Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel etessem német juhász 9...

Mivel etessem német juhász 9 hetes kutyusomat, ami igazán jó neki és szépen fog fejlődni tőle?

Figyelt kérdés

Nagyon eltérőek a vélemények a tápokról, ezért már nem tudok dönteni.

Jelenleg Royal Canint kap, de sokak szerint ez nem egy jó táp..

Szuperprémium tápokon gondolkodtam, de azokra pedig azt mondták nekem, hogy sok benne a fehérje és "erős" tápok, ezért ne adjam neki, mert gyorsan fog nőni tőle és ezt az ízületei fogják megsínyleni.

Tudnátok tényleg jó, minőségi tápokat ajánlani egy 9 hetes német juhász kutyusnak?

Amiken én gondolkodom: Orijen, Acana, Wolf of Wilderness, Purina Pro Plan Medium Puppy. Ezekről vélemények?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2017. máj. 7. 13:08
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Maradekkal... Nem porcelan az a dog. Erdekes, anno a mienk mindent megevett, es makkegeszseges volt.
2017. máj. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
0%
Nekem is van kutyusom mondjuk már nagy de ami jó minőségű táp az a pedigree junior es pedigrreből minden junior termék jó de tényleg. Egyépként tudom neked azt is ajánlani a kutyusodnak hogy adj neki felvert tojast. A szore szep lesz nagyon!
2017. máj. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha a legjobbat szeretnéd neki akkor nem tápot adsz neki, hanem barfot. Igaz az macerás, de megéri.
2017. máj. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az összes Royal Canin hasonló szinten van, de egy németjuhásznak kb ezt adhatod.

( [link] )

Purinából pont a Medium puppyt nem találtam meg, de az is ugyan ez kb.

( [link] ; [link] - Érdemes figyelni arra, hogy az elmúlt 7 évben 5ször is visszavonták a termékeket és készlet visszahívás volt. )

A Wolf of Wilderness-t nem ismerem arról nem tudok nyilatkozni.

Az Acana ( [link] ) és az Orijen ( [link] ) jó táp, esetleg még kevésbé ismert szuperprémium tápok közül a Farmina ND vagy Carnilove is megfelelő.

( [link] ; [link] )

Az utóbbi kettő ha jól emlékszem kedvezőbb árban van az Acanánál és lényegi különbség nincs. Az Orijen pedig közel másfélszerese. Megfelelő mozgás mellett nem fog túl gyorsan fejlődni a kutya egyiktől sem ez a négy közül és legalább rendes tápanyaghoz jut és nem csak töltelék gabonához és társaihoz.

Ha pedig érdekel a BARF akkor itt tudsz róla olvasni: [link] [link] vagy pedig a PREY [link] . A csoportokban rengeteg leírás, videó található a kezdőknek és a haladóknak egyaránt.

2017. máj. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A royal canin tényleg nem túl jó. Az Orijen, Acana nagyon minőségi. A Josera és Real Nature wilderness junior az ami nekünk bevábeváHa nem adsz neki semmi +vitamint és fehérjét egészségesen fog nőni.
2017. máj. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Úristen második válaszadó, a pediggre egy kalap ....

Konkrétan 4% hús származék van benne, tele színezékkel..

Ettől még a konyhai koszt is jobb.



Pro plan, N&D,Brit Care,Platinum ezek jók minőségű. Illetve amiket felsoroltál azok is.

2017. máj. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nincs mostanában kölyköm, meg amúgy is hússal etetek. Tápnál keresd a 26 %-os fehérjét és a 16-18 %-os zsírt tartalmazókat.
2017. máj. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Acana :) sok nagyon jo van, nekem ez valt be, de az orijennel se fogsz melle.
2017. máj. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Orijen, Acana is jó táp, a Wolf of Wilderness-t nem ismerem, a Purina szerintem nem jobb, mint a Royal, bár olcsóbb. Ami még jó: Taste of the Wild, Real Nature például.

Alternatívaként: BARF étrend, bár ez macerásabb, mint a táp.

A kölykök inkább soványan kell kicsit tartani, és nem túletetni, akkor nem lesz gond az ízületeivel.

2017. máj. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!