Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS patkánytetemtől lehet...

SOS patkánytetemtől lehet valami baja?

Figyelt kérdés

Az egyik kutyám talált egy patkánytetemet a kertben, kb 2 tenyérnyi volt, de nem friss. A farkát elkezdte a szájával/lábaival tépni, gondolom meg akarta enni, de szerencsére észrevettem.

3 havonta féregtelenítem őket, a következő június elején esedékes.

Mi baja lehet,hogy a szájába vette, mire figyeljek stb? Nem vágom ezeket, de holnap el tudom vinni dokihoz persze, ha szükséges.


2017. máj. 3. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Mivel a patkány köztigazdája a férgeknek, így elképzelhető, hogy fertőzött állatot kóstolt meg, de persze ha elég ideig bomlott a rágcsáló teteme, akkor a benne lévő peték vagy lárvák már elpusztultak.
2017. máj. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha esetleg méregtől pusztult el a patkány, akkor ha a kutya megeszi, vele együtt a mérget is. Érdemes figyelni, hogy nem lesz e bágyadt vagy rosszul
2017. máj. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm. Itattam vele tejet, mert egyszer már jártunk mérgezéssel.. (másik kutyusomat, egy jóindulatú nem dolgozó részeges fickó megmérgezte, mert a kóbor kutyák folyton támadták és mivel a kóbor és az enyém is sárga volt,neki azt jelentette, ugyanaz a kutya. Onnan tudom, hogy ő volt, hogy fenyegetőzött...)

Szóval a másik kutyusom miatt felkerestük anno a környék legjobb orvosát és ő mondta, hogy fagyállónál az alkohol, patkányméregnél a tej segíti a szervezet helyreállását... nem tudom az összefüggést, de én nem vagyok orvos :)

Szerencsére amúgy csak a farkát "nyalta végig", talán nem lesz baj. De figyelem azért, hogy minden rendben van-e.

2017. máj. 4. 05:02
 4/6 anonim ***** válasza:
Az nem a legjobb orvos volt aki ilyet mondott, hanem a legnagyobb kókler....
2017. máj. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Platypus ***** válasza:
Patkányméregre K-vitamint kell adni, nem tejet. De ha nem ette meg a tetemet, nem kell félned a mérgezéstől. A tejjel legfeljebb egy cifraf*sást lehet kiváltani, semmiféle mérgezésre nem jó, adott helyzetben meg kifejezetten káros is lehet.
2017. máj. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, a megye legjobb orvosa mondta, a legmodernebb felszerelésekkel. Ha hülye lenne,kétlem,hogy ennyien szeretnék, nem?

De mindegy is, az a lényeg, hogy nincs baja a kutyusomnak :) köszi a válaszokat! :)

2017. máj. 6. 07:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!