Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlottok...

Milyen kutyát ajánlottok házörzésre ami más kutyákkal szemben kevésbé domináns?

Figyelt kérdés
Van egy kutyám, de szeretnék mellé egy házörzöt ami tutira beválik. A cane corso,bullmasztiff,a kanári szigeteki és a bordeauxi,amerikai bulldog a kiszemeltjeim.ragaszkodok a molosszusokhoz.tudom h nagyrészt egyedfüggö is ez a képesség ill nevelés én mégis érdeklödnék h mely fajták irányába mozogjak?
2017. máj. 4. 08:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Fenti kutyák azért várhatóan dominánsak. Megfelelő nevelés elengedhetetlen, a meglévő kutyád számára és a leendő kutya számára is.

Az általad felsorolt fajtákról remélem tudod, hogy alapvetően nem területvédelemre valók (azaz házőrzésre), bár nyilván erre is megfelelnek, de egyéb foglalkozásra is szükségük van. Emellett rövid szőrük miatt télen nem tarthatóak kint.

2017. máj. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
1 éves lesz a cane corso kutyánk... a 2 éves extra mini csivavánk 80%-ba lenyomja, a maradék 20%-ba azért bepipul a nagy kutya,de csak 2-3 olyan alkalom volt ami kicsit eldurvult,de a kiskutyának a sokkon kívül nem lett baja (azért jó nagy részbe a kicsi hergeli a nagyot) A kinti macskát viszont rendszeresen terrorizálja,nem értem miért nem használta eddig még a körmeit a kutya ellen. 3 kisgyerek van és azért a fajtát választottuk mert mindenhol azt írták szereti a gyerekeket és a nyugodtabb lány kutyát ajánlották. Amúgy tényleg szereti a gyerekeket,őrzi,vigyázza őket és szépen tűri a kiképzést a gyerekektől. Az utcán sétálók számára elég mérges kutyának tűnhet ,de ha gyerek is van velük akkor kb kenyérre lehet kenni...sokszor látom és nem is igazán értem meg,hogy egy szülő,hogy a bánatba hagyhatja,hogy kisebb gyereke benyúljon a kerítésen és simogassa a kutyát.Azért hiába lesz még csak 1 éves szép nagy kutya.
2017. máj. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Rotival mi a helyzet?
2017. máj. 4. 10:39
 4/9 anonim ***** válasza:
Az összes komoly őrző-védő fajta domináns, max egyes egyedei kevésbé, de ehhez egy jó adag szerencse is kell.
2017. máj. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Roti tartható kint is télen, de kutyaiskolát, képzést igényel.
2017. máj. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezek közül egyiket sem.
2017. máj. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Melyik fajtákat ajánljátok amelyikben természetes a területvédö ösztön? Az ilyen riasztós meg kamerás hozzászólások kíméljenek,mert nem ez volt a kérdés.köszi
2017. máj. 5. 10:55
 8/9 anonim ***** válasza:

Természetes területvédő ösztön minden kutyában van, de a legjobbak az őrző-védő fajták és a pásztorkutyák. Előbbiek között sok olyan van, ami viszont nem bírja a hideget, mint pl. a doberman, rövidszőrű masztiffok, pont amiket te írtál.


Szerintem területőrzésre a legjobbak a pásztorkutyák.

2017. máj. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Házőrzőnek tutira beváló kutyák: kuvasz, komondor, kaukázusi juhász, KÁJ, és társai.

Nagyon határozott gazdát igényelnek, és nagy területet.

2017. máj. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!