Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol találhatok eladó vörös...

Hol találhatok eladó vörös golden retrievert?

Figyelt kérdés
Ugye a tenyésztési szabályzat tiltja, de én láttam már utcán is illetve jófogáson eladó kutyák között nagyot, de én kiskutyát szeretnék. Szerintetek merre érdeklődjek?

2017. máj. 15. 07:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
70%

Pont azért, mivel nem elfogadott színváltozat, nem fogod külön megtalálni.

Törzskönyv nélkül árult, illetve fajtajellegű hirdetésekre keress rá - ez csak úgy fog menni, hogy csekkolod a kölyköket sok-sok eladónál, fotókon, akár élőben.

Azt azért érdemes tudni, hogy a goldik színe változhat a korukkal. Az enyém olyan párostól származik, ahol anya majdnem hófehér, apa klasszikus mélyarany. A kölykök közül az enyém volt a legsötétebb, apura hajazva. Most 9 évesen majdnem fehér, mint anyu, talán egy árnyalattal sötétebb.

2017. máj. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
74%
Miért nem lehet azt elfogadni, hogy valamilyen változatban nincs ilyen kutya? Komolyan azért támogatnál egy szaporítót a jófogásról, mert neked egy vörös folden retriever kell? Színt vagy kutyát akarsz venni? Ha kutyát, akkor kennel, és olyan színben, amit a standard előír, ha a vörösre buksz akkor ott az ír szetter.
2017. máj. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
35%
Sehol. Mivel nem tenyészthető, így fajtatiszta nincsen. Ehhez hasonló keveréket találhatsz maximum, aminek lutri lesz a felnőttkori külleme és jelleme is, az egészségéről már nem is beszélve.
2017. máj. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
23%

Tekintsünk már el egy kicsit a jogszabályoktól, kutyáról beszélünk, nem gépről. Oké, nem fog nagybetűs fajtatiszta kutyát találni, de a leírás alapján tisztában van ezzel a kérdező, tehát nyilván nem törzskönyves kutyut akar.

Ha annak a kölyökkutyának az apja meg az anyja is golden reti, akkor ő maga is golden reti lesz attól még, hogy papíron csak fajta jellegűnek hívjuk.

Ha valaki felelősségteljesen fedezteti a kutyáját, nemcsak a vakvilágba, hogy "majd megveszi valaki", akkor attól még nem kell lenézni, mert nem csinált kennelt.

Az én kutyám sem tenyészetből származik, mégis perfekt egészséges. A szülők gazdái gondosan ellenőriztek minden almot, minden kölyköt, hogy hova kerül (azóta is egyébként), a kicsik oltva, a szülők ellenőrizve voltak, anyut pedig nem ellették halálra, miután már ő sem fiatal, boldog élete van családi kutyaként.

Attól, hogy nem papírosak, még igenis lehetnek jó tenyésztők (szaporítók, nwm) és gondos gazdik.

Nyilván aki ért annyira a kutyákhoz, hogy utánanézzen a standardnak, az nem olyan szaporítótól fog vásárolni, aki úgy tartja a kutyákat mint a táposcsirkéket. De bocsáttassék már meg az, hogy nem mindenkinek kell a törzskönyves eb.

2017. máj. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
59%

Láttálmár szaporítótelepet? Beszéltél már olyanbal, aki több tíz-százezret hagyott genetikai betegség miatt álkarorvosnál? Találkoztál olyannal, akinek olyan kutyája van szaporítótól amelyiknek soha nem gyógyuló betegsége van? Láttál már pincher lábú yorkit, bulldogfejű staffit, gnóm német juhászt?


Ez nem fajtatisztaságról vagy jogszabályról szól. Hanem a gátlástalan agyonelletés (gondolj bele ha minden nő, minden alkalommal, amikor fogamzóképes, termékenyülne és szülne egy gyereket, az eredmény egy végletekig kihasznált test), és a hozzá nem értésből fakadó problémák elleni harcról.

2017. máj. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
16%

Láttam szaporítótelepet. Goldikat is - sajnos. De ha egy picit is odafigyelve olvastad el, amit írtam, nem egy helyen emeltem ki, hogy van rengeteg egyéb opció a szaporítótelep meg az elvakult tenyészetek között.

Ne nézzünk már le valakit csak azért, mert tetszik neki egy nem standard színváltozat.

Megjegyzem, jelenleg is folyamatosan fogadnak el úgy új kutyafajtákat, amik két másik létező fajta keresztezéséből születnek és tenyésztődnek tovább.


Ennyi erővel simán lehetne mondani, hogy alapból a tenyésztést mint olyat tiltsuk be, mert eleve az ember erősített fel genetikai betegségeket a folyamatos kísérletezéssel. Lásd diszplázia, ami nem kerüli el a törzskönyves állatokat sem.

2017. máj. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
25%

Úgylátszik te sem olvastad el, és értelmezted amit írok. Pont amit most írtál dp-ről is benne van. Csak annyi a "leheletnyi" különbség, hogy a tenyésztő nézeti, szűri, a szaporító meg nem.

Attól mert neked szerencséd volt a kutyáddal, nem azt jelenti, hogy a kérdezőnek is az lesz. Vagy másnak aki ezt a kérdést olvassa. Sőt, sokaknak nincs. De ha ilyen sok lépcső van a tenyésztő és a szaporítótelep között, mutasd hát be!

2017. máj. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
25%

Bocs, de szerintem ez nem szerencse kérdése. Senkinek nem tiltott utánakérdezni a kutya eredetének. Én látni akartam az apát, tudni akartam a korábbi almokról. Láttam a szülők korábbi orvosi papírjait. Személyesen elmentem, megnéztem, hogyan, milyen körülmények között tartják anyut és a kölyköket.

Nyilván, ha negatív tapasztalatok érnek, akkor nem hozom el a kutyát, ennyire nagyon egyszerű.

Nem szerencsém van, a kutyák többsége a környezetemben nem törzskönyves, mégsem betegek.

Továbbmegyek korábbi hozzászólásra reagálva: attól, hogy egy kutya szimpla keverék, nem törvényszerű, hogy szar személyisége lesz és állandó betegségei. Egy fajtiszta kutya is ugyanúgy lehet ideggyenge. És akkor még nem vettem elő a francia bulldogot és társait, akik a legprofibb tenyésztőnél is örökölt betegségekre hajlamosak, és állandó légzési nehézségekkel küzdenek.


Ha nagyon tiltani akarsz, akkor tiltsd meg a kutyatartást, kösd IQ meg EQ teszthez. Attól, hogy minden hülyének lehet kutyája, aki csak annyit lát, hogy négy lába van és cuki füle, még nem a kutya tehet. (Mellesleg az ilyenek miatt vannak tele a menhelyek és a fajtamentések is.)

Ne legyen már mindenki szar alak, aki pároztatni meri a kutyáját.

(Hangsúlyozom még egyszer, NEM a szaporítótelepekről és NEM a "jó pénz lesz a kutyábú', évi kétszer fialjon csak" típusú gazdákról beszélek.)

2017. máj. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
80%

Kötném is. Mert ha X utánakérdez a kutyának, anyjának-apjának, az jó. Nade mi van akkor, ha a szaporító másik kutyát hoz elő vagy nem mutat meg semmit? X az elsőt beszopja, a másodikat nem, továbbmegy. B helyzetben jön Y akinek nincs ennyi esze és elpasszolja neki a kölyköt.

Nade A helyzetben, honnan tudod hogy az a kutya az apa, amelyiket mutatja?

BTW.: Hibáztattam valahol a kutyát? A tudatlanságot, azt viazont igen. Ez, mondom még egyszer a mentális és fizikális egészség abszolút garantálásáról szól.Nem a felvágásról. Mert ha egy tenyésztő elad egy beteg kölyköt, visszaveszi vagy kicseréli, netán beszáll az állatorvosi költségekbe. Míg a szaporító nem fog tudni, vagy nem is akar segíteni.

2017. máj. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nem akartam veszekedést indítani, és elhihetitek, hogy nem beteg kutyák szaporítása a célom.. Egyébként meg nem a fajtatiszta törzskönyves kutyákra utazom, nekem ugyanúgy megfelelne egy keverék a menhelyről. Egy kutya nem kiállítási darab, nem egy trófea, nem érdekel milyen híres díjakatnyert szülőtől származik. Golden retrievert keresek a fajta tulajdonságai miatt, és mivel több helyen is láttam vöröses árnyalatú kutyust, gondoltam megkérdezem esetleg merre található ilyen. Ne kövezzetek meg azért, mert megtetszett és utána érdeklődtem. Továbbá szeretnélek megkérni titeket, hogy a további veszekedést inkább privátban folytassátok, mert ugyebár ez már nem a kérdés megválaszolásáról szól. Köszönöm!
2017. máj. 15. 11:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!