Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok segiteni?

Tudnátok segiteni?

Figyelt kérdés

Kiskutyát szeretnék 2éves kislányomnak gyereknapra

A neten nézelödtem de nem mindegyiket adta be

A másik hogy van egy kb 4 éves lány keverék kutyusunk

Tehát kutya és gyerekbarát kölyök kutyust keresünk aki nem nő nagyra

elöre köszi a segitséget és a választ


2017. máj. 16. 20:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%

Menhelyeken nézz körül, szinte mindenhol vannak most kölykök.

Hogy kutya és gyerekbarát legyen, az pedig a megfelelő neveléstől függ.

2017. máj. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
A mostani kutyusunk a jofogásról van mert az állatmenhelyen 16forint egy kölyök és nem azonnal viheted el
2017. máj. 16. 20:18
 3/22 anonim ***** válasza:
Ha mindenképp jófogásozni akarsz, akkor keress olyat, ahol ingyen adják a besikerült kölyköket. Mert nekik is így is-úgy is szükségük van egy gazdira, ha már erre a világra jöttek. És sok esetben az ilyen kiskutyákat dobálják ki akárhol, mert nem kellettek senkinek. Egyet ne tegyél: ne vegyél.
2017. máj. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy annyira gagyi a telóm hogy nem adja be a jofogást

Pénzért nekem szívem nincs kutyát venni

2017. máj. 16. 20:29
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

"Pénzért nekem szívem nincs kutyát venni."

Vajon miért érzem úgy, hogy a pénzt nincs szíved a kutyára költeni. A menhely mentett kutyát ad oltva, chippelve, féreghajta, ivartalanítva. Ennek az árát kérik el. A jófogáson szaporított kutyák vannak, akiknek az anyját halálra elletik. Ha ingyen kutya, akkor se oltás, se féreghajtó, se chip, se ivartalanítás. Persze ha pénzért veszed sem biztos, hogy ezek meg lesznek. Kisgyerek mellé oltatlan, férges kutyát vinni a legnagyobb felelőtlenség, amit egy szülő megtehet.


A kztya a tiéd lesz, nem a gyereké. Két évesen semmit nem tud vele kezdeni. De ha már van egy kutyátok, minek még egy? Az idősebb milyen más kutyákkal? Egyáltalán mennyire jól nevelt?

Az, hogy a kölyök gyerek és kutyakompatibilis legyen, csak rajtad múlik.

2017. máj. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
49%

Helyes hozzáállás! Rengeteg állatmentő önkéntes, vagy egyesület van. Facebook-on valamennyi megtalálható. Belépsz néhányba, és válogatsz. Sajnos annyi gazdi nélküli kutyus van, köztük rengeteg kölyök, hogy az embernek a szíve szakad meg. Ha ezekből választasz, megmentesz egy életet.


Csak egy példa: [link]

2017. máj. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

A menhelyen azért adják ennyiért, mert oltatják, féreghajtót, bolha elleni kezelést kap, chipet kap stb. Ha ingyen hozol egy kölyköt, akkor ezeket neked kell majd kifizetned, ami több lesz, mint 16 ezer Ft. Ráadásul a kölyök szinte biztos, hogy férges és bolhás lesz, ami tök jó nyilván a 2 éves gyerek mellé.

De te tudod...

2017. máj. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Én állatorvosommal mindent lebeszélt ha lehet ilyen válaszokat kerüljétek köszi

amúgy nincs facebookom

2017. máj. 16. 20:56
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Szóval te eldöntötted, hogy spórolsz a kutyán. De ez sem elég, mentés helyett mindenáron szaporítótól akarsz kutyát. Az igazi felelős állattartó és szülő...
2017. máj. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Ja és Győri vagyok
2017. máj. 16. 21:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!