Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok? Rá kéne szólnom...

Mit gondoltok? Rá kéne szólnom? (Játék a futtatóban)

Figyelt kérdés
Szóval a szituáció a következő: Ha több kutya játszik együtt oda megy és rájuk szól, vagy közéjük áll. Nem agresszív, nem morog, csak közbe avatkozik. Általában csak az egyik fél ellen irányul ez a viselkedés. Ha a többiek futkároznak, kergetőznek nem szól bele, csak ha "nyúzzák" egymást. Ilyenkor mi a célja? Meg szeretné védeni a "gyengébbet"? Rá kéne szólnom? Vagy hagyjam? Amúgy kistestű, behívható, jól szocializált kutya, mindenkivel barátságos, vagy semleges. :)

2017. máj. 1. 20:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez lehet valami ösztön szerintem a másik két kutya szétválasztására. Hasonlót megfigyeltem már az én idősebbik kutyusomnál is, volt hogy a két verekedő macskám közé állt be hogy hagyják abba, nem csinált semmit csak szétválasztotta őket, és ezt ugyanúgy megcsinálta verekedő kotlóstyúkoknál is, és más kutyáknál is előfordult már. Ha esetleg valaki tudja ennek a pontos okát engem is érdekelne hogy ez ösztönös vagy tanult viselkedés-e.
2017. máj. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szólj rá, ne piszkálja a többieket. Hogy miért csinálja, az változó. Talán szimpatikus neki az egyik fél, és kisajátítja, vagy azért csinálja, mert nem szereti, ha nyüzsögnek körülötte, és le akarja állítani az egész bulit, vagy azért, mert félreérti a birkózást (bár ez rendszeresen játszós társaságba járó kutyánál nem jellemző), mindenesetre biztos, hogy egyik ok sem elég arra, hogy belemagyarázzon mások játékába.
2017. máj. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igazából sok kutyával találkozik nap, mint nap, de kevéssel alakul ki játék. Általában egy gyors szimatolás és kész. Ilyen nagy közösségbe (több mint 10 kutya) nem is nagyon volt eddig. Talán ez okozhatja a félreértést. Amúgy érdekes, mert a játékba nem igazán száll be, viszont akire "rászólt" egy ideig rajta tartja szemét, aztán megy szaglászni. Többiek nem is nagyon vesznek róla tudomást.
2017. máj. 1. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!