Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 7 éves keverék kutyám...

Van egy 7 éves keverék kutyám és lebénult a hátsó két lábára?

Figyelt kérdés
Elvittem orvoshoz, tőle kapott egy injekciót meg egy gyógyszert, de azt mondta, hogy még nincs teljesen lebénulva, mert érez fájdalmat a lábában. Az injekciónak 7-10 napon belül már látni kell, hogy a kutya jobban van. Bénulása óta bent van a házban, minden 2 óránként kiviszem pisilni, kakilni. Sokat itatom, etetem "könnyebb" kajával, hogy rendesen tudjon kakálni, mozgatom a lábát a vérkeringés, felfekvés miatt. Nagyon szeretem, nagyon hiányozna. Jár-e valaki hasonló cipőben? Van esélye a felépülésre?
2017. máj. 9. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
És mit mondott a doki, miért bénult le? Megvizsgálta rendesen? Készült röntgen?
2017. máj. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gondolom porckorongsérve van, és most szteroid injekciót és gyógyszert kapott. Jó esetben ezek gyorsan hatnak, lehet csak egy kis időre, és műtét hozhat végleges megoldást. De reméljük elég lesz csak a gyógyszer is. Mi még ezt a vitamint adtuk a kutyánknak mikor ilyen problémája volt, orvos javasolta, recept nélkül kapható. Jobbulást a kutyusnak!!!


[link]

2017. máj. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én elaltattam az állatorvossal a miénket.Ő már nem reagált a lábaiban a fájdalomra.A doki megcsipte a körménél valamolyen fogoval,és figyelte a kutyát,de semmit se reagált.Igy mondta,hogy mütét,ami vagy-vagy.Igy aztán az volt a legjobb döntés a doki szerint is,hogy elaltattuk ne szenvedjen.
2017. máj. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Enyém is csinált ilyet, de időnként rábírt állni a lábára de amint lépnie kellett már esett össze. Az orvos akihez eddig jártunk, megvizsgálta de mondta hogy szerinte gerinc probléma, és javasolta hogy vigyük el röntgenre a főnökéhez a másik rendelőjükbe ahol volt minden erre szükséges eszköz, persze oda csak másnap vihettük volna így még aznap találtunk picivel messzebb egy rendelőt akiket felhívtam, mondtam mi a gond, jobb ára is volt a vizsgálatoknak, és mondták hogy vigyük be, megnézik. Bevittük mondtuk az orvosnak mi a problémája, nem is vitte be a röntgenre már észrevette hogy ízületi gyulladása van, amire beadott neki egy fájdalomcsillapító injekciót, és még valami ízületes cuccot (nm emlékszem már mi volt az) Igaz akkor a kutyus sajnos szenvedett mert elég kellemetlen helyre adta be neki, viszont arra mondta a doki hogy az a jó jel, mert az idegek működnek így vérkeringés is van, ami végett helyre fog jönni, alig telt el 5 perc de a kutya fogta magát ráállt a lábaira és lábon kiment a rendelőből be az autóba is már egyedül ugrott be, amint hazaértünk már rohangált egészen estig, és azóta egyszer sem volt probléma.
2017. máj. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nem volt röntgen meg komolyabb kivizsgálás, akkor baromi gyorsan el kellene vinni rendes dokihoz. Múltkor az állatorvosnál pont belefutottam egy olyan kutyába, akivel vártak pár napot, és akkor már menthetetlen volt, pedig az elején még lehetett volna műteni. De mivel vártak vele, elhaltak az idegek, akkor meg már hiába műtögetik. Gáz volt, mert nem is a gazdájával volt a kutya, ők nyaraltak, valami rokon vagy ismerős vigyázott rá, szóval még csak nem is az volt, hogy tojnak bele, vagy nincs pénz műtétre.

Szóval a tiédet is inkább lássa "feleslegesen" is egy orvos, minthogy félrediagnosztizálják és úgy maradjon.

2017. máj. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!