Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van értelme 12 éves kutyának...

Van értelme 12 éves kutyának változtatni az étrendjén?

Figyelt kérdés

Mamám kutyája volt, mamám meghalt, így mi örököltük. Eddig mindig a házi maradékokat kapta meg: levesek, pörkölt szaft, tej, csontok, tészta, kenyér stb.

Nekünk van egy kutyánk már, aki Acana tápot eszik. Adjak neki is rendes tápot, vagy már nem érdemes változtatni, ha egész eddigi életében maradékon élt?



2017. máj. 17. 06:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Már nem érdemes. Mondjuk csontot egyre kevesebbet adj neki. Lassan nem fogja tudni megemészteni. (A csirke csont mehet, de a marha csontot már ne.)
2017. máj. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem ne adj neki tápot. Azt a pár évet hadd élje le úgy, hogy normális kaját kap. Te sem szeretnél műzlin és ilyesmiken élni gondolom. Egy jó leves, hús maradék többet ér.
2017. máj. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
98%
2es légy észnél, és ne írj hülyeséget!
2017. máj. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem van. Élete végére had egyéb valami normálisat.
2017. máj. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%
Fokozatos legyen a váltás, másképp valószínű el se fogadja. Senior tápot keressetek neki, a túl magas fehérje neki már nem tesz jót.
2017. máj. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%
Mindenképpen megéri változtatni! Talán adhatsz még neki ezzel pár évet. Természetesen fokozatosan történjen.
2017. máj. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
#4 mit jelent a normális? Mert a kutyának az a normális amit eddig kapott. Én öregotthonban dolgozom és hiába adunk nekik zabpehely, müzlit meg kuszkuszt nem eszik meg. (Sőt az egyik hozzám is vágta) Szalonnán kolbászon nőttek fel. Azt szeretik. A kutyáknál is így van azt szereti amin felnőtt. Meg lehet próbálni átszoktatni de minek? Mondjuk az nem árt ha pár fajtát kipróbálsz hátha bejön neki valamelyik, de én akkor sem hagynám el a maradékot.
2017. máj. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%
Fokozatosan mindenképp hasznára válna, ha megfelelő tápanyagösszetételű étel is bekerülne az étrendjébe. Meglátod, mennyire kap rá.
2017. máj. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Normális az, ami egészséges. Az Acana egészséges. A kenyér pörköltszafttal nem. Éhes kutya nem válogat. A szerencsétlen öregeket meg nem tudom, miért kell átszoktatni ilyen sz.rokra mint a müzli, a kolbász, szalonna sokkal egészségesebb. 24 vagyok, de a kuszkuszt én is hozzád vágnám.
2017. máj. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ma reggel amikor az enyémet etettem az öregnek is adtam a tápból. Nem kellett neki.

Nem nagyon tudom, hogy mamam hogyan szokta összeállítani neki az ételét. Adtam neki főzeléket tettem bele zsemlét. Azt megette. Láthatóan éhes volt még, ezért adtam neki majkremet meg egy kis tejet. "Desszertnek" elrágicsált egy száraz kenyeret. Most egy fél órája látom hasmenése van. Most nem tudom, hogy a változásoktól, hogy új helyre került vagy amit evett attól vagy esetleg betegség. Minden esetre elvittem a hátsó udvarrészre az öreget, az enyém meg elől van illetve össze takarítottam nagyjából amit ott hagyott. Ma délután elviszem az állat orvoshoz, hátha vmi baja van. Ugyis kell már oltatni, kb 3 éve nem volt oltva:$

2017. máj. 17. 11:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!