Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebek közterületen való sétálta...

Ebek közterületen való sétáltatása:lehetséges póráz nélkül?

Figyelt kérdés

Megdöbbenve hallottam egy vmi törvényről, miszerint LEHET kutyákat közterületen,póráz nélkül sétáltatni!!/?/

Kérdésem: ez nem veszélyezteti egy lakóközösség, ott lakók ,gyerekek,más kutyák életét?

Mi van,ha pl. mivel a kutya eléggé kiszámíthatatlan,rátámad vkire?Ki hozta ezt a törvényt?


2017. ápr. 28. 07:17
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Nincs semmiféle új törvény, ugyanaz a szabályozás, mint eddig: egy gagyi kormányrendelet előírja a pórázt, de ez csak szöveg, semmit nem jelent, mivel a szabálysértési törvény lakott terület közterületén nem, csak természeti területen írja elő, ezért nem lehet miatta büntetni. Kivéve magánterületen, így ha van egy önkormányzati tulajdonban levő terület, akkor ott a tulajdonos előírhatja, legalábbis gondolom ez a magyarázat például a kőbányai keménykedésre, mert amúgy az önkormányzatok nem hozhatnak saját szabálysértési rendeleteket, mióta 2012-ben az Alkotmánybíróság megsemmisítette ezeket.
2017. ápr. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg tudtommal nem lehet póráz nélkül sétáltatni.

Más kérdés, hogy normális ember nem is engedi el a kiszámíthatatlan kutyáját.

2017. ápr. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2: Ebben igazad van, csak a legtöbb tulajdnonos szerint az ö kutyája megbízható, mégha véletlen sem hallgat rá, akkor is, ezért engedi szabadon, mert "gáz" pórázon vezetni.
2017. ápr. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

én is úgy tudtam eddig, h nem lehet póráz nélkül.itt meg nálunk már szinte egy falka rohangál reggel-este minden nap!

az infot a közterületesektől kaptam ,mármint, h póráz nélkül is lehet, na ezen aztán kiakadtam rendesen,pedig nekünk is van kutyánk, de eszembe se jutna elengedni.

2017. ápr. 28. 08:05
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

És akkor a te kutyád egész életében pórázon van? Soha nem engeded, hogy másokkal rohangásszon?

A járdán,közterületen én is pórázon tartom a kutyáim, de a parkban nem. Ott igenis elengedem, hogy szabadon rohangásszanak, és egyáltalán nem érdekelnek a vinnyogó kismamák, mivel a kutyák nem mennek oda hozzájuk. Aki meg már a 30 méterre labdázó kutyától is retteg, azzal nem tudok mit kezdeni. Mások meg hozzák oda a gyerekeket, hogy hadd simogassák meg a kutyát.

2017. ápr. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, az a falka a gazdáival van, és játszanak, amire szükségük is van.

Ha nincs kutyafuttató a környéken, akkor más választásuk nemigen akad.

Kérdező, te hol engeded el a kutyádat, hogy kimozoghassa, kijátszhassa magát?

2017. ápr. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%

Eddig is volt/van törvény hogy közterületen nem lehet póráz nélkül sétáltatni, csak az arra kijelölt helyeken (kutyafuttatók). És eddig is voltak olyan emberek, akik ezt nem tartották be. Persze nem helyes, de ez van, ha betarthatatlan törvényt hoznak, ami senkinek nem jó. A törvényeket aki vakon követi az birka. Aki meg nem tartja be, az meg gondoskodjon róla, hogy egyéb más dolgába nem lehessen belekötni: legyen normálisan nevelt a kutyája, szedje föl a szrt, legyen szocializált a kutya ésatöbbi. Ezek hellyel közzel meg is vannak. Így a kérdésedre a válasz: nem, nem veszélyezteti jobban, mint eddig. Ha kutyatámadásról beszélünk, akkor azok nagyon nagy többsége nem városban, rendszeresen sétáltatott és szocializált, nevelt kutyákkal esik meg, hanem legtöbbször vidéken, a soha nem sétáltatott, kertben vagy rosszabb esetben láncon tartott, soha nem foglalkoztatott kutyával történik.


Ha meg neked is van kutyád és sosem engeded el, akkor csak sajnálni tudom azt a kutyát, mert sose lehet szabad élete.

2017. ápr. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!