Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szibériai huskyt hogy kell...

A szibériai huskyt hogy kell arra megtanitani hogy huzza a szánkot?

Figyelt kérdés
Van egy 2 hetes huskym és arra szeretném megtanitani hogy huzza a szánkot,és erre mivel kell megtanitan hogy majd 1 éves korára simán elbirja majd huzzni

2017. máj. 6. 10:44
 1/9 anonim ***** válasza:

KÉT HETES?? Tehát egy ilyen: [link] ???? Remélem két HÓNAPOSRA gondoltál...


Kérdésre nem tudok érdemben válaszolni, gondolom kell rá venni szánhúzó hámot, meg ilyeneket. De én ilyet egy éves koráig nem csinálnék, ez elég nagy fizikai megerőltetés, nem gondolom, hogy a fejlődésben lévő testét ennek ki kéne tenni. Egyébként én tenyésztőnél érdeklődnék, ő biztosan tudja, mivel ért a fajtához.

2017. máj. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen 2honaposra gondoltam de sajnos elirtam,és van hám is,és nem tenyésztötöl vetem de,az eladó nagyon sokat segitet,és azért kérdeztem mert az ebugatta szánhuzo kutyák részében hallotam hogy 1 évesen már huzzák a szánt.
2017. máj. 6. 11:39
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Szánt nem húzunk egy kutyával. Minimum kettő de inkább 4-8. Nyári gyakorlókocsira ugyan ez, sőt a 4 kerekűnél minimum 4.

Egy kutyával végezhető 'húzó' sportok a bike/scooter-jöring és canicross.


Két hónaposan maximum az irányokat és a parancs szavakat taníthatod neki. (jobb, ball, fel, le,, indul, állj, gyorsabban stb.)

Fogalmam sincs, hogy milyen hámod van de gondolom húzásra alkalmatlan szóval abból is kell egy normális már ha elérte a véglelges méretét. Növésben lévő kutyát pedig nem eröltetünk túl ilyennel. ( hám alatt ilyenre és hasonló x-back hámra gondoltam: [link] )


Első körben azt javasolom, hogy tanítsd meg rendesen sétálni pórázon (ne húzzon) és az alapokat. Sokat sétálj vele (korának megfelelő távokat) és vidd kutyás társaságba. Így megfelelő kondiban lesz, de túl sem erölteti magát. Olyan 11-12 hónapos korban elkezdhetsz futni vele (szigorúan tilos aszfalton/betonúton futni a kutyának). Ha a futást megszokta akkor olyan 13-14 hónapos korban már elkezdheted húzni tanítani. De egy kutyával továbbra is csak kerékpár és scooter lehetséges.


Javasolnám hogy olvass utána magának a sportoknak/fajtának.

[link]

[link]

[link]

2017. máj. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%

Gratulálok hogy egy szaporítótól vàsároltál!

A "sima" hàm nem jó szánhúzáshoz! Ahhoz speckó hám kell, azt hiszem abban más, hogy nem a tetején van a karika amibe csatlakoztatot a pórázt, hanem kétoldalt.

Megtanítani én úgy csinálnàm, hogy először ràteszed a hámot ès kiadsz valami vezényszót pl "húzd" és akkor elindulsz a kutyàval. Pár alkalom után rákötöd az üres szànkót, megint kiadod a parancsszót. Ezt végülis csinálhatod 4-5 hónapos korától is, de embert szerintem minimum másfél éves koràig ne húzzon.

2017. máj. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4

A képen látható kutya egy 7 hónapos Szibériai Husky. ( [link] )

A korának megfelelő testsúly olyan 10-15 kg körül mozog ilyenkor és a mérete kb a fele a felnőttkori méretének. Szerinted egy fejlődésben lévő KÖLYÖK kutyának mennyire jó a saját 15 kilójával egy 60-100 kg embert + 5-15kg szánt húzni? Mintha egy 5 éves gyereket oda raknál az építkezésen, hogy vigyen neked egy talicska sódert A-ból B-be.

2017. máj. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5-ös, ezt miért is nekem irtad? Hol irtam èn azt hogy 7 hónapos kölyök húzzon el egy embert??
2017. máj. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Szerintem nem kell valami nagy szánra gondolni itt,hanem egy sima fa szánkóra, hiszen így is írta, hogy szánkó. Ami csak pár kiló max, amivel szánkózni mennek az emberek a dombokra télen. Az meg, hogy kit húz, az is kérdés, egy gyereket elhúz 1 évesen is, nem hiszem, hogy fiatalon egy 60-100kilós emberre gondolna a kérdező, de majd kijavít ha nincs igazam
2017. máj. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
33%
korbáccsal!
2017. jún. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
33%
Utni kell verni kell aztan erti
2017. dec. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!