pl: ki akartam rázni a lepedőjét, de egyből ráncigálni kezdte. Nekem ez vicces és nevetek ilyenkor, de tudom ,hogy ez neveletlenség.


A kutyus sokat volt bent a házban, keveset volt megszidva, el rontottam a nevelést? Hogyan tudnék változtatni? Több szigor kellene? Vagy tényleg pálcával kellene a fenekre csapni?


Valamint egy kinti kutyát, hogy lehetne szobatisztaságra nevelni?


Nagyon köszönöm azoknak, akik segítenek!

Démon(ez a neve) most 26-27 kg, 1 éves lessz 2 hét múlva.


Ja és még annyi, hogy mit tegyek az ellen , hogy ne legyen ennyire barátságos? Minden idegenhez megy és körbe nyalja őket, hagyja, hogy símogassák és mindenkire ugrál. Éjszaka persze minden neszre ugat és morog, ha sétáltatom és árnyakat lát ugatja is őket, de azért jobb lenne, ha nem lenne ilyen barátságos mindenkivel. Így nem tartanak tőle az emberek és félek nem igazán tudna megvédeni ha olyan dolog történne.



2017. ápr. 27. 20:18
 1/7 anonim válasza:
0%
milyen fajta?
2017. ápr. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az amstaff emberbarát fajta. Miért akarod, hogy féljenek tőle?! Az a jó, ha barátságos, ennél a fajtánál ez a normális! Nem az ő dolga, hogy megvédjen.

Ha személyvédő kutyát akarsz, akkor egyrészt olyan fajtát kell venni, másrészt erre ki is kell képezni. Ilyenkor viszont már más szabályok vonatkoznak rá, mint egy házi kedvencre.


Az más kérdés, hogy csak úgy magától ne menjen oda felugrálni, nyalogatni senkit.


A kutyádnak sok az energiája, ezért "rosszalkodik". Több foglalkozásra és nevelésre lenne szüksége.

Nem kell verni, pálcával csapkodni.

Meg kell tanítani neki az alapvető dolgokat: tiltás (azonnal hagyja abba, amit csinál, vagy el se kezdje, ha rászólsz), behívás (sétán póráz nélkül is bármikor vissza tudd hívni), kapuszabály (kapun csak engedélyeddel léphet ki, illetve ne legyen nyitva a kapu, ha nincs ott senki).

Felugrálásról leszoktatni, ha ugrál, ignorálni.


1 éves kutya már szobatiszta.


Javaslok vele egy alap engedelmes tanfolyamot elvégezni legalább, meglátod, mennyire jót fog tenni.

Az energiáit levezetni pedig minden napos séta, póráz nélkül is, lehetőleg más kutyásokkal összejárni, ahol kijátszhatja magát. Így fáradtabb lesz, kevesebb energiája marad rombolni. Mindennap tanítsd is, fegyelmező gyakorlatokkal (ül, fekszik, marad, helyedre, hozzám stb.) Lehet neki trükköket is tanítani, ez is fárasztja.

2017. ápr. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Alain Delon ***** válasza:
Ez a ráncigálós dolog valami veleszületett dolog lehet, mert én már láttam olyan képet, hogy direkt fel van akasztva a kutyának valami olyan dolog, ami elbírja, és arra ráharapva lóg rajta magának, míg meg nem unja. Én amúgy nem ismerem a fajtát, de az előttem válaszoló biztos jól tudja, hogy nem az a megvédős fajta. Ami biztos megvédene, az pl. a kuvasz. Nekem igaz, "csak" kuvasz keverékem volt, de nem engedte, hogy kezet fogjon velem az utcán olyan ismerősöm, akivel még nem találkozott. A kézlendítést már támadásnak vette. Nem volt rá tanítva. De ezt írják is a fajtáról.
2017. ápr. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Fajtája:Amerikai staffordshire terrier(amstaff).


Szerintem nem érted.

1. Miért vegyek másik kutyát? Az amsraffnak a génjeiben van a harciasság.

2. Hogy fegyelmezzem a kutyát, ha fent leírtam , hogy sem a szidás, sem az orra verés nem segít, mert csak játéknak fogja fel.

3.Nem akarom hogy féljenek tőle, csak tudod a környék ahol lakom, ott éjjel bárkit fognak megvernek, a cuccait eladják, a kutyát ha azzal van meg kutyaviadalokra viszik, persze illegálisan.


Ha megtámadnak az utcán, amire volt példa. Akkor szerinted azt akarom, hogy a kutya üljön mellettem?


Egész nap kint vagyok vele, napi minimum 6 órát foglalkozom vele, hova többet? Nincs több időm.

Azt mondod, hogy fegyelmezzem, tanítsam meg, neveljem, mikor leírtam ,hogy nála ezek nem működnek.


Rengeteg videó van az interneten, ahol amstaff úgy be lett tanítva, hogy parancsra ugrik és harapja el a cél nyakát, kezét, lábát. Én az utat, a módot szeretném hozzá tudni. Kérdéseket tettem fel, válaszokat szeretnék és nem ilyen marhaságokat, hogy hát ez családbarát kutya meg társai.

2017. ápr. 27. 21:03
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem keress egy kutyasulit, ott vannak ilyen ÖV tanfolyamok, ott megtanítják a parancsra harapást. Nem kell pálcával csakdosni, hanem meg kell fogni a grabancát (a nyakán) és megrázni amíg nem nyüszít. Akkor rájön mi a szidás, eközben határozottan mondod neki hogy NEM!. Nem azt mondom hogy meg kell tépno, csak 1x-2x kell ezt megcsinálni. Ha mindent széttép akkor venni kell neki marhacsontot.
2017. ápr. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A másodiknak mondanám, hogy picit jobban beleástam magam a dolgokba.. Az amstaff a Pitbull mellett/után a legveszélyesebb kutya fajta, aminek a tartását sok országban törvény tiltja. Azt is hozzá kell tenni, hogy a gazdát és a családot odaadoan védelmezi és szereti. Viszont a képzetlenebb , kevésbé fegyelmezett kutya akár a gazdára is támadhat.


Tehát miről is van itt szó? Az amstaff rossz házőrző, vagy rossz az ember megvédésére? Tudod te mit beszélsz?

2017. ápr. 28. 18:28
 7/7 anonim ***** válasza:

"Fajtája:Amerikai staffordshire terrier(amstaff).


Szerintem nem érted.

1. Miért vegyek másik kutyát? Az amsraffnak a génjeiben van a harciasság.

> Az amstaffot úgy szelektálták mindig is, hogy kutyákkal legyen harcias, emberre ne fogjon vissza még felpörgött, harcias állapotában se. Még egyszer: emberbarát fajta.



2. Hogy fegyelmezzem a kutyát, ha fent leírtam , hogy sem a szidás, sem az orra verés nem segít, mert csak játéknak fogja fel.

> ezt így nehéz leírni, látni kellene a kutyát és téged. Kutyaiskolát, kiképzőt javaslok, ott meg fogod tanulni. Szidás, orra verés, seggre verés nem fegyelmezés. Olvass, olvass kutyanevelésről, a kutyák ösztönkezeléséről stb. könyveket, de emellett keress fel egy kiképzőt, iskolát is.


3.Nem akarom hogy féljenek tőle, csak tudod a környék ahol lakom, ott éjjel bárkit fognak megvernek, a cuccait eladják, a kutyát ha azzal van meg kutyaviadalokra viszik, persze illegálisan.

> az ellen neked a dolgod megvédeni a kutyádat, hogy el ne lopják.


Ha megtámadnak az utcán, amire volt példa. Akkor szerinted azt akarom, hogy a kutya üljön mellettem?

> Pontosan az a dolga, igen, hogy üljön melletted, mivel TE vagy (neked kellene lenned) a főnöknek, ún. falkavezérnek, tehát neked a feladatot őt megvédeni, neki pedig nyugodtan várni a tőled kapott parancsot. Ha képzett őrző-védő kutya, akkor persze tudsz olyan parancsot adni, hogy ugasson, őrizzen, vagy fogjon, de ehhez még az erre tenyésztett fajtákat is képezni kell.


Egész nap kint vagyok vele, napi minimum 6 órát foglalkozom vele, hova többet? Nincs több időm.

Azt mondod, hogy fegyelmezzem, tanítsam meg, neveljem, mikor leírtam ,hogy nála ezek nem működnek.

> A 6 óra bőven elég, nem az idő kevés. Mivel a nevelés, tanítás nem megy, ezt kell megtanulnod, ehhez javasoltunk kiképzőt, mert így látatlanban nem lehet leírni, hogy mikor mit hogyan csinálj.


Rengeteg videó van az interneten, ahol amstaff úgy be lett tanítva, hogy parancsra ugrik és harapja el a cél nyakát, kezét, lábát. Én az utat, a módot szeretném hozzá tudni. Kérdéseket tettem fel, válaszokat szeretnék és nem ilyen marhaságokat, hogy hát ez családbarát kutya meg társai."


> Őrző-védő képzésnek hívják, ahol a kutya parancsra fog meg valamit vagy valakit. Ehhez szükséges először is egy alapengedelmes képzés, mert az ilyen kutyát tökéletesen kontroll alatt kell tartanod: nem csak támadni kell parancsra, hanem eresztenie is!

Érdemes tudni, hogy ez inkább egy sport, ami a zsákmányszerző ösztönre épít.

Kutyaiskola, megint csak, ez a megoldás.

2017. ápr. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!