Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak nekem van elegem "a...

Csak nekem van elegem "a kutyának nem kell a változatosság" szövegből?

Figyelt kérdés
Szinte nap mint nap ezt olvasom itt. Nem értem miért kéne egy kutyának 10-15 évig csak száraztápon élnie. Amikor meg szóba kerül a normális minőségű konzerv, jönnek a "minek a konzerv?" kommentek. Szerintem senki sem akar egy életen át csak "teljes értékű müzlin" élni, mert abba minden benne van... Sokszor hallom, hogy bírják a monoton etetést, hivatkoznak a farkasokra (az is szarvast-szarvast eszik stb) csak az a szarvas éppenséggel nem egy komplett, tömörített kaja, hanem részekből áll (bőr, belsőségek, csontok, színhús stb) amik más-más állagúak és ízűek. Szóval nem értem az indokokat.

2017. máj. 2. 18:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%
Nekem nincs elegem. Egyszerüen azért, mert a kutya nem azért eszik mert "hű de megkívàntam azt a csokis muffint/szelet pizzát". Hanem a túlélési ösztön miatt tudják hogy enniük kell.
2017. máj. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
69%

Látom, nagyon unatkozol. Ha jó minőségű étellel etetik a kutyát, normálisan tartják, akkor mi a baj? Azért ez nagyon távol áll az állatkínzástól. Volt nálam ideiglenesben egy kutya, vesebeteg, csak egy féle tápot ehetett és ehet most is, én valahogy mégsem sajnáltam soha. Mi értelme lett volna?

Ajánlom, hogy inkább hadakozz az igazi problémák ellen.

2017. máj. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
31%
A kutyáknak valóban nem kell a változatosság, állatorvostól is hallottam mikor ment a kutyusom hasa, ha valami bevált és szereti és nem unja ne variáljunk. Viszont én biztosan nem adnék neki akkor sem kizárólag szárazat, ha csak egyfélével etetném az biztosan egy minőségi konzerv lenne, nem táp. Lehet ez csak ilyen emberi felfogás, de szerintem sem "rendes kaja", pedig tudom, hogy egy jó táp teljes értékűnek készül, de akkor sem na :)
2017. máj. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem mondtam egy szóval sem hogy állatkínzás lenne. A beteg, diétás állat nyilván más kategória.
2017. máj. 2. 18:24
 5/19 anonim ***** válasza:
80%
Ezért jó a BARF étrend. Az nem egyhangú :)
2017. máj. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
53%
az én kutyám utálja a tápot, már a tenyésztőnél sem ette csak konzervvel ízesítve, ha nem kap rá semmit akkor egy hétig is képes koplalni, így kénytelenek vagyunk mindig kicsit felturbózni a tápot. Na erre varjatok gombot. És jöhettek hogy nem próbálkoztam elég sokáig, de nálatok is maximum éhen döglene :))
2017. máj. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

3# és 6# válaszoló. Valahogy én is így látom. Nálunk mindenki megunta a tápot kb 1 hónap alatt, utána inkább ette volna meg a 3 hetes kenyeret, mint a kaját. Csupán azért mert az nem a megszokott volt. Valóban, éhenhalni nem fog teli tál mellett. Csak nem hinném, hogy a kutyának mindennap undorral kéne ennie, mert én azt rakom elé sokadik hónapja :/


#5 válaszoló. Valóban, a Barf talán a legtermészetesebb és legjobb étrend. :)

2017. máj. 2. 18:36
 8/19 anonim ***** válasza:
84%
Mi, bocsánat én, erre nekünk szuperül bevált megoldást találtunk. Mivel Real Nature tápot eszik, azon belűl Wilderness-t, ott azt hiszem 6-7 féle húsos táp van. Az egyikben kenguru, másikban rénszarvas vagy vaddisznó stb. Először veszünk egy kilót. Ha izlik neki veszünk még négyet, ha ez elfogy váltunk egy másik ízre, amit ugyanígy csinálunk. Kivéve ha a halas fog jönni, mert abból az egy után 12 kilót veszünk mert az nagyon ígéretes. Az alapok ugyanazok benne, gyógynövények meg krumplipehely vagy borsó. Szerdán és vasárnap konzervet vagy pástétomot is kap, így elég változatos. Mondjuk ő csak 5 kiló.
2017. máj. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Utolsó ez jól hangzik! :) amúgy enyém is 5 kilós, ő Brit Premiumot eszik, minimálisan keverve Brit Care Championnal (ez halas és nagyobb szemű, kicsit legalább ropogtat is) illetve heti egyszer egy Animonda GranCarno konzervet (ez 2-3 napig kitart, mert táppal keverem). Néha kap egy kanál natúr joghurtot is ízesítésként. Imádja :D
2017. máj. 2. 18:49
 10/19 anonim ***** válasza:
56%

Tápoknál egy márkán belül is lehet variálni az ízesítést, attól még nem lesz baja.


Amúgy kicsit fel van fújva ez a dolog szerintem részedről Kérdező. A lovak is zabot/füvet esznek, szépen néznénk ki ha csak sárgarépát lennének hajlandók enni. A gekkó sem vegetál, mert épp unja a tücsköt. Az állatoknál más az étel és az evés, mint nálunk.


De ha egy kutyának beválik egy adott táp (tehát szívesen eszi, jó minőségű, kaki is ok, tehát minden rendben), akkor nem értem mi azzal a baj.

2017. máj. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!