Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik, hogy azért ilyen,...

Létezik, hogy azért ilyen, mert macskák között szocializálódott?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy mentett kutyusunk, egy éve van nálunk. Kóbor kutya volt, a mai napig vannak nyomai más kutyákkal való összetűzésnek rajta. Már egész jól kijön a többi kutyával, de ha teheti, kerüli őket, a macskákat viszont imádja, ha meglát egyet, odaugrál, és úgy dörgölőzik hozzájuk, mint ahogy ők szoktak, és amúgy is van valami macskás a lényében, mindenki ezt mondja, aki találkozik vele.


Lehetséges, hogy a környéken bóklászó macskák között szocializálódott nagyjából? Kiképző ismerős mondta például, hogy furcsa, mert van néhány "gesztusa", amit nem "jól" használ (bár ebből csak az derül ki igazából, hogy nagyon korán kikerült az alomból).


Szerintetek lehetséges, hogy a szocializálódásából adódóan "macskás", vagy csak hülye vagyok? :D


2017. máj. 15. 19:42
 1/6 anonim válasza:
Lehetséges,mert vannak olyan kutyák akiket macskák neveltek fel és már majdnem mondhatni nyávognak.
2017. máj. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem lehetséges. Nekem van egy mentett verebem. Azután került hozzám egy nagyon fiatal hullámos papagáj is, akinek szerettem volna venni egy párt idővel, ezt az ötletet viszont később elvetettem, hiszen a papagáj és a veréb nagyon rövid idő alatt szinte elválaszthatatlanok lettek. Kb. egy hónap kellett hozzá, hogy a papagáj elkezdjen veréb hangokat kiadni, és csak ugrándozva közlekedni. Először nagyon meglepődtünk a dolgon, de a fiatal papagájból nagyon jó veréb lett, és azt hiszem, ha a fajtársaihoz kerülne, velük már nem is nagyon tudna mit kezdeni.

Tudom, hogy nem teljesen ugyanaz a két dolog, hiszen teljesen különböző állatokról van szó, de szerintem ez is hasonló.

2017. máj. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Második, szerintem azért hasonló a két történet. Szóval végül is lehetséges. :)
2017. máj. 15. 20:27
 4/6 anonim ***** válasza:

Biztos lehetséges.

Az én felnőtt vizslám mellé tavaly került 2 cica is. A kutya azóta mosdik. :)

2017. máj. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehetseges mivel a kutyak is untanzassal tanulnak es ha macskakkal volt akkor az o gesztusait vette at.
2017. máj. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi januárban vettünk magunkhoz egy cicát, aki közel egy évet töltött az utcán. Akkor már hónapok óta velünk sétált, senki nem hitte el, hogy egy kutyát és egy cicát sétáltatok :D

Nálunk a cica idomult inkább, mert egyébként a többi macskát nem kedveli, a kutyusomat viszont imádja :)

2017. máj. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!