Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Séta gondok, valaki hozzáértő...

Séta gondok, valaki hozzáértő tud segiteni? Egy amstaffról lenne szó.

Figyelt kérdés
Van egy 6 éves amstaff kutyusom. Sajna nagyon nem megy a séta. Évek ota nem megy sehova. Ha kilép a kapun, már akkor terpeszbe áll és húzz. Nem lehet vissza fogni. Mivel sok helyen van kutya az utcába így itt húzz. Ahol nincs kitya ott kevésbé de akkor se rendesen megy. Valaki tud valami módszert hogy lehetne megtanitani? Amugy sokat vagyok vele meg játszom vele. Nagyon gyugodt kan kutya. Sajna kutya suliba nem mehet helybe,mert kanokkal domonáns. 30 kmre lenne másik suli. De teleport hiányába nem tudom elvinni.

#kutya #séta #amstaff #staffordsire
2017. máj. 15. 09:18
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Ha 6 év alatt nem sikerült még megtanítani, akkor szakértő segítség nélkül nem fog menni. Ez nem bántás, de így látatlanban nem fogunk tudni segíteni. Hívj házhoz kijáró kiképzőt, ez lenne a legjobb megoldás.
2017. máj. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Keresem azt is de olyan horror áron jönnek ki hogy sajnos azt nem tudom megfizetni. 8000 körül van egy alkalom :(
2017. máj. 15. 09:27
 3/26 anonim ***** válasza:
49%
Senki nem mondta, hogy a kutyázás, kutyatartás olcsó. Az, hogy húz pórázon, fakadhat abból, hogy nem tudja "használni" nincs hozzászoktatva, vagy amikor néhanapján kiviszed, örül neki. Ő sétálni akar, mindenáron, hiszen élvezi, és a póráz húzásával nyomatékosítja. De a nagyobbik gond a dominancia, amit szintén nem kéne egy legyintéssel elintézni. Gondolom ivaros és szocializálva sincsen jól. Ezt is csak kutyasuliban tudják orvosolni. Lehet praktikákat írnom, hogy hogyan lehet minderről leszoktatni/átnevelni. De ki fogja felügyelni, hogy jól is csinálod-e?
2017. máj. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Van melette másik kutya azzal kijőn a szomszéd kutyávak sincs baja az idegeneket nem birja. A kutyasulit megtudom fizetni, de messze van sajnos.
2017. máj. 15. 09:50
 5/26 anonim ***** válasza:

" Évek ota nem megy sehova."


ezt hogy érted? Nem szokott sétálni? Akkor persze, hogy izgatott, ha végre kiviszed.


Az elvárt viselkedést erősítsd, a nem elvártad tiltsd, és türelem. Idővel jobb lesz. Esetleg tegyél rá szájkosarat. AZ nem csak azért jó, mert nem tud más kutyát megharapni, hanem mert nem lesz annyira domináns, ha tudja, hogy nem tud harapni.

2017. máj. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
nem tudok vele kimenni se ugy kapar előrre hogy a kezek kicsavarja, a tappancsa meg tiszta vér lesz. pedig rendszeresen hordtam sétálni de 4 év után feladtam.
2017. máj. 15. 10:19
 7/26 anonim ***** válasza:
pedig kutyasuli... a szocializáció kimaradt ezek szerint teljesen ezért dominál mindig, mert nem lett neki megtanítva.
2017. máj. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Minél tovább vársz, annál rosszabb lesz.


Ha téged bezárnának 4 évre egy szobába, majd onnan kiszabadulsz, nem akarnál menni te is minél jobban???


Amúgy nem kellett volna hagynod, hogy idáig fajuljon. Régen sétáltattad. Nyilván nem egyik napról a másikra lett ilyen.

És az azért szép, hogy semennyire nem tudsz rá hatni, hogy kicsavarja a kezed...


Pitem van, szintén megküzdöttünk a sétával, de 60 kg-os nő létemre sosem volt ilyen, hogy kicsavarja magát a kezemből (rövid pórázon sétál, mindig meg tudom fogni). Még amikor szabadon futó kutya jött oda, és összekaptak, akkor sem.


Nem tudom, te miért nem bírod megfékezni. De ezt sürgősen kezeld.

2017. máj. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Mindenképpen szakértő fog kelleni.

De addig is: első körben ivartalanítsd a kutyát.

Ha ezen túlvan, akkor kezdj el pórázon gyakorolni vele először az udvaron. A cél az legyen, hogy tudjon melletted laza pórázon menni, rád figyelve. Szerelkezz fel finom jutalomfalattal, a kutya legyen éhes. Kezdd ezzel, ha ez már megy otthon, akkor lehet majd kint is elkezdeni.

2017. máj. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Régebben is igy huzott csak nem volt izmos ennyire igy nem tudom már tartani. Amugy mindig hallgat rám csak kint olyan...
2017. máj. 15. 12:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!