Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dán dogról tapasztalatok?

Dán dogról tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Mennyire szereti a gyerekeket hogy viseli a rokonok látogatását, hogyan tanítottátok megy ilyenek köszi a válaszokat:)
2010. máj. 16. 12:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Jó nagy, de békés jószág. Egy ismerősömnek volt dán dogja, mindig nagyon kedves, jó indulatú kutya volt, kivéve egyszer: ismerősöm soha nem ivott alkoholt, de egy alkalommal valami osztálytalálkozón becsípett, úgy ment haza, a kutya pedig nem engedte be:). Mint egy rossz feleség:)!
2010. máj. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Én egy boldog dán dog tulajdonos vagyok:)

Ezt a fajtát mindenkinek ajánlom aki szeretne egy hatalmas mackót aki imádja a gyerekeket (ez tényleg így van) , a rokonokat is szereti, az idegeneket viszont a gazda engedélye nélkül nem engedi fel. De pénztárca szükséges hozzá az eledel megvásárlásához mert sokat eszik. Nagy a mozgás igénye. Nagyon gyorsan tanul. 3 hónaposan került hozzám a második nap már tudta az ül parancsot. 30 perc alatt megtanulta a "hozd vissza" parancsot. Azóta tud feküdni, maradni, halottat játszani, gyönyörűen sétál pórázon.Sajnos van egy fajtabetegség. A bélcsavarodás. Ez akkor fordul elő ha evés után intenzív mozgást végez. Ajánlatos a napi adagot kisebb részekre felbontani és úgy etetni így elkerülve ezt a problémát. Az átlag életkor 7-8 év, sajnos nagyon rövid ideig élnek. De azalatt az idő alatt borzasztó sok szeretetet képesek adni. Bátran ajánlom neked a gyerekeidet imádni fogja és ők is imádni fogják a mackót:)

Egy 3 gyerkes, dán dog gazdi

2010. máj. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
2010. máj. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
* 3 gyerekes
2010. máj. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
13:11 nagyon szépen köszönöm és nagy hely kell neki és a mozgás igénye mekkora?
2010. máj. 16. 13:19
 6/15 anonim ***** válasza:
Én kb 30 percet foglalkozok vele szellemileg + 1 órát fizikailag. És a gyerekeim labdáznak vele, meg frizbiznek. Imád labdázni a miénk:)
2010. máj. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

13:11 voltam

Hát elég nagy hely kell neki. Néha ha esik az eső bejön a házba is és olyankor porcelánokat elkell tenni mert leüti a farkával:)

2010. máj. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Winner of Royal Hill ***** válasza:
79%

Na akkor kezdjük ott,hogy megint tépem egy sort a pofámat.

DÁN DOG nincsen!!

NÉMET DOG van!

A belinkelt oldalt felejtsd el,az egy mocskos szaporító oldala. Aki ingyenes vasúti szállítással hordja a kutyáját fedezni,szarét-húgyért, aztán meg segít eladni a kölyköket 25Ftért!

Ezért a dogosok közt csak "Vonatosék"nak hívjuk őket.

Aki tőlük vesz kutyát meg is érdemli!


A kérdésre válaszolva:

A normális helyről vett NÉMET DOG kiegyensúlyozott,kedves barátságos,idegenekel bizalmatlan.

Ha hozzá van szoktatva a gyerekekhez, a gyerekek pedig a kutyához kiváló társa a gyerkőcöknek!

Imád a gazda közelében lenni. Rendszerint naphosszat csak heverészik,de szereti a hosszú sétákat is.

A mozgásigénye elvileg elég nagy, bár a saját kutyáim egész nap csak hevernek,ilyen időben még a házukból se jönnek ki.

Napi fél-egy óra játék a gazdival szerintem pont elég, egész nap ott van az udvar.

Lakásban tartva kicsit több időt kell eltölteni velük a szabadlevegőn.

Mint minden kutyát a NÉMET DOGot is nevelni kell kicsi korától kezdve.

Ajánlom figyelmébe minden új és régi kutyásnak a Kutyapszichológia című könyvet,ami az internetről is letölthet.

2010. máj. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
14:13 elnézést én mindig azt hittem hogy a kettő ugyanaz csak másképp nevezik. És nem is akartam onnét az oldalról semmit nézni mivel nekem egy lehetőleg jó tenyésztőtől való kutya kéne.
2010. máj. 16. 15:39
 10/15 anonim ***** válasza:

13:11 vok

igen dán dog az német dog. amúgy úgyis hívják a Német dogot,hogy dán dog.

Több kutyakiállításon is mondta már úgy a bíró.

2010. máj. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!