Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáknak fül implantátum...

Kutyáknak fül implantátum működik?

Figyelt kérdés

egyszer hallottam róla, mert azt tudom hogy a vágás-csonkítás tilos magyarországon de implantátummal fel lehet állítani a kutya fülét.

ültetett már be valaki ilyet? mennyire vállt be? szép lett? nem lett vastag a kutya füle tőle? árban kb mennyire jött ki? hol csináltattad?

lécci kíméljetek meg a kutya lógó füllel is cuki és rossz gazdi vagyok ha nem fogadom el válaszoktól.az ilyen gondolkozzon el azon hogy mikor megy tüntetni a hajfesték ellen mert azzal szépítik magukat az emberek de tönkre is teszik vele a hajukat...

csivaváink vannak és egyikőjük úgy került hozzánk hogy nem foglalkoztak vele kiskorában de mikor felfele néz annyira gyönyörűen áll a füle szeretném mindig úgy látni őt, pláne mert különleges színe van és nagyon bírnám ha állna a füle.és ez nagyon jó megoldásnak tűnik.nem vágják teljesen ketté a fülét hogy utána összevarrják csak egy pici vágás és becsúsztatják a vékony lapot.



2017. máj. 4. 21:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
ha ilyen komolyan veszed miért nem valami orvost kérdezel aki mégis többet tud mondani. Nem bántás, de szerintem normális gazda nem csinál ilyet a kutyájával...
2017. máj. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

"Fülek: nagyok, felfelé állók a kezdetnél feltűnően szélesek, az enyhén kerek vége felé fokozatosan elvékonyodik. "


Ezt a csivava fajtastandardjából másoltam ki neked. A fajtatiszta csivava füle felfelé áll, tehát ha a kutyusod füle nem áll így akkor vagy hiba vagy pedig nem fajtatiszta. Ha az előbbi a tenyésztőnél érdeklődj eziránt, ha utóbbi akkor szerintem nem várhatod el szerencsétlen kutyától hogy az igényeid szerint álljon a füle, mert ő ilyen, és ezt nem bántásból mondom.


De ahogy az első írja, érdemes egy állatorvosnál érdeklődni.

2017. máj. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
a fajtiszta csivaváknak sem magától áll föl a füle kérdezz meg nyugodtan egy tenyésztőt vagy nézz szét náluk amikor fotózva vannak a kicsik és össze van ragasztva pár hétig-hónapig a fülük. egyébként az orvos mindig minden szépet elmond de én arra vagyok kiváncsi ki mit tapasztalt. ez nem egy rossz dolog, mindenki szeretne szép lenni. észrevettem hogy nagyon féltékeny is mert a másik két kutyánkat mindenki jobban szereti dögönyözni mert cukibbnak tartják mert áll a fülük. ez is biztos segítene rajta.
2017. máj. 4. 21:59
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, előfordul hogy felragasztják nekik kölyökkorban (!) ha nem áll fel, de ha megkapják az egészséges táplálkozás formájában a megfelelő tápanyagokat akkor általában ritkán fordul elő mert magától megfelelően porcosodik 3-5 hónapos korban. Nem tudom hogy felnőtt kutyánál érdemes-e még ezen rugózni, csak mert neked úgy tetszene.

Egyébként az régen rossz hogyha kivételezve van a kutyával csak mert neki nem áll fel a füle.

2017. máj. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
Aha és az emberek szabad akaratukból festik a hajukat, vagy kényszerből?
2017. máj. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

nem írtam hogy kivételezve van a kutyákkal!! azt írtam hogy azt tartják cukibbnak és nyílván azt simogatják többen amelyik nekik tetszik tehát az álló fülű.

és amúgy valószínűleg nem kapott kis korban elég tápanyagot. de mondták is hogy a fülét sem ragasztották, mert nem volt idejük rá.

kedves utolsó ki mondta hogy a kutya akaratán kívül történik az ilyesmi? honnan tudnád te egyszerű csökött ember hogy a kutya nem szeretne szép lenni?! inkább ne írj ezt már az elején kértem!!!

2017. máj. 4. 22:27
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
még egy elcseszett csivava gazda... a kutyáknak szerintem meg sem fordul a fejükben hogy hogy néznek ki, csak az emberek ilyen elcseszettek hogy ez érdekli őket. A parkban a kutyák nem a cukibb kutyával fognak játszani, mindet ugyan úgy kezelik. A kutya csak boldog akar lenni, elég szégyen hogy ahhoz hogy az idióta emberek egyenlően bánjanak vele mint a többivel ilyenen kell átesnie. A kutya érzi ha kivételezve van vele, azt viszont nem tudja miért van ez.
2017. máj. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én szerintem a kutya nem akarja az állatorvos látogatásokkal járó stresszt, az altatással járó stresszt, a fájdalmat amit a műtét után érez, a zavarodást, a varratszedés fájdalmát és félelmét. Ha csak így gondolod végig reálisabbnak tűnik annál mint hogy "szép akar lenni" nem gondolod? A kutyákat pont nem érdekli hogy szépek-e, és mint írják az se hogy a másik kutya hogy néz ki akivel játszanának vagy akivel párzanának, akármilyen kutyára rámásznának mert az ösztön hajtja őket nem pedig az hogy te mit látsz szépnek.
2017. máj. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 vantel ***** válasza:

Vannak fokozatok. A hajfestés az enyhe beavatkozás a természees kinézetbe. A hajvágás még enyhébb. A testbe ültetni idegen testett durvább mint a hajfestés. Így a hasonlatod alapja jó ,de rendkívűl elnagyolt.

Uri muri a beültetés. Ezzel a kérdéssel provokálod a nem népet.

2017. máj. 5. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem konzultálj egy állatorvossal. ;)

Nekem jackem van, neki elméletileg v alakban kéne lógni a füle felső felének, de a miénknek német juhászokat megszégyenítően stabilan áll az egész. Pedig kiskorában, mikor elkezdett állni neki rögtön leragasztottuk és fáslival lekötöttük. Sajnos ezek csak mindig akkor működtek, ha ott voltunk a közelébe, különben leszedte magáról. Túl erős tápot kapott és mellé még szedett ízületvédőket és vitaminokat :) .

Amúgy az agility edzőm vett rá, hogy ez nem jó, hogy áll a füle(totál ki volt akadva és végigjárta velem az össze parsonost egy versenyen, hogy ők mit csináltak a kutyájukkal).

Amúgy nekem álló füllel sokkal jobban tetszik, mert így valahogy játékosabb, éberebb és okosabb a tekintete.


Viszont csak olyan ismerősöm van, aki az álló fülű kutyákból csinál lógó fülűt, az implantátumról nem hallottam.

2017. máj. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!