Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veszettség elleni oltáskor...

Veszettség elleni oltáskor máshol is egy tűvel olt be az orvos 4-5 kutyát?

Figyelt kérdés

2017. máj. 9. 14:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Előttem bontja ki a tűt a gyári steril csomagolásból, és miután beadja a kutyának kidobja.

Teljesen szabálytalan az ha egynél több kutyát olt be ugyanavval a tüvel.

Azt javaslom keressél másik állatorvost.

2017. máj. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Jobb helyeken nem.
2017. máj. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem hordjuk már hozzá évek óta, és nagyon sokan átváltottak másra, aztán most vergődik, hogy nem megy senki oltatni hozzá, ezért most kitalálta, hogy a településen fel kell írni kinek hány meg milyen kutyája van meg kb minden adatot róla.
2017. máj. 9. 15:12
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Az ebösszeírás elvileg nem az állatorvos kötelezettsége, és minden településen cirka három évente csinálják. Nem ilyesmiről van szó? Mert ellenkező esetben nem hiszem, hogy lenne joga ilyenre.

De ez nem tudom, hogy függ össze azzal, hogy hány tűvel olt, és az előttem szólóaknak igaza van, minden kutyát más tűvel szokás oltani, amit nem használtak még.

2017. máj. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 pptomi ***** válasza:
100%
Bármilyen oltást kap, mindig előttem bontja fel a csomagot.
2017. máj. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kitelepült tömeges oltásra viszed a kutyusod? Ott láttam egyszer ilyet én is egy sóher pénzéhes zsugori állatorvostól amikor a szüleim még oda hordták a kutyákat, hát mondanom sem kell hogy sarkon fordultunk és mentünk az én dokimhoz. Csak dokihoz viszem oltani külön a kutyáimat, mindig steril tűt bont fel és dobja ki utána. Sőt ha olyan van hogy pl spot on-t kell szétadagolni a több kistestű kutya között egyenlően (nagytestű kutyának való spot ont veszek mert gazdaságosabb és szétosztom a kicsik között) akkor még ahhoz is ad egy bontatlan tűt és fecskendőt hogy azzal szívjam ki a kis lyukon, így látom a mennyiséget és el tudom osztani.


Egyébként a legnagyobb felelőtlenség és zsugoriság szerintem, mert a patikában kb 30-50 Ft-ba kerül egy darab, de a dokik gyakran nagy tételben rendelik így még olcsóbban hozzájuthatnak.

2017. máj. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi a szombathelyi klinikán oltatjuk nemrég óta, mert eddig egy kijárós "lódoktor" oltotta. Nála feltételeznék ilyet, de jobb helyeken kamera is van, tehát a NAV/ÁNTSZ (vagy akármi) nem nézné jó szemmel.
2017. máj. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nyilván nem. Jelentsd fel, vagy szólj állatvédőknek, akik majd megteszik, amiket kell.
2017. máj. 10. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szakmailag nem helyes, ilyen esetekben a Magyar Állatorvosi Kamara területi egysége az illetékes, náluk kell panaszt tenni.
2017. máj. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!