Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szomszéd kutyának átdobálni a...

Szomszéd kutyának átdobálni a kaját, hogy ne ugasson?

Figyelt kérdés

Egész nap elviselem valahogy,hogy ugat,de mikor a gyerekek alszanak délben akkor mindig dobok át neki valam csontot vagy rágós húst,hogy befogja.

Ezért bajba kerülhetek ha lebukok?



2017. máj. 1. 09:46
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
98%
Igen. Már csak azért is ugatni fog, mert tudja, hogy jutalom jár érte. Másrészt nem tudhatod, hogy allergiás-e valamire. A csont pedig nagyon nem jó ötlet. Bármi baja lesz a kutyának,azt rád fogják kenni.
2017. máj. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
36%
A szilánkos csonttól meghalhat. Lehet intoleranciája is a kutyának, nem tudhatod, mitől lesz rosszul. Ha valamit nagyon akarsz neki dobálni, akkor valami olcsóbb peigree szerű cuccot adj neki, az kisebb eséllyel ártalmas neki.
2017. máj. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
97%

Hogy bajba kerülhetsz e törvényileg azt nem tudom. Mármint van e erre vonatkozó jogszabály, hogy eteted a szomszéd kutyáját.

Másrészről viszont a te szomszédodat te ismered, én nem bánom ha a szomszéd rak ki kaját és a macskánk eszik belőle.

Akkor lehet belőle gond, ha pl. a mi kutyánknak nem nagyon kéne enni adni csontot, simán belepusztulhat, de ezt sokan semmilyen kutyának nem ajánlják. Ha véletlenül baja lenne, és kiderülne hogy te adtad neki, na abból szerintem (!) lehet gáz.

2017. máj. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 A kérdező kommentje:
Ha tápot dobok neki akkor 2 perc múlva újra kezdi, ha egy nagy cubákot (90Ft/kg),akkor egy órára befogja.
2017. máj. 1. 10:06
 5/58 A kérdező kommentje:
A szomszéd is ad neki csontot,tele van az udvaruk. Meg nem tápot kap,hanem maradékot.
2017. máj. 1. 10:08
 6/58 anonim ***** válasza:
92%

Nekem a szomszéd 25ezres állatkórházi számlát csinált, mert etette a kutyámat. Tízezerszer szóltam neki, hogy ne tegye, mégis csinálta, még akkor is, mikor már beteg volt miatta. Elvittük a kutyát a kórházba, kigyógyították, utána fogtam a számlákat, átballagtam az anyaszomorítóhoz, és közöltem vele, hogy vagy a számlát fedezi és elfelejti a kutyámat örökre, vagy feljelentem (szerencsére volt tanú, kamerafelvétel, minden). Fizetett.

Én a kocsi után kötve húználak végig a városon, ha ilyet csinálnál, és megkaphatod, hogy a kutya gazdája is így fog érezni. Ráadásul épp azért jutalmazod az etetéssel, mert ugat. Gratula!

2017. máj. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
98%
ha eddig is etetgetted akkor te szoktattad rá erre mert megjutalmaztad az ugatásért. Ha ő ezért a viselkedésért jutalmat kap akkor miért ne csinálja?
2017. máj. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 A kérdező kommentje:

Mióta ide költöztek ugat folyton (3éve)

Csak mióta megépítették neki a kenelt (közel van a házunkhoz) azóta nagyon behallatszik és zeng tőle a ház. Előtte meg volt kötve hátul,akkor nem zavart,hogy egész nap ugatott,mert nem hallottuk,tehát akkor nem etettem.

2017. máj. 1. 10:16
 9/58 Andizsuzsi ***** válasza:
97%
:) gyönyörűen erősíted benne, hogy az ugatás jó, hiszen jutalmazod érte. A szomszéddal már beszéltél a problémáról?
2017. máj. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
94%
Egyébként pedig felnőtt emberek vagyok. Mi lenne ha beszélnél a szomszéddal, hogy ez téged nagyon zavar és a gyerek sem tud pihenni? Sokkal kulturáltabb megoldás, mint megölni a kutyáját.
2017. máj. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!