Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Xilitnek milyen hosszú távú...

Xilitnek milyen hosszú távú hatásai vannak kutyákra? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Van egy 8 éves németjuhászom, akinek az elmúlt 2 évben furcsa rohamai vannak: részeg járás, összeesés, puffadás, nyáladzás, hányás. Eleinte mérgezésre gyanakodtunk, de kiderült, hogy nem az, mivel visszatérő. Voltunk állatorvosnál, tényleg nem mérgezés, idegrendszeri tünetnek ítélte, javasolta, hogy figyeljünk és ha rosszabbodik, azonnal vigyük be. Átlagosan egy héten egyszer jön elő, elkezdtem gyanakodni, mert akkor jelentek meg a tünetek, amikor a szomszédba költözött egy idős, egyedülálló néni és elkezdte etetni. Arra gyanakodtam, hogy biztosan idegesíti a kutya, mert elzavarja a macskáit, meg etette is. Megkértük, hogy ne tegye, de a tünetek nem múltak el. Néhány hete átjött a fia, hogy hozott maradékot a kutyának, odaadná. Megköszöntem és nem vettem el, mondván hogy a kutya nem disznó, tápot eszik. Kiderült, hogy a néni azóta is sunyin eteti a kutyát, ráadásul cukorbeteg, xilittel és különböző édesítőszerekkel főz, amiből valószínűleg jó adagot kapott a kutya is maradékba rejtve.

Utánaolvastam, hogy komoly problémkat okozhat neki, van valakinek hosszabb távú tapasztalata?



2017. máj. 10. 12:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A máját nagyon károsítja! Ahol át tudja dobni, azt kerítsd le, ez nagyon veszélyes lehet ha xilit van benne! Ti meg nyugodtan dobáljátok át a kutya végtermékét, majd befejezi. Vagy a következő rohamnál vigyétek dokihoz, kérjetek számlát, lefénymásolni, ajánlott levélben elküldeni neki, hogy legyen nyoma, és írjátok bele, hogy ha ezután is eteti kifizettetitek vele! És legyen is így! Felszólítottátok, jogosan kérhetitek hogy fizesse ki! Sőt én minden szirszar vizsgálatot megcsináltatnék ha már ott vagyok.
2017. máj. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Komolyabb májkárosodást és idegrendszeri károsodást tud okozni. Én a helyetekben minél elöbb elvinném egy újabb teljes kivizsgálásra, mostmár annak tudatában, hogy mi okozhatja a gondot. Ezután egy olyan kerítést emelnék amin nem tud átadni maradékot, ha kell akár betonfal. Arra az időre pedig amég nincs kész a betonfal csak felügyelettel engedném ki a kutyát. Persze ez nem jó a kutyának, de az egészsége fontosabb jelen esetben. A végén ha bebizonyosodott akkor átvinném az orvosi számlákat és nem érdekelne, hogy ha 2-3 havi nyugdíjját is elvinné az egész, mivel többszöri figyelmeztetés ellenére is folytatta a mérgezésést a kutyának.
2017. máj. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Jövőhéten lesz elérhető az állatorvos, most beszéltem a jegyzővel, azt mondta, hogy tehetek feljelentést, de csak gyomortartalom bemutatásával lehet az ügyből valami. Az a baj, hogy a néni nem fogja fel, hogy nem tesz jót a kutyának, meg az én idegeim is már ott tartanak, hogy átmegyek és ledugom az egész nénit a kutya torkán... a kerítésünk körbe beton, el sem tudom képzelni, hogy juttatja át a dolgot... valószínűleg a fürdőszobájának az ablakán borítja át, de azzal nem tudok mit csinálni sajnos.

És a legfelháborítóbb az egészben, hogy évek óta ez megy, és sokszor észrevehetetlen, mert ugye napközben általában dolgozni vagyunk, a kutya meg dőzsöl a méregben...

2017. máj. 10. 12:35
 4/12 anonim ***** válasza:
Korral elmegy az ember esze, vagy miért nem fogja fel, hogy az méreg? Nagyon főba$$nak az ilyen nyanyák. Menj át és borítsd rá az asztalt! Hívd ki a rendőrséget, hadd beszélgessenel el vele! Állíts kamerát a kerítés azon szakaszára, ahol dobál!
2017. máj. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne egy kamerát beszerezni, már eléggé elérhető áron vannak és iagzából 1 db is elég lenne neked az ablakhoz. Ha pedig lesz felvételed, ahogy eteti a kutyád akkor a feljelentéshez is van bizonyítékod és legalább az orvosi költségeket rendeznie kell. Persze ettől a kutyát egészsége nem lesz jobb, de talán leáll ezzel a szokásával.
2017. máj. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Epilepsziára nem vizsgálták?

Ha egy kutya folyamatosan xilitet kap, annak jóval erősebb jelei volnának.

2017. máj. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszönöm, megpróbálok mindent. Viszont éppen megint rohama van a kutyának, úgyhogy megyek támogatni. Az a baj, hogy mindenhol csak hozzávetőleges adatokat találok a neten, hogy mennyire veszélyes, milyen gyorsan felszívódik, de mostmár nehéz eldönteni, hogy megint kapott-e, vagy ez az eddigieknek a hozadéka. Rettenetesen ijesztő...olyan, mintha csak kicsit levert lenne, aztán egyik pillanatról a másikra elájul vagy csak simán összeesik. Valamelyikőtöknek nem májbeteg véletlen a kutyája hogy addig is tudjon valami támpontot adni hogy időről időre rosszabbodik vagy megint kapott esetleg?
2017. máj. 10. 13:04
 8/12 A kérdező kommentje:
De, nem epilepsziás, nem mutatott semmi rendelleneset, mérgezésre gyanakodtak, kimosták a gyomrát meg kapott szenet. Egy hétig kb nem volt semmi gond, aztán megint előjött. A baj az, hogy itt csak ilyen lódoki van, kocsival tudom bevinni kórházba, de nincs itthon autó és csak ma vagyok szabin. Leghamarabb 4 után jutok be vele bármilyen rendelőbe, de addigra rendszerint kihányja magát és semmi baja. Csak nagyon ijesztő amikor így rosszul van
2017. máj. 10. 13:07
 9/12 anonim ***** válasza:
Így hamar el fog pusztulni a kutyád, ha megint rohama van. Vidd el gyorsan orvoshoz, hogy kapjon májtámogató gyógyszereket. Nem vagyok biztos benne, hogy sokáig megmarad, de szorítok.
2017. máj. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem értelek. Ha felmerül a gyanúja a sutyiban etetésnek, akkor miért nem zárod be a házba a kutyát, amikor nincs felügyelet alatt (dolgozni vagytok)?


Másrészt nem biztos, hogy a vénasszony a bűnös. Ha bent tartod a kutyát 1-2 hétig és csak felügyelettel tartózkodik a kertben, tehát nem eszik összes semmit, és ennek ellenére előjön a roham, akkor egyértelmű, hogy nem a kaja váltja ki!


Persze lehet, hogy régebben megevett egy nagyobb adag xilitet, ami okozott egy komolyabb májkárosodást és ez az utóhatása DE! akkor a legelső mérgezésnél már komoly rosszullétnek, ájulásnak kellett volna bekövetkeznie (és orvosi beavatkozás nélkül halálnak...), mivel a xilit kis dózisban is nagyon halálos. Ha nem volt egy kezdeti ilyen eset, akkor a xiliten kívül én másra gyanakodnék.


Mivel a kutyád már idős (8 éves németjuhász már annak számít), simán lehet bármilyen belső szervi elválzotás (máj, vese romlása), esetleg agydaganat. Előző kutyámnak is voltak tök ugyanilyen rohamai, neki egész pontosan HAVONTA volt 1db rohama, fél év után már havonta 2db. De ő tényleg nagyon öreg volt, 16 éves, a doki is mondta, hogy bármi kiválthatja már ebben a korban. Ő Milagmmát kapott rendszeres szedésre.

2017. máj. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!