Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya gallér. Hogyan segíthetn...

Kutya gallér. Hogyan segíthetnék neki?

Figyelt kérdés

Egy 1 èves Shih-Tzu kanról van szó, sajnos megsérült a kukija és kapott gallér, hogy ne piszkálja addig amíg rendbe nem jon.

Szegeny sokmindent atelt az utóbbi 3-4 napban. Egy életvidám kutyus volt, most elvittem adokihoz és mondta hogy csúnyán be van ott gyulladva neki (vasárnap megsérült, de evett, ivott, mászkált ugrált, csak ma délután nem mászott ki a dobozkajabol)

Elvittem dokihoz , kapott szurit, gyógyszert, kenőcsöt, gallért.

A sérülése óta eléggé depisnek tűnik, főleg ma, a dokinál is nem keveset nyuszitett.

Féltettűk rá a gallért, de nem kedveli, nem az hogy le akarja szedni, de még meg se mozdul. Este 10 óra, és csak ül a sötétben az agyikoja mellett

Van valakinek ötlete hogy hogy tudnam megkönnyíteni az eletet? :)

Bocsánat ha valami nem érthető, csak késő van:))


2017. máj. 3. 22:10
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Szegény, jobbulást neki.

Egyébként lehet furcsán fog hangzani, de úgy segíthetsz neki a legtöbbet, ha nem aggódsz és idegeskedsz, hanem természetesen és nyugodtan viselkedsz vele, ugyanúgy, ahogy mindig.

2017. máj. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Meg fogja szokni, nyugi, és muszáj, hogy rajta legyen, ne nyalogassa a sebet. Most még szokatlan neki, de belerázódik :) Meg a doki látogatás is megviselhette, holnapra sokkal jobb kedve lesz. Jobbulást neki!
2017. máj. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
14%

Nekem mindig nagy csalódás, ha egy állatnak csak a testével foglalkoznak, mert csak ahhoz értenek, de a lelkével, mentális egészségével nem, vagy időhiány miatt, vagy hozzá nem értés miatt, vagy fingjuk nincs róla, hogy azzal is kéne.


Pedig te magad is láthatod, mentálisan legalább annyira tud szenvedni, és minimum akkora sérüléseket szenvedhet, mint testileg, és mivel jóval kevesebb ember ért hozzá, ezért jóval nehezebben is lesz rajta túl.


Valószínűleg az orvoshoz se megfelelő állapotban került, a gallért is minden cécó nélkül ráadta, és azóta is történtek hibák, ami ide vezetett, pl egyértelműen látta rajtad az aggódást, vagy pl megpróbáltad megvigasztalni, ami egy állatnál az ellenkezőjét váltja ki.


Sajnos az időt nem lehet visszaforgatni, úgyhogy innentől nehezebb a dolog.


A legjobb lenne újra kezdeni, vedd le róla a gallért, és vidd el sétálni. Séta közben mindent szokásos módon csinálj, ne vizslasd, ne szuggeráld, csak figyeld, mikor változik jobbra a hangulata.

Ha aktívabban viselkedik, akkor vedd elő a gallért.


Ne beszélj hozzá, ne vigasztald, ne gügyögj!

Csak mutasd be neki.

Valószínűleg a másik irányba fog menni.

Állj elé. Ne erőltesd rá, csak tartsd mindig úgy, hogy a feje előtt legyen, hogy ha elindul, magától bújjon bele.

(Valószínűleg a fejét is forgatni fogja, ezt kövesd)


Tartsd a gallérba a másik oldalról a kedvenc jutalom falatját. (etetés nélkül menj sétálni)

Érd el, hogy megszagolja, hogy mozduljon a gallér felé.

A legjobb az lenne, ha magától beledugná a fejét.


Ha különösebb ellenkezés nélkül beledugta, hagyd rajta pár másodpercig, vedd le, dicsérd meg, adj neki jutalomfalatot.


Aztán ismételd. Ha már könnyedén megy, akkor rögzítheted véglegesen a nyakán. Ha megtörtén, ismét dicséret!


Ezek után pedig folytasd a sétát, legyen jó nagy, és részedről teljesen szokásos hangulatú.

Utána pedig mindent tudatosan csinálj ugyanúgy, otthon is.

Ne a gallérját nézd, ne figyeld jobban a viselkedését mint máskor, legyél teljesen semleges.


Ha bármi problémája van ezek után is, akkor se vigasztald! Ez talán a legrosszabb amit tehetsz!

Valamivel tereld el a figyelmét, adj neki feladatot, vidd le 2 percre sétálni, dobálj neki 2-3-szor labdát, bármit, amivel másra koncentrál.

2017. máj. 4. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%

Le lehet venni a gallért, ha ott vagy mellette és folyamatosan figyeled, hogy ne piszkálja a sebét.

Persze tedd rá vissza ha már nem tudsz rá figyelni, de egy-egy fél órára leveheted , ha nem piszkálja nem lesz belőle baj.

És legyél mellette, simogasd, beszélj hozzá, nyugtasd meg. Túllesztek ezen.

2017. máj. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Reggel 2kor felkeltem, azt hittem ha picit elfáradt akkor léteszi a fejét, de nem.. hajnali 2kor is pont ugyan abban a pózban ült

Levettem róla a gallért, elment inni egyet, aztán igaz nem az ő àgyába, de mellém feküdt, aztán mikor nyalogatta magát ràszóltam, de legalább így pihizett picit

Lehet tényleg túl gyors volt ez neki.

Egyébként ma reggel pici farokcsovalassal jött oda hozzám, pedig az utóbbi pár napban nagyon magaala húzta, mikor tehetem leveszem róla és a 3. Válaszolnak Köszönom, én megprobalom finomabban negbaratkoztatni vele, koszonom a válaszokat :)

2017. máj. 4. 12:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Szívesen, a 4-esre pedig véletlenül se hallgass, természetesen lepontoztam, óriási baromságokat hord össze, egy depresszióba süllyedő kutyát a legkártékonyabb dolog simogatni, meg beszéddel nyugtatni.

Ezzel kizárólag az aktuális lelkiállapotot erősíted, ha ezt sokáig csinálnád, az életben ki nem vakarnád ebből az állapotból!

Sajnos ezekről a csalódásokról beszélek, hogy némelyek olyan hozzáértőnek hiszeik magukat, hogy van bátorságuk válaszolni egy ilyen oldalon, és annyiból áll a hozzáértésük, hogy kisgyerekként bánnak a kutyával, és azt hiszik szeretettel minden el van intézve.

Mint ha valaki elmenne egy pszichológushoz, és az megsimogatná a fejét, hogy "semmi baj"... sokra menne vele!

2017. máj. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ma nem volt rajta gallér délelőtt.

Szerencsére jobban volt , kezd visszaterni az energiája, a jókedve, kíváncsisága.

Elovettem a gallért és a kenőcsét.

A gallért hagyta magától, nemigazan ellenkezett, kapott egy két jutalomfalatot cserébe. Az első pár lépés lassú volt, de utàna màr picit ellazìtotta magát, még ha nem is emelte az égbe a farkàt, de màr szedte a lábait és jászott a gallerban is.:)

Most levettük, a kenőcs úgy ahogy beszivodott, ha nyalogatja magát akkor ràszólunk, abbahagyja, de szerencsére újra kezd hasonlítani a régi mivoltjahoz:))

2017. máj. 4. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!