Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az a bűzmirigy?

Mi az a bűzmirigy?

Figyelt kérdés
Egész életemben volt kutyám,de soha nem hallottam róla. Itt olvasom mindig,hogy begyullad,állatorvos kinyomja stb. Rákerestem neten de nem igazán látszik a képeken. Ez a fenekénél van? Ha baj lenne vele,észrevenném,nem?

2017. máj. 3. 12:33
 1/8 anonim válasza:
100%
Nekem is 20 éve vannak kutyáim, soha nem nyomkodták/piszkálták nekik.
2017. máj. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%
biztos új dolog mint a gluténérzékenység.
2017. máj. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A bűzmirigy adja a széklet kutyára jellemző egyéni szagát . Ez a ma már nem lényeges vad örökség inkább.

Normális székletnél ürül magától.

Ha valami gebasz van, általában vakaródzás, fülgyulladás, szőrproblémák jelzik. Van, amikor a kutya szánkázással ki tudja üríteni.

2017. máj. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

a szánkázás amikor szőnyegen törli a... ?


megint tanultunk valamit.

2017. máj. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi sem nyomkodtuk soha. Mondjuk nekünk nem szobakutyáink vannak. Mindegyik kinti kutya volt eddig.

Először akkor hallottam róla, amikor egy ismerősünknek szobakutyája lett és mondta, hogy kell vinni kozmetikushoz, hogy kinyomják neki.

2017. máj. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kozmetikus tudtommal nem nyomhatja ki, az én kutyám nem szobakutya mégis bzmirigy problémája van. (28kg)
2017. máj. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem attól függ, benti, vagy kinti-e a kutya.

Lágy széklet nem segíti az ürülést.

2017. máj. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ennek semmi köze ahhoz, hogy a kutya benti vagy kinti, felesleges ezt most idekeverni.

A bűzmirigy 2 apró zsákocska a végbélnyílásnál. Ezeket a "zsákocskákat" belülről speciális sejtek borítják, ezek egy jellegzetes szagú váladékot termelnek, ami a (ha kemény a széklet) ürítéskor kinyomódik, a váladék síkosabbá teszi a végbélnyílást, ezáltal könnyebb az ürítés. Emellet ez a folyadék területjelölésre is alkalmas.

A bűzmirigy, ha nem ürül rendesen akkor begyullad(hat) . Mivel a bűzmirigyet a kemény széklet nyomja ki, magától értetődik, hogy ha a kutya 3 hónapja folyamatosan lágyat ürít (megy a hasa) nem fog kiürülni. Némely kutya ki tudja "nyomni" magának a földön szánkázással, de van olyan kutya akinek emberi segítségre van szüksége. A bűzmirigyet kinyomhatja állatorvos, de kozmetikus is.

Vannak olyan kutyák, akik hajlamosabbak (valamilyen oknál fogva) a bűzmirigy problémákra.

Itt egy jó kis kép a bűzmirigyek elhelyezkedéséről: [link]

Részletesebben a bűzmirigyről, bűzmirigyproblémákról és tüneteikről itt olvashatsz:

[link]

2017. máj. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!