Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek hogy ne rettegjen...

Mit tegyek hogy ne rettegjen a kutyám?

Figyelt kérdés

Lassan egy éves kutyusom fél a tüzijátékoktól és ami még nagyobb baj, a viharoktól. Ma csak egy felhőszakadás volt dörgés és villámlás nélkül, mégis az udvarban valahova úgy be bújt hogy letépte magáról a bilétás nyakörvét amit még még meg se találtunk. Nagyon megijedtem, mert ha így elszökik nincs közvetlen telefonszám, csak a chip. A kerítés bombabiztossá tételén most dolgozik, még hiányzik pár kerítéselem hozzá.


Ha otthon vagyok természetesen bejöhet ilyenkor a házba, de nagyon mozgásigényes kutya, napközben amikor dolgozok a kertben van, így ha vihar van nagyon fél. Láttam már itt javasolva hogy ilyenkor le kell kötni a figyelmét, ami itt bent is nagyon nehéz vihar közben, nagyon arra figyel hogy hangosan dörög, kint meg lehetetlen bármivel elterelni.


Valakinek van valami tanácsa mivel javítható a helyzet? Nagyon félek hogy megszökne amíg még nincs megmagasítva a kerítés. Nem szökős, sose szökött még és nem is próbált, de ez megijesztett hogy ennyire félhetett hogy letépte a nyakörvét úgy menekült.



2017. máj. 15. 23:03
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Simogatni kell, tereld el a figyelmet, zárd be a ablakokat, hogy kevésbé hallja, kapcsold be a tévét, ilyenek. Az én kutyám is fel, ezeket csinálom, de végleges megoldást meg én sem találtam. Az udvart meg mindenképpen tedd szokesbiztossá.
2017. máj. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Adaptil feromonos nyakörvet próbáljátok ki. De léteznek gyógynövényes nyugtatók is.
2017. máj. 16. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 pptomi ***** válasza:
Teljesen kinevelni nem lehet, de hozzá lehet szoktatni. A simogatás szerintem pont nem jó ötlet ilyenkor. Én a tüzijátékhoz úgy szoktattam hozzá, hogy kivittem és meg akartam vele fogatni:D Most el akarja kapni, ugrál érte, de nem fél tőle. Persze először megugrik, majd amikor felismeri, akkor jön a kapd el. Nem fél a dörgéstől sem, de valószínűleg személyiségi okai is vannak nagy mértékben.
2017. máj. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 vantel ***** válasza:
Megfelelő eredményt átlag kutyatartó nem fog találni. Enyhe esetekkel elbírva gazda pl figyelem terelés ,pozitív társítás stb. Sajnos magam sem birok azzal az ebemmel amely nagyon retteg a hirtelen dolgoktól ,úgyszolván az élettől. A másik kutyusommal aminek ninsbilyen erős félelme azt kisebb félelmein átsegítetem türelmes határozott hozzáállásal.
2017. máj. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Ha azt mondod bemehet a házba, akkor szerezz be egy kutyakijáratot, amit az ajtóra fel lehet szerelni ,ha nem vagy otthon így be tud menni a házba ,és nem fog elszökni hogy menedéket keressen.


(Ilyent például fressnapf-ban is lehet venni kisméretű kutyáknak kb 2000-2500Ft.)


Viszont ha menhelyes kutyusról van szó, akkor tulajdonképpen lehetetlen kinevelni belőle (enyém is retteg a tüzijátéktól).


Remélem segítettem!:-)

2017. máj. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket!

Sajnos az ajtó kivitele miatt nem lehetne beszerelni akkorát amekkorát kéne (közepes termetű kutyus). A másik kutyusom is fél az ilyen hangos zajoktól, de ő ezt megoldja azzal hogy bemegy a házába ilyenkor, nem menekül.


Nagyon imád játszani, megpróbálom majd azt hogy akkor veszem elő a kedvenc játékát amikor dörög és kint játszok vele amikor még nincs olyan közel a vihar de hallatszik. Talán még a kutyaszalámira is hallgat, az ellenállhatatlan neki. :)

2017. máj. 16. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!