Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutya mellé kölyökkutya?

Idős kutya mellé kölyökkutya?

Figyelt kérdés

Van egy idősödő kutyusom, közép méretű, 9 éves, keverék, szerény, megadó típus. Láttam ineterneten ingyen elvihető keverék kiskutyákat, viszont ő nagyobb termetű lesz felnőttként. Nem fogja idegesíteni az öregemet, a folytonos ugrálásával? Attól félek, hogy nem fog neki nyugtot hagyni, mert folyton rajta fog lógni.

Szerintetek?



2017. ápr. 30. 18:03
 1/10 A kérdező kommentje:
Aki volt hasonlóan, leírná a tapasztalatát?
2017. ápr. 30. 18:05
 2/10 anonim válasza:
0%
Szia! Semmiféle képpen nem lehetnek egy légtérben... Maximum ha rokonok vagy közel állnak egymáshoz.. Ha venni szeretnél egy kölyköt vagy már megvan akkor úgy kell őket tenni, hogy ne tudjanak egymásban kárt tenni.. PL: ketrecbe zárni mind a kettőt meert lehet agresszió közöttük.. De csak egy hétre kell öket oda tenni amíg megszokják egymást.. Utánna mind a kettőt pórázra teszed és kikötöd őket vagy fához vagy kerítéshez hogy éppen meg tudják egymást szagolni, de ne tudja a nagy bántani a picúrt.. Utánna bemész a hézba és nézed az ablakból a reakciót.. Később ha látod nincsen semmi baj, akkor nyugodt lehetsz.. A kicsinek könnyen bevésődik az új barát.. A naggyal lesz egy kis gond de ha ezek megvannak akkor nincs ok az aggodalomra!! <3 Remélem tudtam segíteni! Szia! 12/L
2017. ápr. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Nevelni kell a kicsit, az első pillanattól. Ha az öregebb szívesen játszik vele, akkor hagyjátok, ő maga is nevelni fogja a kölyköt. Ha viszont az idős kutya nem akar már játszani, akkor a kicsit kell fegyelmezni, hogy hagyja a nagyot békén.
2017. ápr. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%

te jó ég #2 ezt remélem csak poénból írtad.


az én kutyám ugyan nem 9 éves de már 7 megvan, mikor a fél éves kölyök kutyámmal találkozott nem volt gond, viszont nagyon féltékenykedni kezdett. A kicsi szeretett volna vele játszani viszont ő mindig elutasította míg a kicsi feladta. Mondjuk nem volt túl nyomulós. az én 7 évesem elég domináns is.


Nem tudom nálad hogy alakulnának a dolgok, de ha a kutyád nem mer "visszaszólni" mikor a kicsi "zaklatja" akkor az nem lesz jó. Egyébként ha sokat foglalkozol a kicsivel nem fogja csesztetni az öreget. Nem lehet tudni hogy alakulnának a dolgok.

2017. ápr. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

A 12 éves hülyét el se olvasd, ennyi idősen meg ennyi ésszel nem kéne tanácsokat osztogatni...


Természetesen össze lehet engedni őket, nem lesz semmi probléma. 9 éves kutya még nem olyan rozzant jó esetben, hogy ne tudja nevelni a kicsit, ha idegesíti. Már ha idegesíti, mert könnyen lehet, hogy egyáltalán nem fogja zavarni, sőt, játszani fog vele.

Neked csak akkor kell beavatkoznod, ha a nagy nincs jól és a kicsi nem hagyja békén, vagy ha esetleg agressziót mutatna a másik felé valamelyik.

Jól nevelt kutya mindig örül, ha társat kap, és jó hatással szoktak lenni egymásra. Az idősebb játékosabb lesz, a fiatal nyugodtabb.

2017. ápr. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%

Idős kutya mellé a kölyök nagy rizikó!

Az idős kutya sokszor nem örül a kicsinek, még ha az elején úgy is tűnik, hogy "megfiatalítja", ha a kicsi felnő, akkor már frusztrálni fogja, hogy meg kell küzdenie újra és újra a vezető szerepért, ha meg elveszíti a vezető szerepet, az is meg fogja törni.

2017. ápr. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
Igazabol egeszsegesen legfeljebb 7 eves lehet az oregebb kutyus, de szerintem eloszor irhatnal tobb infot a kutyusodrol... mennyire szeret mozogni? Ha hozzatok, mindenfelekeppen olyan helyen lassak/szagoljak meg ELOSZOR egymast, amit egyik sem ismer. Ez azert jo, mert nincsen teruletvedo uzemmod az oregben. Ha ott minden jo, akkor vigyetek haza. Nem igazan szabad beleavatkozni abba, amikor lerendezik egymas kozott a hatalmi harcot. Sok sikert
2017. ápr. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Hát nem tudom, attól félek, hogy lelkileg megtöri az öregemet az új kutyi, mert ő olyan kis anyás, mindig velem szeret lenni.

Nem tudom merjem-e elhozni:/

2017. ápr. 30. 19:42
 9/10 anonim ***** válasza:

Én nyáron vettem a 12,5 éves beaglem mellé egy kölyök németjuhászt. A beagleről tudni kell, hogy 8 hetes kora óta egy másik beagle-el élt (aki tavaly februárban meghalt), más kutyát nem is fogadott el, de a magánytól is szenvedett. Aztán nyáron amikor elhoztam a németjuhászt (8 hetesen) nem mondom, hogy első perctől simán ment a dolog, de az időnek (2-3 hét kellett ahhoz, hogy nyugodtan össze merjem őket engedni) és türelemnek köszönhetően, ma már együtt alszanak. A németjuhász hiába 3x akkora mint a beagle tudja, hogy az idősebb kutya a főnök. Az öreglány nem túl játékos, ezt az nj is hamar megtanulta. Összességében jó hatással van az öreg kutyámra a fiatal, kicsit megfiatalította a ma már 13 éves kutyát. Azt nem mondom, hogy sosincs 1-1 kisebb balhé, de komolyan nem bántják egymást.

Persze kicsit lutri, hogy melyik idős kutya, hogy fogadja az újat. Ha veszel én mindenképp kicsit 8-10 hetes kutyát ajánlok, mert a 6 hónapos már pon abban a korban van, hogy elkezdi keresni a falkában a helyét és nem hiszem, hogy ez az idős kutyára nézve szerencsés lenne. Ellenben ha kicsit veszel magadhoz, mire ebbe a korba ér (jó esetben) megtanulja, hogy itt az idős felette van.

2017. máj. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. máj. 1. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!