Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Berni pásztor bundáját lenyíra...

Berni pásztor bundáját lenyíratni? Elônyök&hátrányok?

Figyelt kérdés

2017. máj. 3. 14:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
úgy tudom nem kozmetikás fajta így tönkre mehet a szőre és felborítja a hőháztartást.
2017. máj. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Aki ilyen fajtát választ, az vállalja vele együtt a fésülést is. Nyári aljszőrrel pont annyira lesz melege, mint lenyírva.

Olyan kutya nincs, akinek kánikulában ne lenne melege.

2017. máj. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad lenyírni. Felborítod a hőháztartását. Fésülni kell! Nyáron a nagy melegbe vegyél neki a teszkóban kagylóhomokozót, azt töltsd meg vízzel. Ha gondolja belemegy hűsölni. A mi kutyánk imádja! :)
2017. máj. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ismerek olyanokat, akik nyírják/nyiratják, de nem úgy kell érteni, hogy egész rövidre, hanem csak megkurtítják a szőrt.

Nekem nem bernim van, hanem más dupla bundás juhászkutya, és az a tapasztalatom, hogy a nagyon alapos kikefélés egész a bőrig (ahol a legtöbb felesleges aljszőr kijön) teljesen elég, jó hatású.

2017. máj. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
es milyen kefet hasznaltok?
2017. máj. 3. 20:16
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyoláshoz a forgó fogú gereblye.

Igazából tincsenként haladva a bőrtől a tüskés kefe szedi ki a legjobban az aljszőrt.

Végül sokan használják a furminátort.

2017. máj. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Furminátort nem ajánlom, mert az azt is kiszedi, amit nem kéne. Én sima slicker kefét használok, vagy a "tüskéset", amit előttem is említettek.
2017. máj. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!