Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz kölyök jó lesz nekem?

Kuvasz kölyök jó lesz nekem?

Figyelt kérdés

Kuvasz kölyök vásárlását tervezem, elsősorban azért, hogy mindig legyen valaki aki ügyel a házra. Azonban vannak félelmeim: van egy kb. 8 éves szuka pulikutyánk, vele mennyire lesznek/lehetnek konfliktusai?

Mennyire egygazdás kutya? Sajnos én néhány hónap múlva elmegyek otthonról, és csak hétvégén találkozok vele. Addig én tanítanám, de utána a szüleimre maradna. Tudom-e úgy szoktatni mint a pulinkat, hogy mindenkit elfogadjon vezérnek.

Mennyire kell tőle félteni a kertet? Van egy elég nagy földterület ahol szabadon bolyonghat, de van elég sok növény amit ki kéne kerülnie. Meg lehet rá tanítani?


Így kezdésnek ennyi, de minden tapasztalatot szívesen fogadok.


2017. máj. 15. 09:07
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Szereltess fel riasztót.

Sorry de inkább.

2017. máj. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A meglévő pulitok hogyan viselkedik más kutyákkal? Szófogadó? Első körben ettől függ, hogyan jön majd ki a kuvasszal. A kuvaszt is folyamatosan nevelni kell, ahogy hozzátok kerül.

Meg lehet tanítani mindenre (kert pl.), de ehhez idő és hozzáértés szükséges. Ha a szüleid nem tudják, hogyan kell kutyát nevelni, fegyelmezni, te pedig csak hétvégén jársz haza, akkor nem igazán javaslom a kuvaszt.

2017. máj. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A kuvasz teljes módon egy gazdás kutya. Ha nem vagy vele mindig akkor felejtős, vagy fogadd el, hogy nem téged tekint majd falkavezérnek.


Gyerekkoromban volt egy kuvaszunk. Ha evett nem lehetett hozzá közel menni, mindenkire morgott, kivéve egy embert (akitől mindig a kaját kapta). Remek házőrző az tény, de a szokottnál nagyobb veszélyt jelent azokra, akiket nem vezérnek, hanem egyenrangúként kezel.

Kan kutyánk volt, egyszer hoztunk neki egy szukát, nos annyira egy gazdás, hogy a szukától nem tudtunk kimenni a lakásból.

Nagyon komolyan kell vele foglalkozni, nem az az utyuluputyulu hozd vissza a labdát fajta.

2017. máj. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Javaslom inkább egy németjuhász beszerzését, jó házőrző, tanítható és bár nagy figyelmet igényel, kezelhetőbb, mint a kuvasz. A méretéből adódóan elég elrettentő tud lenni.
2017. máj. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok, pontozzatok le nyugodtan, de azért gondolkozzatok is el kérlek a gomb nyomogatás mellett...

A kuvasz egy nagyon határozott jellemű kutya, nem való mindenkinek, mert abból később gond lehet és jönnek az 'idős kuvaszom megőrült mit csináljak' típusú kérdések.


Azt írja a kérdező, hogy "elsősorban azért, hogy mindig legyen valaki aki ügyel a házra" szeretne kutyát. Nos erre való a riasztó. Kutyát nem úgy választunk, hogy nekünk mire kell, hanem mellé tesszük azt is, hogy mi mit tudunk biztosítani neki. Namármost a kuvasz igényli a mozgatást és az oktatást különben tényleg be tud kattani (mint a legtöbb kutya). A kérdező pár hónap múlva elmegy otthonról és marad a kutya a szülőkre, akik tisztelet a kivételnek nem valószínű, hogy kellően lefárasztanának egy kutyát is.

Kövezzetek meg érte, de ház őrzésre riasztó kell és nem kutya, mert egy kutya oktatása nem ér véget néhány hónap alatt, vissza-visszatérő próbálkozások vannak. Szóval riasztó inkább.

2017. máj. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Minek neled kutya, ha amugy vele sem leszel? Az nem ugy megy hogy vásárolok egy kutyát, aztán lepasszintom anyuéknak, mert fösuli van, költözök, nyári melo, erasmus, stb.

Én nem engedném, mert semmi felelösségröl nem árulkodik, plusz más kutyáját hdd ne én gondozzam-etessem már.


Kérdezö, szerelj fel riasztót, gond megoldva.

2017. máj. 16. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!