Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám megölt egy másik...

A kutyám megölt egy másik kutyát Mi a teendö?

Figyelt kérdés
Egy 11 honapos fiu amsztafom van kertbe tartom. Ma egy kisebb méretü kutya bedugta a kapun a fejét a kutyám elkapta azzonal kimentem hogy szetvalaszam a kutyakat kinyitottam a kaput hogy kimenjek es a kisebbik kutyat kihuzzam de ebbe a percbe a kutyam kiszökött és kiszaladt egxenesen a kutya utan megimt elkapta a torkát és megölte hiába ütöttem húztam hiába a kutyám nem engedte el után egy lavorbs hoztak vizet es azzal öntöttük le el is engedte de a kutya már halott volt. Egy folytába a halott kiskutya jár az eszembe nem megy ki a fejemböl. Ezek után mit csináljak a kutyámal adjam oda egy menhelynek? Sose csinált ilyet mimdig ram halgatot gyerekekel nőt fel és soha senkit nem bántott. A kiskutya nyakörvén volt egy szám azt felhivtam elvitték a halott kiskutyát a gazdája. Ezek után feljelenthet? Ebböl nekem milyen problémám lehet? A kutyámmal mit csináljak sajnálnám ha oda kellene adni de azt is ha még rgy ilyet csinál.

2017. máj. 17. 13:05
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
98%

Nem csak te vagy a hibás, hanem a kiskutya gazdája is, mert mit keresett gazdi nélkül az utcán?! Ezért szerintem nem fog feljelenteni.

Másrészt, az amstaffodat muszáj lenne szocializálni és megnevelni. Nem menhely a megoldás! Hanem el kell vinni olyan kutyaiskolába, ahol a szocializálatlan, problémás kutyákkal is foglalkoznak.

Meg kell tanulnia, hogy ne támadjon kutyákra; ha mégis támad, akkor hallgasson rád, és azonnal álljon le, ha rászólsz! Ehhez most már szakember segítsége fog kelleni.

A kaput, kerítést úgy csináld meg, hogy ott ne tudja kutya bedugni a fejét, és egy kisgyerek se a kezét. Plusz írd ki, hogy harapós kutya.


Eddigi élete során hogyan nevelted? Mennyit sétáltok? Kutyás társaságba jártok, jártatok?

2017. máj. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
14%
Ilyen esetben sajnos el kell altatni.
2017. máj. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem ez nem ok arra, hogy menhelybe add a kutyád. Esetleg elmennék vele egy kutyaiskolába, tanácsot kérnék olyantól, aki jól ismeri a fajtát, típust.

A másik gazdával kapcsolatban pedig akkor érdemes megbeszélni a dolgot, amikor ott van. Miután a kutya gazdája vagy és felelősséged, hogy az eb ne szökhessen el, más állatban ne tehessen kárt, elméletben lehet, hogy van olyan jogi dolog, amit rád húzhatnak, de nem hiszem, hogy ez kárpótolná a kiskutya gazdáját bármiért is, vagy bárkinek hasznára válna. A kutyád pláne nem fog ebből tanulni.

2017. máj. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
59%
#2 nem embert ölt, te. Ha emberre támadt volna - teszem azt gyerekre - és kettéharapja, akkor "kell" elaltatni.
2017. máj. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
2# Miért kellene elaltatni? Attól hogy még hibázott élni fog!!!
2017. máj. 17. 13:17
 6/40 A kérdező kommentje:
Ez a kiskutya már napok ota itt volt mindig bemászotr az udvarra aztán elszaladt ha meglátta a kutyámat. Sose csinált ilyet a kutyám. Felhivtam egy kutya iskolát akivel jovohéten találkozunk? Van rá esély hogy nem csináljon többet ilyet? Ha megöl egy kutyát ilyen hideg vérrel szivtelenül akkor simán megharaphat egy embert is? Mi a véleményetek?
2017. máj. 17. 13:22
 7/40 A kérdező kommentje:
1# napi egy óra séta van amikor több is. Az udvar nagy tudd szaladgálni játszunk vele labdázunk. Szoktunk kutya parkba menni bár oda nem vittemegy ideje de nem bántot semmilyen kutyát ott se játszott a többi kutyával.
2017. máj. 17. 13:27
 8/40 anonim ***** válasza:
68%
Pont volt egy hasonló rész a kutyasuttogóban, ahol a harci kutyát irritálta a kiskutyák ugatása és Ceasar Millan szerint egyértelműen meg akarta ölni őket. Ő felrakott egy elektromos nyakörvet és elvitte a kiskutyák előtt a harci kutyát. Amikor az támadni akart, kapott egy kis csípést az elektromos nyakörvtől és így összekötötte a támadási szándékot egy rossz élménnyel. Meg is tanulta egyből, hogy nem szabad.
2017. máj. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
72%
Attól, hogy kutyára támadt a saját területén (ő annak érezte), nem fog emberre is támadni. Ettől függetlenül mindenképpen javaslom a kutyaiskolát.
2017. máj. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
25%
A kutyádból előtört a harci kutya ős. Ezen te csodálkozol? Azért támadta meg, hogy megölje. Tipikus harci kutya viselkedés, még akkor is, ha le leszek pontozva, hogy harci kutya nincs. Most, hogy már megölt egyet még agresszívabb lesz kiskutyákkal.
2017. máj. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!