Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek megérné hozni egy...

Szerintetek megérné hozni egy 2. kutyát?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy a mostani kutyánknak aki már elmúlt egy éves elég bosszantó viselkedésbeli problémái lettek. Játékos, barátságos, viszonylag szófogadó, de elég csúnyán is tud viselkedni. Kutyákkal bandázni itt nincs lehetőség, kutyaiskola sincs sajnos. Többnyire jól haladok a kutyámmal de nagyon kevés lehetőség van a gyakorlásra. A második blöki úgymond "közös" lenne, ami annyit tesz hogy a mi kutyánk lesz viszont néha elviszi magához a nővérem, hogy megszokja a városi környezetet és ne legyen mindig a mi neveletlen kutyánkkal. Úgy érzem hogy ha a kutyámnak lenne lehetősége más kutyával játszani boldogabb lenne és így minden nap tudnánk gyakorolni kockázat mentesen(behívás, javítgatás a viselkedésén mert elég pörgős). Ez egyébként azért szükséges mert ha megyünk nyaralni, vagy a nővéremhez látogatóba akkor igen kellemetlen hogy a kutyánk nem tud viselkedni. Egyébként menhelyről fogadnánk örökbe egy fél és 1 éves kor közötti kutyát.


(Az ellátását biztosítani tudjuk, és a nevelésére is jobban figyelnénk, a mostani kutya első kutya, nem voltunk túl következetesek de azóta összeszedtem magam. Sajnos a meglévő peoblémákat nehezebb kijavítani mint alapból megelőzni a kialakulást)


Légyszi a kérdésre válaszoljatok, olyasmi hogy vidd kiképzőhöz vagy kutyasuliba nem kell, mert ha lenne vinném, de nincs


És akkor a kérdés: a kutyánk később mikor megszokja az új kutyát már nem viselkedik majd vele úgy mint egy idegen kutyával ha össze futunk az utcán?



2017. máj. 11. 23:21
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Azt hozzá tenném hogy a kutyám tenyésztője és több ismerős is jó ötletnek találta a második kutyát.
2017. máj. 11. 23:29
 2/14 anonim ***** válasza:
Én is ugyan így voltam vele, gondolkodtam hogy kell-e még egy kutya, de a kutyasuliban mindenki mondta hogy ne.Igazuk van..Az enyém nemsoká lesz egy éves, és vért izzadtam vele első kutya lévén, de most már ráéreztem a nevelésére, a kutyasuli nagyon sokat segített nekem..Általában azt mondják egy neveletlen kutya mellé nem kell még egy, mert átveszik egymás rossz szokásait,és igazuk van. Én majd csak ha ő már beérett akkor fogok hozni még egyet addig nem. Akkor viszont sokkal könnyebb lesz a másodikkal. Sok türelem, következetesség, tanulás,mozgás, szeretet, és kitartás!:-)
2017. máj. 12. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Mint írtam nincs lehetőségem kutyasuliba menni. Még egy kutya nagyon nagy segítség lenne.
2017. máj. 12. 06:37
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

Sajnos, ha azt a bizonyos kutyát meg is szokja, az nem fog változtatni alapvetően a viselkedésén. Egy második kutyától nem tanul meg viselkedni. Azon csak megfelelő neveléssel tudsz változtatni.

Miért nincs lehetőséged sulizni vele?

2017. máj. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
61%
Nem, mert akkor lesz 2 neveletlen kutyád. A mostanit kell megnevelni, addig ne legyen másik. Hívj házhoz kiképzőt.
2017. máj. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Képtelenek vagytok felfogni hogy se kiképző se kutyaiskola nincs itt? Amúgy nevelem a kutyám, csak nincs lehetőség gyakorolni amire egy második kutya tökéletes lenne. Tudom hogy nem fog csak azért megneveledni mert új kutyát hozok, nem írtam ilyet.
2017. máj. 12. 08:03
 7/14 A kérdező kommentje:
És ha bem kölyköt hanem valami 1-2,5 éves közöttit választanánk? Ilyen idősen már annyira nem veszik át a rossz szokásokat, vagy?
2017. máj. 12. 08:13
 8/14 anonim ***** válasza:
94%

"Amúgy nevelem a kutyám, csak nincs lehetőség gyakorolni amire egy második kutya tökéletes lenne."

Ennek semmi értelme. Mit akarsz gyakorolni a másik kutyával ha azt az egyet sem tudod megnevelni akkor kettőt egyszerre még annyira se fogsz tudni.

Teljesen mindegy, hogy mennyi idős kutyát viszel, ha a kutyától várod a megváltást akkor sose fog bekövetkezni. Már pedig te a kutyától várod.


A kutyaiskolás kifogásra pedig azt tudom mondani, hogy minden megyében van több kutyaiskola is. Ha tényleg egy jólnevelt kutyát szeretnél akkor beülsz az autóba is elviszed, a többi pedig csak kifogás.

2017. máj. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
17%

"Képtelenek vagytok felfogni hogy se kiképző se kutyaiskola nincs itt? "

Erre csak most jössz rá ? Kutyás dolgokat érdemes olyan oldalon kérdezni, ahol a magasabb a színvonal. Még jobb, ha nem magyar oldalon, ugyanis az átlag magyar szövegértés katasztrófa.

2017. máj. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy egy másik saját kutya ezen nem segít. Vele megtanul viselkedni, minden más kutyával pedig folytatni fogja ugyanazt, amit addig. Inkább gondolkodj a kutyád alapos lefárasztásán, az többet segít.
2017. máj. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!