Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szomszéd kutya 7/24 ugat. Mit...

Szomszéd kutya 7/24 ugat. Mit lehet vele kezdeni?

Figyelt kérdés

Szomszédomnak van egy szép, nagy németjuhásza már 8 éve. Ez a 8 év rajtam elég szépen meglátszik, mivel nem bír ki a szomszéd kutya 2 percnél többet, hogy ne ugasson. Hozzáteszem elég kellemetlenül hangosan csinálja.

Most a következő sorokért biztos én leszek a rossz, de ha az én szempontomból nézné valaki ezt az utóbbi 8 évet, akkor megértené.

Sok kialvatlanság miatt számtalanszor megfordult a fejemben, h átmegyek és én nevelem meg a kutyát, ha már a gazdájának nincs rá ideje. De az önuralom mindig nyer. Erre sok ismerősöm mondta, hogy "hát nem a kutya a hibás ebben, hanem a gazdája". Ha szétverem a gazdáját, a kutya ugyanúgy ugatni fog. Szerintem a kutya a hibás, mert ő a problémám oka. Gazdájával nincs bajom. Ha itthon van, foglalkozik a kutyájával. Akkor csöndbe van, de ez napi 1 óra kb kora esténként.

Több ideje nincs, mert reggel elmegy, este jön.

8 év alatt többször is beszéltem már vele, hogy állandóan ugat a kutyája és az udvar/ház kialakítás miatt 5 méterre az ablakomtól ugat, ráadásul a kocsibejáró miatt visszhangzik is, ami csak rátesz a hangerőre. Ennek a vége mindig egy kisebb vita lett, de megegyeztünk a végén, hogy sajnálja és csinálni fog valamit vele. Úgy néz ki még mindig nem sikerült.

Szembeszomszédunk is néhány éve küzködött ezzel a problémával az ő szomszédjukban lévő pulikutya miatt. Ők másfél évig húzták és állatmenhely lett a kutya sorsa.

Szóval a kérdésem, hogy ezügyben kitől lehetne segítséget kérni? Mert a szavak nem használnak.


UI.: Tudom, hogy már leírtam egyszer, de hangsúlyoznám mégegyszer, hogy értem én, hogy akik állatpártiak, azok szerint a gazdájuk a hibásak, de nekem a gazdájával nincs gondom. Kutyával van problémám. Az állandó ugatást nem a gazdájától tanulta. Nekünk is van kutyánk, vele kiskora óta rengeteget foglalkoztunk. Ma már 14 éves és ő is szokott ugatni, ha megvan rá az oka. Nem pedig a levegő oxigéntartalma irritálja az ő lelkét. Azt is értem, hogy az a kutya dolga, hogy ugasson. Szerintem a házőrző/családtag a kutya megfelelő szinónímája. (20 év körüli nőknél a szexpartner/alvótárs, mert az együtt alvás a kutyával + egymás manduláját nyalogatás is elismert már a mai világban)



2017. ápr. 30. 13:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%

A gazda túl keveset foglalkozik a kutyával,az meg unalmában a kis ingerszegény környezetében mindent megugat, más örömbe nincsen.

Igenis a gazda hibája.

Más is dolgozik, háztartást vezet, gyereket nevel stb , de mellette ugyanúgy foglalkozik a kutyával is. Napi 1 óra nem elég egy németjuhásznál.

És ha már nem tud sokkal többet foglalkozni vele, legalább engedné be a házba, hogy a gazdáival lehessen esténként.

Az ilyen kertvárosokban a habzó szájjal egész nap ugató kutyák miatt egyedül a gazdájuk a felelős, aki nem foglalkozik velük eleget.

2017. ápr. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%
Felveszed benn a lakásodban a hangot 1-2 napig majd beballagsz a jegyzőhöz és birtokvédelmi eljárást kezdeményezel.
2017. ápr. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
5%

Nem nagyon tudsz semmit kezdeni. :D

Ha van pénz költözz el! De gondolom,nincs annyi,mert a mai embereknek Mo-n még már az csoda hogy megtudnak élni.

Vagy mondjad a gazdájának,vmit csináljon szegény kis jószággal :)

Ettese,addig se ugat xd

Foglalkozzon vele sokat,de ne otthon hanem egy parkba.

2017. ápr. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%
Esetleg a jegyzőnél tehetsz bejelentést és kérhetsz birtokvédelmet. Sajnos, ha csak nem talál a gazdája más helyet neki, akkor ebbe a történetben a kutya szívja meg a dolgot. Nekem is volt ilyen szomszédom, amikor szóltam neki a kutya miatt, időnként bezárta, de ez nem megoldás. Vagy kibekkeled, hogy - végülis 8 éves kutyáról van szó - előbb-utóbb elhalálozik, vagy marad a költözés. Mi az utóbbit tettük.
2017. ápr. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
33%

"Vagy kibekkeled, hogy - végülis 8 éves kutyáról van szó - előbb-utóbb elhalálozik, "


kb még ugyanennyi ideje van hátra..és az ilyen embereket ismerve, ha úgy van hoz másik kutyát a helyére.

2017. ápr. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
53%

Ó persze! Nehogy már a kérdező költözzön el a szomszéd kutyája miatt!!!

Ne beszéljetek már hülyeségeket. Mèg ha lenne is rá pénze,hogy máshol vegyen egy házat,nehogy már egy kutya miatt vegyen! Nehogy már a saját házát otthagyja,amiben évek óta él.

2017. ápr. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
32%

Aha... mesélj még.... 8 éve tart... 8 év alatt bármihez hozzászokik az ember... présüzem mellett lakókat kerdezek rendszeresen.... 3 év alatt 17 család teljesen hozzászokott a 3 műszakos dübörgéshez... 17 külön család külön ember....

Szedd össze a gondolataid és indulj neki mégegyszer, hogy mi is a problémád.

24/7 ugat a kutya... nagyon sok a szabadidőd... ebben kicsit törödhetnél mással is... de gindolom inkább altassa el 8 év után a kutyáját.... tegyük fel ha ez megtörténik mi.lesz a kővetkező, ami zavarni fog? A csend? A fák susogása? Majd kivagjuk az összeset....

2017. ápr. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
85%

1. Tényleg a gazda hibája, mert megnevelhette volna a kutyát és többet kellene foglalkoznia vele.

2. A birtokvédelem most már elég nehéz:S, legalábbis nekünk azt mondták az Önkormányzatnál, hogy ki kell hívni valakit, aki egy bevizsgált műszerrel megméri a zajszintet, és ha nagyobb a megengedettnél, akkor ráverik a zajkeltőre ennek az összegét (ami azonban közelít a 100 ezer forinthoz) ,plusz elindítják a birtokvédelmet. Ha meg nem nagyobb, akkor buktad:S

3. Annyira "fényezed" a gazdáját - pedig ha nem vállalod vele a konfrontációt, akkor semmi nem változtat ezen (még talán a kutya esetleges pusztulása sem, hiszen gondolom, a következő kutyájára sem fog több időt szánni, és az is lehet, hogy ugatós lesz:S)

2017. ápr. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
59%

Raküldesz a gazdajara par kopaszt, hogy valtoztasson, vagy nagy bajok lesznek...

Ez idaig mindig bejött! ;)

2017. ápr. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Azt lehet vele kezdeni, hogy meg kell nevelni. Lehet, hogy neked nincs bajod a szomszédoddal, de attól még szar gazda. Napi 1 óra egy kis, táskában tartott kutyának sem elég, nemhogy egy németjuhásznak. Nem kell ennyire a seggébe bújnod, mert igenis ő az oka az egésznek, szerencsétlen állatnak nincs más öröme, csak hogy ugasson, bármi is történik.
2017. ápr. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!