Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » így mégis hogy legyen kutyám?

így mégis hogy legyen kutyám?

Figyelt kérdés
szóval a helyzet az hogy Austriában élek és 2. kutyát szeretnék. Mindenképp (lehetőleg több generációs)keverék kutyust akarok. Itt helyben nagyon drágák a kutyák még a keverékek is. Szeretnék Magyarországon vagy Szerbiában kutyát venni de nem tudom hogyan hozathatnám ki ide minimális kockázattal (oltások meglegyenek, ne verjenek át...) Nyáron szerbiába fogunk menni, viszont csak 1 hétre ami nem elég arra hogy a kutyusnak el legyenek intézve az oltásai (3 hónaposan veszettség ellni + 21 nap). Sem Szerbiában sem Magyarországon nincs olyan ismerősöm aki segíthetne, viszont fuvarozó cégeket tudok viszont ők csak "kész" kutyát szállítanak, nem oltatnak meg hasonló... így mégis hogy legyen kutyám? (menhelyeket, fajtamentéseket kérdeztem, de nem adnak örökbe külföldre)

2017. máj. 7. 18:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ezt nem igazán értem, miért nem intézheted már a többi oltását Ausztriában? Elhozod egy vagy két oltással, csináltatsz neki kutyaútlevelet és a többit intézed kint. Szerintem a többi kutyust is így viszik ki, bár még nem csináltam én se ilyet.
2017. máj. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
mert kell a veszettség elleni... nélküle nem mehet át a határon.
2017. máj. 7. 18:50
 3/12 anonim ***** válasza:

Lehet előbb is oltatni veszettség ellenivel mint három hónapos kor. Vagy idősebb kutyát vállalsz, akinek már vannak oltásai.


[link]

2017. máj. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
tilos 3 hónapos kor előtt oltani veszettség ellen és veszélyes is (állatorvos mondta). Nekem jó az idősebb kutyus is, de a keverékeket nem oltatják aztán hogyan kérhetnék meg bárki is hogy a kedvemért oltassa be? Aztán még vigyázgasson ár 4 hónapos koráig... (nem nagyon akarok ilyen helyre előleget fizetni, túl kockázatos...)
2017. máj. 7. 19:05
 5/12 anonim ***** válasza:

[link]


ez egy olyan menhely, ahol adnak külföldre, de több ilyen is van!

2017. máj. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A Győri állatmenhely ausztriába ad örökbe kutyusokat,oltva,féregtelenítve,ivartalanítva. Facebookon megtalálod őket.
2017. máj. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
nem kifejezetten szeretem a menhelyeket... van már velük rossz tapasztalatom.
2017. máj. 7. 19:08
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekik is van osztrák partnerszervezetük, rendszeresen visznek kutyát külföldre: [link] Van velük tapasztalatom, ismerőseimnek is, teljesen megbízhatóak.
2017. máj. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
nem tudom hogy lehetne ezt egyszerűen és biztonságosan megoldani :(
2017. máj. 7. 19:16
 10/12 anonim ***** válasza:

Tordas Zoo ad külföldre is és szerintem ők elég jól bánnak az állatokkal.

Másképp hogy szeretnél több generációs keveréket szerezni? Persze van még a gyepi, de ha jól tudom, sok helyen nem oltatnak, csak tartják a kutyákat. Vagy egy random Pista bácsitól hoznál keverék kiskutyát?


Ha meggondolnád magad és jó a tenyésztő is, akkor ők simán tartják neked a kutyust akár fél évig is.

2017. máj. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!