Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ÖSSZETEVŐK alapján ez...

Az ÖSSZETEVŐK alapján ez milyen táp?

Figyelt kérdés

Összetétel: lazac (szárított, 24%), keszeg (szárított, 22%), friss lazac (20%), burgonya (szárított, 12%), burgonyaliszt (7%), alma (szárított, 5%), lazacolaj (4%), friss csirkemáj (2%), sárgarépa (szárított, 1%), paraj (szárított, 1%), borsó (szárított, 1%), glükózamin-szulfát, kondroitinszulfát, mannánoligoszacharidok, gyümölcs-oligoszacharidok, Yucca schidigera, vörösáfonya (szárított, 0,005%), rozmaring-kivonat (0,004%), tengerifű-fivonat (0,002%), spirulina-kivonat (0,0018%), útifűmaghéj kivonat (0,0016%), algakivonat (0,0014%), kakukkfűkivonat (0,0012%), gyermekláncfű-kivonat (0,001%).


Analitikai összetevők: fehérje 32%, zsírtartalom 16%, nyershamu 7,6%, nyersrost 3,4%, kalcium 1,2%, foszfor 0,9%.


Adalékanyagok:

tápértékkel rendelkező adalékanyagok/kg: A-vitamin

20000 NE, D3-vitamin 1500 NE, DL-metionin 125 mg, L-lizin 25 mg, réz (rézkelát és aminosav-kelát, n-hidrát + réz-(II)-szulfát, pentahidatrát) 15mg, vas (vas-(II)-szulfát, monohidrát) 72mg,

jód (káliumjodid) 0,65mg, mangán (mangán-(II)-oxid) 35mg, szelén (a Saccharomyces cerevisiae által előállított szerves szelén CNCM I-3060, szeléntartalmú inaktivált élesztő) 0,25mg, cink (cinkkelát és aminosav-kelát, n-hidrát) 80mg.



Etetnétek vele? (Akit érdekel priviben megmondom a márkát, de nem szeretnék ez miatt vitát)


2017. máj. 16. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:

nyershamunak kicsit magas az értéke. nem a legjobb minőségű táp egyébként.

melyik táp ez ?:)

2017. máj. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Első, pedig ezt a tápfajtát itt nagyon is szokták dícsérni. :)


Egyébként szerintem jó minőségű lehet. Egy próbát biztosan megérne. Ha a kutya is szereti, egészséges jól táplált tőle, a végtermék is rendben, akkor találtál egy jó tápot.

2017. máj. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Felesleges (és gyerekes is) "titkolózni", kb. 20 mp kideríteni, hogy melyik tápról van szó:)) - Google, 1. találat, még rákattintani sem kell...

Én használom ezt a márkát, a magas hústartalom szimpatikus benne. De mivel kicsit hígabb volt a kutya széklete miatta (hasmenésnek nem nevezném), most egy másik táppal keverve adom neki, így minden rendben.

Vannak, akik nagyon dicsérik, az összetétele több szempontból is jó, de többen panaszkodtak hasmenésre. Nálunk 3 hét után kezdődtek a problémák, szóval azt ajánlanám, hogy eleinte pár csomagot még kis kiszerelésben vegyél, hogy lásd, nálatok beválik-e.

2017. máj. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Már ezt kapja, csak érdekelt tényleg jó e. Köszi a válaszokat!
2017. máj. 16. 13:19
 5/9 anonim ***** válasza:

Real nature wilderness? Jo tap, jo dragan:)

Kicsit off:

#1: neharagudj, de nem hiszem el, hogy mindenben a rosszat latod, hogy semmi nem eleg jo .. Elso 3(!) osszetevoje is husfelevel kezdodik, nincs benne gabona, tele vitaminokkal, gyogynovenyekkel, egeszseges dolgokkal, zoldseg-gyumolcsfelekkel. Akkor te megis mi a francot etetsz, vagy neked mi az ami teljesen tokeletese, ha ez "nem a legjobb minoseg" ?! Lehet nem a legjobb, de ezt igy kijelenteni csak mert magasabb a hamutartalma azert ez mar durva ..

Lehet lepontozni, na agyoo .. -.-"

2017. máj. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó. Tudod aki gazdag vegyen Orijent, aki nem annyira az meg Brit-et, mert a többi szar. Amúgy ténylge RNw
2017. máj. 16. 14:08
 7/9 anonim ***** válasza:
Összetétele szuper, első helyen a hal áll, a lazacolaj és a kondroitinszulfát is plusz pont. Számomra a fehérjetartalma magas, sok kutya nem bírja hosszútávon, ezért fordul elő gyakran a hasmenés.
2017. máj. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2017. máj. 18. 18:09
 9/9 anonim ***** válasza:

Nyersen etetek, de néha rokonék kutyája szokott itt nyaralni, így hagytak neki itt egy zsákkal. Volt, ha elfelejtettem kivenni húst, vagy hétvégén fogyott el, akkor erre a tápra cseréltem le. Nem zavarta meg a gyomrát, pedig NAGYON kényes gyomrú.... plusz a rokonék kutyája is elvan vele :)

Tápokból egyébként én csak ezt, Orijent, Acanát es Jacket szoktam javasolni ismerősöknek, ki-ki mit engedhet meg a pénztárcájának. De úgy is fogod látni, milyen a kutyád állapota, az enyém csirkeallergiával kezdte csirkés tápra, aztán konkrétan mindenre allergiás lett, akármilyen táp volt, Orijen Red volt az utolsó, amit próbáltunk, aztán meguntam és BARF lett belőle. Szerintem ha nincs negatív hatása (szőrhullás, fakóság, hasmenés, stb) akkor ne változtass es naradj ennél.

2017. máj. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!