Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor születhetnek megint...

Mikor születhetnek megint kiskutyák? Mennyi az esély hogy hamarosan vemhes lehet? Mennyi időközönként tüzel egy szuka?

Figyelt kérdés
December 20-án született két kölyökkutya .Sajnos nemrég négyhónapos korukban meghalt mind a kettő.Néha lehet látni hogy egy hím tacskó bemegy az anyához a kertbe.

#vemhesség #kutya?kölyök
2017. máj. 8. 11:48
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Miért szaporítasz?
2017. máj. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Szia! A szuka kutyák félévente tüzelnek. A tüzelés 3 hétig tart, amiből csak a 2.héten engedik magukra a kan kutyákat. A vemhességi idő 59-63 nap.

De legjobb lenne, ha ivartalníttatnád a kutyádat, neki is jobb lenne, mivel rengeteg betegség megelőzhető vele.

Ha erre nincs pénz, vagy nem akarod, akkor, ha tüzel, fokozottan vigyázz rá, zárd el, hogy ne legyen felesleges alom kiskutya, mert sajnos nehezen lesz gazdájuk, a menhelyek, sintér telepek is tele vannak.

2017. máj. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

A szuka átlagosan félévente tüzel.

Ezért épp ideje lenne elvinni ivartalanítani.

Miért?

- Tele vannak a menhelyek, gyepik felesleges kutyákkal, kölykökkel is - ha kiskutyát szeretnél, fogadhatsz onnét örökbe.

- Mivel fogalmad sincs a kutyákról, azt sem tudod, mikor tüzel stb., és az előző 2 kölyök is elpusztult (miben?), nemcsak felesleges, hanem egyenesen káros szaporítani.

2017. máj. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok totál idióta aki semmit nem ert a kutyakhoz utánnanéztem szinte mindennek de gondoltam megkerdezem itt is, és ha meg egy alom kutyust szeretnénk mert mar amugy is megvan hogy kik akarnak kutyust akkor miert kene ivartalanitanom?Amugy az egyik kutyus balesetben halt meg.
2017. máj. 8. 15:20
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor remélem tisztában vagy azzal is, hogy:

- a szukának vemhesülés előtt kell 2 herpesz elleni oltás

- elléskor állatorvos elérhető legyen, ha gond adódik, és le kell vezetni az ellést/vagy császármetszésre lesz szükség (ennek ára 100 ezer Ft is lehet)

- ellés után ki kell hívni az orvost, a szukát megvizsgáltatni, hogy minden kijött-e belőle, aminek kell

- vemhesség és szoptatás alatt a szukát magas minőségű starter táppal etetjük

- kölyköket 2 hetes kortól 2 hetente féreghajtózzuk, 6 majd 8 hetesen oltatjuk, 8 hetesen chipeltetjük, ezután mehetnek új gazdához

Tényleg rászánnál erre ennyi pénzt? Kockára teszed a kutyád életét? Bármilyen hihetetlen, bele is pusztulhat az ellésbe, főleg ha nem kap szakszerű ellátást szükség esetén.

Okosabb lenne, ha az ismerősöket, akik kiskutyára vágynak, a menhelyre irányítanád.

2017. máj. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha ismerősödéknek kell kutya, akkor ajánlom a futrinka egyesületet. [link]

Mivel a becslések szerint több millió gazdátlan, vagy éppen nagyon rossz körülmények között élő kutya van Magyarországon, szerintem felejtsd el a szaporítást és inkább segíts a gazdátlan kutyákon.Az ismerősödék bőven tudnak válogatni, rengeteg tacskó jellegű kutyus van, aki már megszületett és nagyon szeretne családban élni, szeretné, hogy szeressék.

Ha tényleg jót akarsz a kutyáknak, akkor a sajátjaidat ivartalanítod.

Nem akarlak nagyon leszólni, nekem is volt régebben több almom is.De beláttam, hogy ez miért rossz és megműtettem őket.Mindenkinek jobb így, az állatnak is és az egész fajnak is, nem gyártom a "felesleges" almokat, nem foglalom a helyet a gazdi keresők elől.

Amúgy igen, lehet vemhes.

2017. máj. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm felfogtam ivartalanitani fogjuk de lehetne normálisan válaszolni nem pedig rögtön a kérdezőt támadni azért köszönöm
2017. máj. 9. 09:05
 8/8 anonim válasza:
Lehetne normális válaszokat is írni és nem egyből a kutya tulajdonosnak támadni. Akárhány ehhez hasonló kérdést látok, mindig csak szidás a válasz rá.
2017. okt. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!