Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyepiről is olyan macera...

Gyepiről is olyan macera őrökbefogadni mint menhelyről?

Figyelt kérdés

Annyi kikötéssel,kekeckedéssel jár?

Vagy onnan könnyű?

Van szerződés? Ellenőrízgetés? Kell fizetni?



2017. máj. 1. 13:07
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
kell fizetni habár nem sokat, választasz egy kutyát és viheted. Szerintem azért némi papírmunka van vele.
2017. máj. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

menhelyről próbáltál örökbefogadni, és nem sikerült? Kicsit bővebben érdekelne a kérdés.

Jobb menhelyeken általában leellenőrzik, hogy kinek adják ki a kutyát, és szerintem ebben nincsen semmi rossz, ez a kutya érdeke, fontos, hogy megfelelő helyre kerüljön. Szerződést is szoktak írni, és ha probléma merülne fel az örökbefogadó részéről, visszaveszik a kutyát bármikor. Az ellenőrzés ( ami leginkább az első időszakban történik), is fontos, mert nyilván, ha a menhelyen lelkiismeretesek a kutyákkal szemben, akkor fontos számukra, hogy meggyőződjenek róla, hogy a kutya tényleg jó helyre került - e. Költséggel is jár egy kutya örökbefogadása, akár menhelyről, akár gyepiről fogad valaki örökbe. Hoztam ki gyepiről kutyát, aznap reggel kilenckor altatták volna, fél kilenckor ott voltam érte, és a veszettség elleni oltást, chipet, féregtelenítést rögtön fizettem (amit ott rögtön az állatorvosnál intéztünk), de ez rendben is van, mert ha valaki kutyát szeretne, akkor fel kell készülnie arra, hogy ez valamilyen szinten költséggel jár.

2017. máj. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Menhelye is válogatja.


A budaörsieknél pl. amikor bementünk, már adták volna, aki választunk. Persze oltásokat chipet valakinek állni kell.


Jártam németeknél is menhelyen, ott az volt az érzésem, hogy oda sem akarják adni a kutyát, mert ugye kóbor szinte nincs, és valamire fel kell venni a támogatásokat.

Kb. ne legyen 4 év alatti gyereked, de még tervben sem, meg kb. olyan előírások mintha valami profi tenyésztőnél vennéd.

2017. máj. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Itt a közelben is ilyen a menhely,megkérdezik van-e 5 év alatti gyerek,8 órában dolgozol-e,terveztek-e gyereket,ha valamelyikre igen a válasz már kiestél...

Az ha nem a házban tartod a kutyát meg egyenesen felhabirító,akkor is ha nagy testű nagy bundájú.

Több ismerősöm is így járt.

Biztos jobb nekik azokban a kis ketrecekben télen,nyáron kint...

2017. máj. 1. 13:25
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt sajnos én is tapasztaltam, csak akkor minek panaszkodnak, hogy tele a menhely. Magyarországon egyébként sem jellemző az örökbe fogadás, de így még a kevés jelentkezőt is elijesztik. Nekem az is visszataszító volt, hogy egy idegen ellenőrizgessen, szóval mi választottunk egy olyan menhelyet ahol az is fontos volt, hogy a kutyának gazdája legyen. A gyepin tudtommal nem kérdeznek semmit, csak a chipet és az oltásokat kell fizetni, de ez természetes, bárhonnan is lesz kutyád, ennyit mindenhol ki kell fizetni érte.
2017. máj. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Na igen. Ettől én is kivagyok,hogy egy idegen bejöjjön hozzánk és nézelődjön itt. Nem mintha lancraverve tartanám,mert arra nem hoznék ki kutyát,csak na, nem egy rossz kolyok vagyok már,ne ellenőrizgessen senki.

Meg szerződès meg vissza veszik,ha x időn belül nem ivartalanítod o.o nekem ez nem oké.

2017. máj. 1. 13:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Gyepiről valóban nem olyan macerás.A menhelyeknél az a jó,hogy ott Kb ismerik a kutyákat,és te is megismerheted a kiszemeltet,mielőtt hazaviszed. Ha kisebb menhelyeket keresel fel,ott valószínűleg nincs olyan sok kikötés,inkább annak örülnrk,hogy van örökbefogadó.

Tehát, én ezeket a kisebb menhelyeket ajánlom,mert itt ugye megismerheted a kutyát,de lehet gyereked,tarthatod a kertben is,dolgozhatsz napi 9 órát.

2017. máj. 2. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!