Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem jön velem hosszabb...

Miért nem jön velem hosszabb sétára?

Figyelt kérdés

A kutyámat ha kiviszem eljön szépen 20 m-ig kb. amíg pisil, kakil és már húz is vissza. Ez mostanában már nagyon zavar, mert hosszabb sétákat szerettem volna vele minél gyakrabban, de ha percenként fel kell venni és kézbe vinni kicsit vagyhúzni úgy az én kedvem is elmegy. Bichon havanese lány kutyusom 3 éves és úgy látszik nem szeret sétálni egyeltalán. Hazahúz és amikor a lépcsőházban megyünk fel örömében ugat és csórja a farkát hogy "végre megjötünk".

Hogyan szerettethetném meg vele a sétát? Mit tegyek?



2017. máj. 2. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
séta közben érje mindig valami jó, ami tetszik neki. Szép lassan megszereti majd a sétát. Egyébként szerintem ne menjetek rögtön vissza ha húz, várj míg megnyugszik és mikor már nem akar annyira haza menni ajánld fel neki a haza indulás lehetőségét.
2017. máj. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Séta közben folyamatosan jutalmazd például apró darab felvágottal, virslivel és dícsérd folyamatosan(ne annyit, hogy jól lakjon vele vagy sokáig rágcsálja hanem épp, hogy lenyeli és már megy melletted a következőért). Próbáld a sétát pozitív élményhez kötni. Esetleg azt is megpróbálhatod, hogy ha megfelelően van szocializálva és van valaki játszótárs akkor vele egyszerre vinni, hátha az motiválja.
2017. máj. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1. Ha a Jóistenke azt szerette volna, hogy ölben hurcold a kutyát, akkor nem teremtett volna neki 4 lábat! Hacsak orvosilag nem indokolt, ne vidd kézben!

2. Ha húzod, ráncigálod a pórázon, szerinted az mennyire jó élmény neki?


Érdemes lenne ránézni a kutya testbeszédére. Teljesen elképzelhető, hogy fél kimozdulni a komfortzónájából, 20 méteren túl mumusokat lát minden bokorban. Az alap megoldás az az, hogy addig vársz, amíg előre nem mozdul, aztán rommá dicséred és jutalmazod és ezt unásig ismétlitek.

A gyorsabb, profibb megoldás az, hogy megtanuljátok a Nézd meg! játékot (Look at that! game), ami zavaró (vagy éppen túl izgató) dolgok nyugodt kezelésére tanítja a kutyát.


Azt megkérdezhetem, hogy hogy áll a többi kutyával? Össz-vissz 20 méter sétával, gyanús, hogy sehogy, de ha akadna 1-2 barátja, akikkel elindultok sétálni, ők "húznák" magukkal.

2017. máj. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A jutalmazást már kipróbáltam a kedvenc jutalomfalatkájával, egy két métert jön is, aztán megáll és mintha "tudná mire megy ki a játék" egy tapodtat sem mozdul tovább. Félős pici kutya, ezt úgy kompenzálja hogy mindent és mindenkit megugat, és volt már hogy szépen sétált mellettem, de amikor mellénk ért egy ismeretlen járókelő hirtelen megugrott és a lábához próbált kapni, vagy megugatta. Nem szeret a családon kívül senkit sem, az idegeneket ugatja és ha barátkozni próbálnak elszalad. Kutya barátai csak nagyon ritka esetben van, nem nagyon tűr el más kutyát. Amikor a mamához megyünk fel akkor ott van egy németjuhász aranyos kutya vele megférnek egymás melett. Őt sem szereti túlzottan, csak elkerüli. A macskákkal viszont úgy-ahogy kijön. Egy cica barátja van :)
2017. máj. 3. 15:36
 5/6 anonim ***** válasza:
Kérj segítséget szakembertől. Ez nem normális, hogy ennyire fél mindentől és mindenkitől.
2017. máj. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jártunk kutyaoviba az alapórákra kb. egy évig, ott sem nagyon barátkozott, viszont nagyon tanulékony és a pacsi, fekszik és a gyere ide parancsokat megtanulta szépen. Csak hát nagyon antiszociális, pedig esküszöm nagyon sok mindent kipróbáltunk hogy barátkoztassuk másokkal, de ezidáig sikertelen. Kutyaiskolában vajon ami eddig nem ment ott segíthetnének?
2017. máj. 3. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!