Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tojást adhatok reggelire a...

Tojást adhatok reggelire a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Ma rakott brokkolit csináltam és mielőtt megfűszereztem volna, szedtem neki egy tányérral úgy, hogy rizzsel elkevertem (a rizst se fűszereztem). Holnap tükörtojást szeretnék reggelizni és azon gondolkodtam, két tükörtojást adhatok-e neki reggelire? Kölyökkutya, még most próbálom a konzerven és a tápon kívül máshoz is szoktatni. Azért gondoltam a tojásra, mert apró csontot még nem ehet. És, ha lehet tükörtojást adni neki, elég két db vagy adjak hozzá tápot is?

Köszönöm!


2017. máj. 10. 20:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
9%
A tojásban sok a vitamin ezért ha sokat adsz neki baja lehet. Ha ennyire ragaszkodsz a házi koszthoz, akkor heti vagy inkább kétheti egyet kapjon. És az menjen inkább nyersen héjával együtt.
2017. máj. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Kaphat tojást, főtten vagy nyersen is. A mennyiség attól függ, hogy mekkora a kölyök tömege. Ha kell, adj mellé tápot, de inkább rizst vagy húst. A tápot nem annyira egészséges keverni ezekkel az ételekkel.


A konzervre semmi szüksége nincs a kutyának, az csak víz és ízfokozó. Inkább jó minőségű eledelt adj neki.

2017. máj. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

A vitamintól miért lehet baja?

Nem azt mondtam, hogy minden nap kapna tojást, hanem holnap tojás, holnap után túró (mert szt olvastam azt is lehet, ilyesmi)

2017. máj. 10. 20:56
 4/15 anonim válasza:
1%
Persze! Nem lesz tőle semmi baja. Cdak keverd egy kis kenyérrel hogy felszívja az olajat. Mi a kutyánknak szinte mindig csak maradékot adunk.. Legalább nem lesz válogatós.
2017. máj. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
1%
Persze! Nem lesz tőle semmi baja. Csak keverd egy kis kenyérrel hogy felszívja az olajat. Mi a kutyánknak szinte mindig csak maradékot adunk.. Legalább nem lesz válogatós.
2017. máj. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Megfosatja a sok vitamin. Én úgy tudom (doki mondta) hogy heti egy mehet felnőtt kutyának.
2017. máj. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Kutyatartók!

Arra gondoltam, ez lenne holnap a menüje a kutyámnak:

- reggeli (2 db tükörtojás - és még maradt egy kevés konzerve)

- tízórai (egy marék táp)

- ebéd (főtt rizs, főtt zöldségkeverék és egy marék darált hús)

- uzsonna (egy marék táp)

- vacsora (egy marék csirkemáj mert holnap megyek a piacra és akarok neki is venni ezt azt)

2017. máj. 10. 21:18
 8/15 bollocks ***** válasza:
91%
Én arra gondolok, hogy ez lesz a menüje pár hónap múlva: infúzió. Mert szétcseszed a hasnyálmirigyét meg az emésztőszerveit a hozzá nem értéseddel.
2017. máj. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon nem jó ötlet így etetni a kutyát. Más az emésztőrendszere, mint egy embernek, ez a fajta változatosság, amit írsz mintaétrendnek, nem tesz jót neki.

Érdemes vagy csak egy prémium kölyöktáppal etetni, ez esetben más nem is kell a friss vízen kívül, vagy BARF módszer szerint. A jó tápban minden benne van megfelelő arányban, amire szüksége van.


Főzni nem kell neki. Tojást max. heti egyszer kaphat egyet, de nyersen a legjobb.

Rizsre csak akkor van szükség, ha pl. hasmenés miatt diétáztatni kell, akkor is péppé főzve, főtt natúr csirkemell filével.

Puffasztó zöldségeket nem ajánlatos adni, ilyen a brokkoli, karfiol, káposzta, bab, borsó.

Konzervre szintén nincs szüksége, felesleges, tápértéke alig van.

Ne emberként, kutyaként etesd. Vagy egy jó táp (pl. Real Nature, Taste of the Wild, Acana stb.), vagy BARF.

Ezzel tennél a legjobbat neki.

2017. máj. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
95%
Milyen korú az a kutya, hogy ötször adsz neki enni? Ideje nincs az egyik ételnek megemésztődni, mire adod a következőt.
2017. máj. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!