Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tüzelésnél mindig vannak...

Tüzelésnél mindig vannak vércseppek? Idén még nem láttam sehol.

Figyelt kérdés

Ősszel volt egy éves a kutyánk, nyár végén tüzelt először, idén viszont még nem láttam jelét.

(Nem szaporítani akarom, csak a párommal még vitázunk az ivartalanítás-elzárás kérdésen, én ivartalaníttatnám, ő nem.)


2017. máj. 7. 17:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Csendes tüzelés is lehet.

En is javasolnám az ivartalanítást, ha ez számít.

2017. máj. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha még csak egyszer tüzelt, nem tudni, milyen időszakonként lehet nála erre számítani. Nyár vége óta 7-8 hónap telt el, ez teljesen normális, de lehet hosszabb időszak is két tüzelés között. Az előző kutyám például ritkaság volt, ő csak egyszer tüzelt évente, és nem volt semmilyen ivari rendellenessége, teljesen normális volt a tüzelése.

Vércseppek általában vannak, de néha nem, ezért érdemes naponta megfigyelni, van-e változás a péra környékén, megduzzadás, esetleg többet nyalogatja.

Párodtól kérdezd meg, hogy mit csináltok, ha a kutya pont a nyaralásotok idején fog tüzelni? Van olyan, akire biztonságosan rá tudjátok hagyni, ahol 100%, hogy nem fog nem kívánt fedezés történni? Talán az ilyen praktikus szemléletmód elgondolkodtatja ivartalanítás kérdésben. Arról nem is beszélve, hogy tüzelés után is megbízható felügyelet alatt kell állnia, hogy idejében észrevegyék, ha ne adj isten méhgyulladása lenne.

2017. máj. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!