Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szereti az új...

Miért nem szereti az új helyét, hogyan szoktassuk le a kanapén alvásról?

Figyelt kérdés
Van egy yorkienk. Eléggé elrontottuk a nevelését ebből a szempontból, mert mindig felengedtük a kanapéra. Volt neki kis plüss háza, de azt nem szerette, szökő évente feküdt csak bele. Most kapott új fekhelyet, méretének megfelelő plüsságyat. Sokkal nagyobb, mint a házikója volt, kinyúlni is kitud benne, nem kell kakaóscsigává fonódnia, ennek ellenére mégis a földön alszik vagy a kanapéra ugrik. A kanapéról leveszem, "ágyába" teszem és megsimogatom, kicsit rászólok, de nem kiabálok vele, mivel szegény nem értheti, hgoyha eddig lehetett most miért nem. Gyakrabban bele fekszik az ágyába, mint a házába, de mégis felugrik a kanapéra. Tudna valaki valamilyen tippet adni? Jutalomfalatot nem akarnék adni neki, mikor befekszik a helyére, mert azzal felkelteném vagy mégis az lenne a megoldás? Előre is köszönöm a válaszokat.

2017. máj. 8. 14:52
 1/3 anonim ***** válasza:

A két dolgot külön-külön tanítsd.

A kanapéról határozottan le kell tiltani, és soha többet nem felengedni. Amit nem szabad, azt soha nem szabad. Vagy, arra is meg lehet tanítani, hogy csak hívásra mehet fel, anélkül nem.

A helyére pedig oda lehet küldeni a "helyedre" parancs megtanításával, illetve a " maradsz" paranccsal ott lehet tartani. De ettől még magától nem fogja megkedvelni. Amikor odaküldöd (nem magától fekszik oda), akkor viszont ha szót fogadott, lehet dicsérni és jutalmazni.

2017. máj. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem az a célom, hogy ott maradjon, mert én azt akarom, hanem hogy neki is jó legyen. Sokszor választja a kanapét az ágya helyett, az a baj. Megpróbálom megkedveltetni vele, a kanapézásnak meg akkor vége. Köszönöm!
2017. máj. 8. 15:53
 3/3 anonim ***** válasza:
De miert nem lehet most hirtelen a kanapen? A kutyaimat es az agyunkbol szoktattam le mikor zsinórban 3 ejjel nem aludtam már. Vettem egy fekhelyet, megtiltottam hogy feljojjenek es ennyi. Amugy feljohetnek az agyra de lampaoltaskor es az alvas van parancskor mennek lefele.
2017. máj. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!