Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennétek ha rátok kényszer...

Mit tennétek ha rátok kényszerítenének egy kutyát akit nem akartok? Nagyon dühös vagyok.

Figyelt kérdés

Egy haláleset miatt úgy tűnik hozzánk kerül egy nagytestű (nem emlékszem a fajtára) kutya.

Nagyon nem örülök neki, mivel kicsi az az udvarrész ahol lehet,biztos ugatni fog, mert hatalmas területhez van szokva.

Annyi dolog van most az életünkben, de mivel mindenkinél másnál kisgyerek van a családban sehova nem mehet.

De amúgy én is terhes vagyok, de ez senkit nem érdekel, mert még nincs meg a baba. Menhelyen jártunk, de nagytestű és nem is fiatal ezért ha lenne hely(nem volt) sem szívesen vennék be, mert valószínű nem vinné el senki :/

Én hírdetem 1-2 helyen, de a férjem meg akarja tartani, a gond csak az, hogy ő rengeteget dolgozik , szinte csak hétvégén tudna vele foglalkozni, hétközben én etetném, én szedném a kakit :/ ami nem sok idő, de terhesen nagy pocakkal nem akarok ezzel foglalkozni, ha meglesz a kicsi meg főleg nem.

Az utcára mégsem tehetjük.

Inkább csak ki akartam írni magamból meg kiváncsi vagyok Ti mit tennétek a helyemben.



2017. máj. 16. 20:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%

Próbáld meg szeretni szegényt, meglátod, sokat nyersz vele!


Gondolj bele, hogy egy idős kutya elvesztette a gazdáját, aki mellett leélte az eddigi életét, biztos, hogy nagyon szomorú.

A kaki szedés az napi egyet jelent, lapát, seprű, kuka, kész!

Nekünk is volt kutyánk amikor terhes voltam, amikor a fiam született, amikor pici volt és semmi baja nem lett, - pedig mi a lakásban tartottuk - sőt a kutyába kapaszkodva tanult meg járni.

Egy egészséges, ápolt kutya kifejezetten jó, ha van a gyerek közelében, egész más lelkiségű emberré fog fejlődni.

2017. máj. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Szerencsére az eszébe sem jutott, hogy a házban legyen. Meg egy hatalmas őrkutya, tehát a gyerek közelébe sem mehet majd, soha nem találkozott közvetlenül gyerekekkel, csak kenelen keresztül, de ugatta őket, szóval nem kísérletezünk.
2017. máj. 16. 20:37
 3/16 anonim ***** válasza:
62%
Sajnálom szerencsétlen állatot. A gyereket is, hogy ilyen anyja lesz. Én öreganyám terhesen kapált még szülés előtt 1 héttel is, fát hordott, állatokat etetett, minden házi munkát megcsinált. Nem lusta, sajnáltató, èletképtelen nő, mint manapság sokan. A túlféltetett gyerekből pedig pocsék immunrendszerű lesz. Fiúként anyámasszons katonája. Semmi baja nem lesz, ha kutya mellett nő fel, sőt. Ha pedig elzárjátok előle a kutyát teljesen, akkor soha nem is barátkoznak meg. Akit bűnözőként kezelnek, az az is lesz.
2017. máj. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
54%
Szóval oda ne rohanjak, hogy terhesen lapátolnod kell. Valakinek ez a minimum.
2017. máj. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Minden ember, nő szörnyű anya aki nem akar kutyát...aham mesélj még. 5 hónapos terhes vagyok, 8 órában dolgozom, plusz nekem sem szakács főz és nem házvezetőnő rakja rendbe a házamat ahogy a kedves nagyinak sem. Illetve van egy szép nagy kertünk tele gyümölccsel, zöldségekkel amit szintén én csinálok. Persze nem nagy kunszt az az 5 perc amig megetetem, de maga a tudat, hogy a fejünk felett döntenek. Engem egy ilyen medveölő harapott me annó, pedig soha nem bántottam, tehát már maga a fajta sem a szivem csucske.
2017. máj. 16. 21:23
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez attól függ. Ha öreg, nyugis kutya, aki nem zavar sok vizet, akkor én megpróbálkoznék vele.

De ha aktívabb darab, vagy nagyon nem értitek a jelzéseit (pl. az ugatás nem feltétlenül agresszió, pláne kerítés mögül), akkor ez pedig menhely lesz. Igen, valószínűleg senki nem fogja onnan elvinni, de az még mindig jobb, mintha a kevés foglalkozásnak meg egymás meg nem értésének harapás lesz a vége.

2017. máj. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen nagy benned az ellenállás, akkor beszéld meg a férjeddel, hogy ez most nem megy. Egy kutyát nem lehet úgy befogadni, ha az egyik családtag ennyire ellenzi.

Szerencsétlen állatnak így is hatalmas törés ez az életében, most egy odaadó gazdára van szüksége és sok gondoskodásra, és te erre nyilvánvalóan nem vagy alkalmas. (Ez nem kritika, csak megállapítás. Nem kell mindenkinek "kutyásnak" lennie, de ha nem vagy az, akkor vállald fel!)

Nem írtad, milyen korú a kutya (ami nagyon nem mindegy), valamint hogy hol hirdeted és hogyan.

2017. máj. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Van a városunknak több hírdetős oldala, ott. De amíg a páromat nem tudom meggyőzni, lényegtelen.
2017. máj. 16. 21:36
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Előbb a kedvesemmel beszélnék, hogy jelen helyzetben nálatok nem lenne jó helye a kutyának, mert az, hogy kaját, fedett helyet, orvosi ellátást biztosítotok neki, csak egy dolog, de a lelki virágoskertjével sem most, se a gyermekecske születése után még jó sokáig nem fogtok tudni foglalkozni. Rövid távon megoldás lehet, de hosszú távon személyiség- és viselkedésbeli torzulást okoz(hat) a kutyánál (jól sejted, ebbe beletartozik az ugatás is, de a kertásás, szökés, ugrálás meg sok minden más is).


Második lépésként kutyás ismerősöknél utánakérdeznék ennek a menhelynek, ugyanis nem mind arany, ami fénylik. Ha gáz a hely, keresetek másikat, ha normális, átlátható a hely, akkor beszéljétek meg, hogy vegyék fel a kutyit várólistára, majd bekerül, ha szabadul fel hely, addig meg kihúzza nálatok.


Ha törzskönyves, akkor első nekifutásra a tenyésztőjét érdemes megkeresni, ha nincs törzskönyve, de fajtajellegű, akkor a fajtamentő szervezetet.

2017. máj. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Az ugye tudod hogy unalmában fel fogja ásni a kertet, szétszedi a kerítést, stb....?
2017. máj. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!