Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondja itt mindenki azt...

Miért mondja itt mindenki azt hogy "ne kinézetre válassz kutyát"?

Figyelt kérdés

Sosem értettem ezt. Ha tegyük fel én panelba lakom és lustàbb ember vagyok, akkor itt rögtön jönnek a vàlaszok hogy mopsz, francia bulldog stb mert ezek a nyugis szobakutyàk. De ha nekem egyàltalán nem tetszenek ezek a fajták, miért is válasszak ilyet? Ha nekem a németjuhász tetszik, akkor én azt fogok venni.


Meg azt sem értem hogy miért teszik fel sokan a "milyen kutyàt vàlasszak" kérdést. Az emberek tényleg olyan buták vagy nem is tudom mik, hogy vadidegen emberek ajánlása alapján vàlasztanak kutyàt?

Ha valaki írja hogy panelba lakik, csak a mopszokat, bichonokat, csivavàkat ajànljàk nekik. Érdekes, az én németjuhászom totál jól elvan panelban.


2017. máj. 5. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:
96%

Mert nem tudod megadni neki, amire szüksége van. Mi van akkor, ha a mopsz tetszik, de folyamatosan sportolnék vele?

Nah látod...

2017. máj. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
94%

Minden kutyának más személyisége van. A kisebb kutyáknak kevesebb mozgás kell ezért ajánlják őket lakásba,de vannak olyan nagyobb fajták,akik nyugisak és nem annyira igényelnek sok mozgást. Ez egyébként tényleg változó akár egy fajtán belül is.

Remélem tudtam segíteni:)

2017. máj. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mert aztán jön a "Mit csináljak ha a németjuhászom szétszedi a lakást?", "Hogy lehet leszoktatni a husky-t az ugrálásról?", "Miért szökik a biglim?" (direkt elírva) "Hogy lehet leszoktatni a rottweilert az ásásról?".


És mennyit foglalkoznak velük?

"Délelőtt megyünk egy fél órat. Na meg este egy húsz percet labdázunk"

Na ehhez elég lett volna egy mopsz is. Nem kell nemetjuhász ha nem tudsz vele foglalkozni. Ahogy nem választassz bulldogot ha maratonokat futsz. Nem kinézetre választunk. Vehetsz egy szupercsini kocsit, ha max 40el lehet vele menni. A fajták feladatokra lettek kitenyésztve, van amelyik terelő van hajtó, vadászkutya. Ezeket sem kinézetre tenyésztették. Ha a yorkinak keskeny mellkas kellett hogy mindenhova beférjen nem lehetett széles csak mert a gazdinak az tetszik.

2017. máj. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Minden kutyának más az igénye.


Ismerősömék egy border collie mixet fogadtak örökbe (mert azt tetszett nekik) úgy,hogy totál lusta család.

Próbáltam lebeszélni őket,de nem tudtam.


Mit csinált a kutya? ugatott míg nem voltak otthon, szét szedett mindent ami előtte volt,sétánál húzott,szökött.

Ugrált,idővel pedig agresszívé vált. Miért?? mert reggel lent volt 20 percet, délután 30 percet, este még le vitték 5 percre,hogy még végezze el a dolgát kb fél évig volt náluk a kutya aztán vissza vitték a menhelyre.


Rengeteg ilyen példa van ahol kinézett alapján választottak majd rájöttek nem tudják megadni neki ami kell.



Én szerencsére találtam egy olyan fajtát ami külsőre belsőre hozzám passzol tetszik is,de nem a kinézete fogott meg hanem inkább a jelleme. Utána meg külsőre is. Remélem hamarosan álmaim fajtáját tarthatom :))


Sokáig tetszettek a dobermannok,impozáns külső stb. Oda voltam a fajtáért,de találkoztam néhánnyal,meg egy dobi tenyésztővel leveleztem sokat. Rájöttem,hogy hiába tetszik a fajta,ha nem tudom megadni azt ami ennek a fajtának kell. Akkor csak pokol lesz az együtt élés.


Mindenki maga dönti el milyen fajtát akar,csak tisztában kell lenni azzal,hogy 10-15 évre választod.


Lehet te kifogtál egy nyugis német juhászt,de ha vki nem annak pokol lesz az együtt élés,ha lusta a kutya meg pörögne,mivel munkakutya.

2017. máj. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!