Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy agorafóbiásnak milyen...

Egy agorafóbiásnak milyen kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Kb 4 éve nem hagytam el a házam, nagyon ritkán vannak vendégaim és nagyon magányos vagyok.

Egy kutyát szeretnék aki magánakvaló, lusta,nem igényel sok mozgást. Már nézelődök ebadtán,milyen fajtákat nézzek?


2017. máj. 4. 10:48
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
96%
Semmilyet. Egy kutyát minden nap sétálni kell vinni, ha nincs kert, naponta legalább 3x. Ha 4 éve nem hagytad el a házat, akkor nagyon nem javaslom, hogy bevállald.
2017. máj. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
95%

Plüsst.

Ebadta helyett, meg fajták helyett meg az alapszintű felelős kutyatartásról tájékozódj inkább. NAPI 3x kell sétáltatni egy lakásban tartottat, udvaron lévőt meg HETI legalább 3x, nem ÉVENTE 3x.

2017. máj. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
86%

egyetertek az elozovel, hacsak nincs nagy kerted.

ha tarsasag kell akkor inkabb macsakat, madarat, nyulat vagy vmi egyeb bent tarthatobb allatot nezz.

2017. máj. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
97%

2-es vagyok. Kutyát nagy kertben SEM lehet 10-12 éven át tartani. Egy év sem kell és olyan szinten ingerszegény lesz neki akármekkora kert, hogy a kedves agorafóbiás kérdezőnk, a nyakába veheti a falut/várost, ha meg akarja találni valaha a kutyáját. Saját magával cseszne ki.


A lakásban tartott állat jó ötlet, nyúl, tengerimalac, papagáj, ezekből kapásból 2.

2017. máj. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon maximum egy idős menhelyi kutyát ha van kert, de még őt is illene heti 2-3 alkalommal sétáltatni.
2017. máj. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
79%

Ha nem tudod sétálni vinni, akkor semmilyet nem szabad tartanod.

Egyébként a bulldogok, amik viszonyleg lusták és kisebb mozgásigényűek, de őket is kell sétáltatni. Ebadtán pedig nem árulnak fajtatiszta kutyát - ha ilyet szeretnél, akkor tenyésztőtől kell venni, törzskönyvvel és eü.garanciával.

Ha állatot tartasz, azt is kalkuláld bele, hogy el kell vinned időnként állatorvoshoz, akár hirtelen is.

Kutyából idősebb menhelyi kutyust tudnék neked elképzelni, heti 2-3 sétával.

Vagy cicát.

2017. máj. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon önző dolog lenne bármilyen kutyára is rákényszeríteni a te életmódodat, a betegséged pedig nem jogosít fel az önzőségre. Válassz olyan állatot, ami bent is tartható, akár macskát, törpenyulat, valamilyen madarat.
2017. máj. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
83%

A kutyát nem lehet egy házba bezárva tartani. Még ha a kertben lenne is elég mozgástere, időnként akkor is muszáj sétálni vinni.

Arról nem is beszélve, hogy mi lenne, amikor el kell vinni oltásra, vizsgálatra? Ha valami baja történik? Hagyod meghalni, mert te nem mersz kilépni a házból?

Emiatt én egyáltalán nem javaslom, hogy bármilyen állatot tarts, hacsak nincs a környéken olyan állatorvos, aki házhoz is kijár. Egy állat felelősséggel jár, ha nem tudsz róla megfelelően gondoskodni, akkor ne vállald. Magadat bezárhatod (tudom, nem szándékosan csinálod), de egy másik élőlényt NEM.

Inkább a fóbiád ellen próbálj meg küzdeni, ne bszd el az egész életed erre.

2017. máj. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
61%
Én simán el tudom képzelni, hogy egy kutya terápiás hatással is lehetne, viszont ehhez szakember segítségét kéne kérni. Pszichológussal beszélj, ha ennyire komoly az állapotod, és próbálj menhelyen besegiteni kutyánál (sétáltatás stb). Ha ennyi sem menne, akkor semmiképp se legyen kutyád, inkább nyuszi, öreg/beteg macska, bár állatorvoshoz őket is hordani kell.
2017. máj. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
85%

Maine coon cica.

Méretre némelyik kistestűt is meghaladja. A természete is sokban hasonlít a kutyáéra.

2017. máj. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!