Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Farmina N&D kutyatáp vélemények?

Farmina N&D kutyatáp vélemények?

Figyelt kérdés
1 éves, sokat mozgó, érzékeny gyomrú, mentett vizsla keveréknek kéne. A menhelyen Multifitet kapott, így amikor hazahoztuk mi is azt adtunk neki az első pár hónapban, de nagyon sok rosszat hallottam róla, ezért váltottunk Happy Dogra amitől össze vissza fosta magát, szerencsére csak 1 kg-ot vettünk, így az hamar elfogyott. Sokan dícsérték a Britet, gondoltam mi is kipróbáljuk, először a Premiumot ette, azt szerette, de attól is ment a hasa és sokat vakarózott. Utána kipróbáltuk a Brit Care-t, az eleinte nagyon jónak tűnt, végre nem ment tőle a hasa, nem vakarózott, viszont 2-3 hónap után elkezdett fogyni, a napi adag sokszorosát adtuk neki és ennek ellenére is csak fogyott. Ráadásul nagyon utálta, nem egy válogatós kutya, szinte mindent megeszik, de mégis volt olyan nap, hogy inkább nem evett és másnap is csak nagy duzzogva fogysztotta el. Most volt egy nagyon durva betegsége, 1 héten keresztül semmit sem evett, folyamatosan hányt, minden nap infúziót kapott, 2-szer kellett műteni, 5 kg-ot fogyott, majdnem elveszítettük. Úgy néz ki túl vagyunk a nehezén, már eszik, iszik és 2 napja nem is hányt, először csak főtt husit és rizst ehetett, utána kaptunk speciális tápot ami kíméli a gyomrát, ezeket természetesen nagyon szerette, viszont most vissza kéne állnunk a sima tápra, de amint érzékeli, hogy Brit van a szájában kiköpi, ha keverem kiválogatja. Az orvosi táp az a Farmina Vet Life Ultrahypo volt, ezért gondoltam a Farmina N&D tápjára. Nem sok véleményt találtam róla, de nekem nagyon jónak tűnik összetevők alapján. Valaki etet ilyen táppal? Meg van vele elégedve? Aktív kutyáknak is jó? Ha nem jó táp, akkor mit ajánlotok kb ilyen árban? Köszi előre is.

2017. máj. 1. 15:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell próbálni, vegyél belőle egy kisebb adagot kóstolóba, utána majd látod.


A mi kutyánk is N&D-t eszik, minden rendben vele eddig, szívesen eszi, kaki is jó, és nem is ereget büdiket tőle.


Amire vigyázz, hogy nehogy túl erős legyen neki, mert ahogy néztem eddig olyan 20-25% fehérje és 10-15% zsír tartalmú tápokat evett, az N&D pedig ezekben magasabb, 30% fehérje és 18% zsír/olaj. Ha olyan, akkor fosizhat ettől a táptól is. De a legbiztosabb ha kipróbáljátok.

2017. máj. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Megrendeltem egy kis csomaggal. Remélem ez végre beválik. :)
2017. máj. 1. 17:48
 3/10 A kérdező kommentje:
Várom továbbra is a válaszokat. És lenne egy olyan kérdésem, hogy a Farmina N&D low grain tápok is jók? Most látom, hogy van grain free is, én a low graint rendeltem, így először kipróbálnánk azt és ha nem jön be csak akkor váltanánk a drágább grain free-re. Ugye nem sokkal rosszabb? A Britnél jobb nem?
2017. máj. 2. 20:25
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Megint én :) Mi is a gabonással kezdtük, mert úgy voltam vele, hogy ilyen arányban inkább rost, még jól is jön. De annyi rosszat olvastam erről a glutén témáról, hogy inkább áttértünk a tökösre (bár több benne a borsó, mint a tök :)), de ez inkább csak a saját megnyugtatásom miatt, a kutya elvolt vele. Százalékokban ugyan az. A "zöld leveles" viszont nekünk már túl erős lenne.
2017. máj. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. Egy 25 kg-os kutyának hány grammot kell ebből adni? Nem nagyon találok etetési útmutatót..
2017. máj. 2. 21:10
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezek alapján ~260 gramm/nap.

2017. máj. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Közben megjött a táp, nagyon ízlik neki, remélem nem lesz hasmenése tőle. :)
2017. máj. 7. 09:13
 8/10 anonim ***** válasza:
Hogy teljesít? :)
2017. máj. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Még keverve adom neki a héten, de eddig jól teljesít. Bár volt, hogy a nap végén picit lazábbat kakált, de az se fosi volt. Úgy néz ki szerencsére ez bevált. Köszi mindenkinek ;)
2017. máj. 9. 12:26
 10/10 anonim válasza:
Tudom h régebbi a téma de gondoltam megosztom a tapasztalatainkat. 10 kg-s puli kecerék kutyus, a szüleimnél, 7 éces. Kinti kutya és csoda amit művelt vele ez a táp. Elég válogatós de az N&D bármelyik tápját gond nélkül megeszi és olyan gyönyörű erős fényes bundát növesztett magának hogy csk ámulok, pedig a magyim nyáron valamilyen indíttatásból csirke nyesedéjjel kezdte etetni és nagyon sokat vakarózott meg kikopott a bundája, de ez nagyon rövid idő alatt helyretette. A hideg meg se kottyan neki, majd kicsattan az egészségtől. Csak ajánlani tudom!
2018. nov. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!