Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket érdemes adni kutyának...

Melyiket érdemes adni kutyának tápot vagy BARF étrend szerint etetni?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyik a jobb a kutya egészsége számára a kettő közül ?

Sokat olvastam a BAFR-ol többnyire jót, egyszer elmentem az állatorvoshoz és megkérdeztem, hogy érdemes-e BARF módszerrel etetni ? Azt mondta, hogy nem, mert egy rész drágább, mert nem csak csirke farhátat, csirke nyakat meg nyesedéket kell neki adni, ha nem bárányt, marhát, tojást, köretnek főtt rizst meg pár zöldséget, és még nem is beszéltünk gázról, vízről, villanyról, időről. Meg azt mondta, hogy szüksége van szőrre meg csontra és ekkor mondhatjuk, hogy teljes az étrendje, majd jött a marketing szlogen, hogy ehelyett adjam neki, azt amit árul a Happy Dog-ot, amiben nincs gabona, szója, adalék, színezzék meg mit tudom én. Most ez igazán nagy fejtőrést okozz nekem, mert ha ahogy így elmondta a dolgokat a BARF-ról én az ilyen bárány,marha húst magamnak nem tudnám meg venni, valamint az nonszensz, hogy amit a gyárakban előállítanak tápokat ne legyen benne adalék meg stb. amitől kutya egészségét rontja.

Remélem helyre tudtok rakni, tapasztalatokkal, hogy melyik az érdemes, és azon belül hogy és mit ? És Happy Dog-ol is szívesen olvasnék véleményt ,hogy milyen


2017. máj. 16. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
2017. máj. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Meg azt mondta, hogy szüksége van szőrre "


Gondolom nyúlról beszélt, hogy csakis szőröstül :DDD

2017. máj. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

"köretnek főtt rizst " Itt lehet elkönyveli, hogy nem tudja, mi az a BARF. Nem adunk főtt rizst, tésztát, semmi gabonát. Köretnek sem. Maximum némi zöldséget, gyümölcsöt.

Múltkorjában kb. 18 kg vegyes nyesit+csontost (csirke+pulyka) vettem 5200 Ft-ért. Drágább??? Ezen felül kapnak marhát, nyulat, kecskét (utóbbi kettő tényleg drágább), halat, tojást heti egyszer, abba még nem megyünk tönkre. Húst nyesedéket kell venni, nem pedig a boltban embernek árultat. Vannak már helyek, ahol lehet jó áron megbízható nyesedékhez hozzájutni, csontosnak valókat meg bármelyik állateledelesnél kapni, ahol van fagyó. Piac, vásárcsarnok is jó hely beszerzéshez.

Gáz, az nem kell a Barfhoz, mivel nem főzünk. Villany kell a fagyasztó működtetéséhez, víz maximum annyi, amennyivel az ember a családnak szánt csirke elkészítése után mosogat. Idő, az kell hozzá, mert érdemes nagyobb adagot venni és kiporciózni előre, de utána kiolvasztod és odaadod, utóbbi nem megy lassabban, mint kiborítani az adag tápot.

Szőr = rost, gyakorlatilag a zöldség tölti be ezt a szerepet a Barfban, de nem kell sok, és teljesen jó aktuálisan éppen olcsó zöldségeket használni.

Részemről BARF, mert 1) tudom pontosan, hogy mit eszik a kutya, tudom kontrollálni, és igaz, hogy nem bio husit kap, de a tápokba sem azt tesznek. Mindenfajta kezeléssel csökken a husi tápanyagtartalma, de még a fagyasztással a legminimálisabban.

Idézet: "Miért is NYERS és miért nem FŐTT. A vitaminok a főzéssel, szárítással elértéktelenednek, ennek mikéntjét láthatjátok itt (a nyershez viszonyítva).

Magas hőmérsékleten kezelt tápoknál ez fokozottan igaz, hiszen ott a melegítés több lépcsőben történik, ezáltal a húsokból, nopláne a húslisztből egy ,,halott", mesterséges vacak lesz, amit később dúsítanak csak szintetikus vitaminokkal."

Forrás: Dogs Naturally Magazine és barfshop.hu

2) A hús alapú, hidegen sajtolt tápok, amik a jobbak a tápok közül tuti drágábban jönnek ki, mint a BARF. Gabona alapúra meg nincs szüksége a ragadozó állatnak, mert a kutya az.

Példaként egy random Happy-Dog táp összetevőlistája: [link]

Össze lehet számolni benne az állati és növényi alkotók arányát. Igaz nagyon cselesen úgy kezdi, hogy "bárányhús fehérje" 21%, utána van rizsliszt 21%+kukoricaliszt (nem tudni, mennyi)+kukorica(nem tudni mennyi)+rizsfehérje(9%) és a többi. Becsapós, hiszen mint tudjuk, azt teszik előre, amiből a legtöbb van, de aki tévesen azt hiszi, hogy ez egy hús alapú, húst nagyobb mennyiségben tartalmazó táp, az nézze meg jobban. Mellesleg ez egy szenzitív táp volt pont. Tele kukoricával. Amivel disznót hizlalnak.


Ha tájékozódni szeretnél BARf ügyben, ajánlom a facebook BARF - A nyersetetés - Fórum csoportját.

2017. máj. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A doki nem ért a BARF-hoz. Eleve nem kell főtt rizs, és csontos húst is kap a kutya. Szőrre meg nincs szüksége.

Nem az embernek szánt marhahúst stb. kell venni a kutyának, hanem vannak már olyan üzletek, ahol fagyasztva árulják kb. negyedáron mindenféle húst a kutyának. Ezt kell felkutatni a környékeden, így nem drágább, mint egy normális táp.

A Happy Dog egyébként elfogadható táp, azzal is etethetsz.

2017. máj. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat !
2017. máj. 16. 20:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekünk a Happy Dog Supreme bevált, szerintem jó táp.

Bár nem gabonamentes, mint ahogy a doki állítja.

2017. máj. 17. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!