Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hónapos német juhász. Miért...

5 hónapos német juhász. Miért ugat ennyit miután bezártam a kennelbe?

Figyelt kérdés
4 hónapos kora óta van velünk. Megvan a napi rutin, napi 3x eszik, sok játék és nagy séták. Napközben kint van az udvaron, és kb. mindig ugyanakkor engedem ki és ugyanakkor csukom be őt a kenneljébe, de miután becsuktam mindig ugat egy jó fél órát. Elég zavaró ez nekünk és a szomszédoknak is, nem beszélve, hogy a kutyus se jókedvéből ugat ennyit folyamatosan. Mit tegyek, hagyjam kint éjjelre is? A tenyésztő azt mondta, hogy túl sokat van kint és azért ugat, ami nekem egy kicsit fura. Válaszaitokat előre is köszönöm!

2017. máj. 9. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem a legjobb megoldás, de nekem a szárított disznófül segített. Ő akkor ugatott, mikor elmentem, ő meg a kennelben maradt, de most minden reggel kap egy fület, soha máskor, csak ilyenkor. Mikor indulok, már magától megy be a kennelbe és várja a nasit. Azon rágódik egy órát és utána alszik.
2017. máj. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vagy tedd neki a kennelt élvezetesebbé, erre jó példa a fentebb írt jutalmazás, vagy tiltsd le az ugatásról. Én a kettőt együtt használtam.
2017. máj. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

IGAZA VAN A TENYÉSZTŐNEK!

Nem vagyok nagy kutyafan, kutyaként sueretem a kutyámat, de bent alszik nálunk. Félhet kint, és amúgy is, jobb szeretne veletek lenni.

2017. máj. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy hónapja van nálatok. Idő kell, míg elfogadja, ugatással nem szabadul. Marhacupák, bármi rágni való, ami lefoglalja bent az első időben.

Remélem, az etetés is a kennelben történik?

2017. máj. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
23%
A kutya falkában élő állat. Minek tart olyan ember kutyát, aki nem engedi a családdal együtt élni, hanem kizárja egyedül egy ketrecbe?! Állatkínzó barmok.
2017. máj. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Én ezt nem bántásból mondom, úgyhogy légyszi ne lepontozással fejezzétek ki a véleményeteket: ha rendesen lemozgatod a kutyád, akkor nem is kell kennel, és nem is ugatna. A fáradt kutya alszik, vagy csak fekve nézi a gazdit, hidd el, tapasztalatból mondom. Első éjszaka mi is elkerítettük a kutyámat, végigbőgte az éjszakát, majd legközelebb, amikor szabadon hagytuk magában, úgy aludt, mint egy kisangyal, nem randalírozott. Ráadásul nekünk soha nem rongált meg semmit. Szóval ha csak ezért tartjátok kennelben, a megoldás, hogy ne ott tartsátok. Szerintem nyugodtan kint hagyhatjátok :)
2017. máj. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Malijaim, egy öreg német juhászom és egy szintén öreg keverékem van. Kapásból a kanokat nem hagyom felügyelet nélkül együtt. Az öregeket szétszednék a fiatalok csupán játékból is. A kölyök kutyákat szintén nem hagyom együtt a nagyokkal felügyelet nélkül. Sportkutyák, elég sok tréninget, munkát kapnak. De macska után vagy tüzelő szuka után, de még a postás esetében sem lenne az a kerítés, ami megfogná őket.

Emellett a kennelben vagy a lakásban a boxban tudnak pihenni, az a nyugodt, saját hely, ahol nincs pörgés. Ha nem lennének becsukva hiába a napi 1-2 kemény tréning, nem pihennének, mert nem olyan idegrendszerűek, fajtájúak, nem is így lettek szocializálva. És mivel nem pihennek, nem tudnának dolgozni sem olyan jól.


Ha nem értetek hozzá, nem érdemes véleményt, pláne tanácsot adni. Ha a kutyázásnak csak egy kis szegmentét, a hobbista oldalát látjátok, nem érdemes más részekbe beleszólni.

2017. máj. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!