Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyám lehetne?

Milyen kutyám lehetne?

Figyelt kérdés

Nagyon sportos vagyok,13 éves. Sokan mondták már hogy tehetségem van az állatokhoz, szinte beszélem a nyelvüket (kutyaoktató volt az egyik) Ismerem az oktatás, játék fortélyait, kertes házba, nagytestűt szeretnék, aki sportos apportos, jó házőrző.

Szerintetek jó lenne a svájci juhász (white swiss shepherd) ? Eleinte a német juhászkutyára gondoltam, de túl nagy a túltenyésztés aránya, csapott a fara, ami szerintem már nem szép (saját vélemény, nem azt akarom megbántani akinek nj-a van, imádom a fajta tulajdonságait)


2017. máj. 1. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Vegyél olyan németjuhászt akinek nem csapott a feneke. Pl miénknek se az.


Border collie esetleg? Energikus, okos fajta.

Vagy husky ha olyan jónak tartod magad hogy meg tudod egyedül nevelni.


Egyébként honnan tudod hogy annyira értesz az állatokhoz, ha még nem volt kutyàd? Az teljesen más dolog hogy más ember kutyàjàval hogy bánsz.

2017. máj. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem értem hogy miért erőlteted első válaszoló a németjuhászt, ha nem azt szeretne, és egy ponton meg is értem mert tényleg nagyon show vonalra vannak némelyik kennelnél tenyésztve. A border collie meg se nem nagytestű se nem házőrző típusú kutya, bár valóban remek apportos és okos eb. A svájci juhász gyönyörű fajta, régebben én is szemeztem vele és tényleg nem olyan felkapott még. Szerintem ha egy németjuhásszal elbírnál, ezzel a fajtával is.

De van igazság abban is amit az első mondd, hogy ha nem volt még kutyád akkor még nem biztos a nagy "tehetség", érdemes lenne jól utána nézni a fajta elvárásainak és igényeinek, plusz hogy később ha továbbtanulsz esetleg más városban is lesz-e annyi időd a kutyára, ne kelljen a szüleidre hagynod.

2017. máj. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Orosz fekete terrier :)
2017. máj. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2-es, egyáltalán nem erőltettem a nj-t, csak irtam neki hogy ha azt szeretne, van nem csapott fenekű is.
2017. máj. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok, igen, van egyébként a munkavonalas németjuhász, neki nincs annyira csapott feneke, viszont a diszpláziára ha jól tudom ez a fajta akkor is hajlamosabb, bár a svájci juhász se állhat messze tőle.

Az a baj velük, hogy láttam már olyan almot is tenyésztőnél, ahol mindkét szülőnek egyenes háta volt és az alomban lett olyan kölyök akiknél kijött ez a ferde hátú állás, nem tudom min múlik ez.

2017. máj. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Óriás snauczer?
2017. máj. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!