Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám megölt egy másik...

A kutyám megölt egy másik kutyát Mi a teendö?

Figyelt kérdés
Egy 11 honapos fiu amsztafom van kertbe tartom. Ma egy kisebb méretü kutya bedugta a kapun a fejét a kutyám elkapta azzonal kimentem hogy szetvalaszam a kutyakat kinyitottam a kaput hogy kimenjek es a kisebbik kutyat kihuzzam de ebbe a percbe a kutyam kiszökött és kiszaladt egxenesen a kutya utan megimt elkapta a torkát és megölte hiába ütöttem húztam hiába a kutyám nem engedte el után egy lavorbs hoztak vizet es azzal öntöttük le el is engedte de a kutya már halott volt. Egy folytába a halott kiskutya jár az eszembe nem megy ki a fejemböl. Ezek után mit csináljak a kutyámal adjam oda egy menhelynek? Sose csinált ilyet mimdig ram halgatot gyerekekel nőt fel és soha senkit nem bántott. A kiskutya nyakörvén volt egy szám azt felhivtam elvitték a halott kiskutyát a gazdája. Ezek után feljelenthet? Ebböl nekem milyen problémám lehet? A kutyámmal mit csináljak sajnálnám ha oda kellene adni de azt is ha még rgy ilyet csinál.

2017. máj. 17. 13:05
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
75%
Gondoltam, hogy ilyesmi a fajtája. Nem hiába van bannolva sok országban. Túl sok olyan ember vett ott is pénisz hosszabbítónak a pitteket, divat kutyák voltak. Sajnos nem sok ember tud jól bánni velük, nagyon nem valók akárkinek. Fontos a korai szocializáció és a következetes nevelés. Egyik kutyámat nekem is széttépte a parkban egy staffi keverék, pedig enyém nem csinált semmit. Bevallom örültem amikor elaltatták a dögöt. Az enyémen kívül egy másikat is széttépett. Ennek ellenére nem utálom a fajtát. Nem a staffikat utálom, hanem azt a staffit. De ő már ott van, ahol megérdemli. Az ilyen esetek miatt mondom, hogy baromira nem való akárkinek ! A gyomromba áll a görcs, amikor látom, hogy mennyi ember vesz divatból. És igen, inkább ajándékozd el a kutyát, ha nem tudod megnevelni. Egy neveletlen pitt féleség nagy veszély nemcsak a gyengébb kutyákra, hanem a gyerekekre is.
2017. máj. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:
Miért nem engedte el miután megölte? Miután a kutya meghalt ő miért nem engedte el a szájából ? Ennyire gonosz lenne?
2017. máj. 17. 13:59
 13/40 anonim ***** válasza:
55%
Ezért kerülök el minden pitt, staff és ezek mixeit a parkban. Mire kiderül, hogy veszélyes, az én kutyám halott, vagy súlyosan sérült. 1000 más fajta van, amivel játszhat, bandázhat. Nem fogom az életét, egészségét veszélyeztetni, higy kiderüljön, kivételesen egy jól nevelt staff, pitt. Európa jó részén tiltott fajták. Ennek nyilván oka van. Biztos tudatlanságból nem a bichonokat tiltották be.
2017. máj. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%

Voltam már hasonló szituban csak a másik oldalon. :( Kan labradorom van, végtelenül szelid, minden kutyával barátságos, nem domináns. Sétáltam egyszer vele, pórázon volt. Láttam már messzebbről is hogy az egyik környéken lakó srác is kintvan a valamilyen pit jellegű kutyájával, aki mellette ment közvetlenül de nem volt pórázon. Egyszercsak a kutya odarohant hozzánk, a srác hiába kiabált utána nem is figyelt rá a kutyája. Aztán kb egyből nekitámadt az enyémnek. Szerencsénk volt, mert bár nem egy agresszív az enyém, de azért próbálta megvédeni magát, és nem kicsi se, így az oldalába volt egy harapott seb, és valahogy a lábán kapott szájzárat a pit. Addigra odafutott a gazdája is, de nem tudta leszedni a kutyát az enyémről, nem tudom mennyi idő telhetett el mire sikerült, de egy örökkévalóságnak tűnt. A kutyámnak több mély seb lett a lábán, orvoshoz kellett vinni. A srác annyit segített, hogy lefertőtlenítettük, bekötöztük a sebeket, illetve állta az orvosi költségek felét (nem volt pénze). Idegileg nagyon ki voltam, jobban megviselt engem mint a kutyát. Gondolkodtam feljelentésen, de nem lett volna értelme, mert nem embert támadott meg, max valami pénzbirságot szabdtak volna ki neki. Viszont a srác azóta is ugyanúgy sétáltatja póráz nélkül, nem is törődött az üggyel a későbbiekben.

Te belátod, hogy ez így nagyon nem jó. Én is azt ajánlom, amit már írtak előttem: kutyaiskola vagy kiképző, biztosabb kerités mindenképp.

Nem biztos, hogy embert is bántana, pl ez fenti pit is csak a kan kutyákat nem szerette, emberekkel kifejezetten barátságos. De nyilván sose lehet tudni, ezért mindenképp elébe kell menni a problémának, mert ha emberre is támadna, és feljelentenek, akkor el kell altatni.

Egyébként meg az a véleményem, hogy ilyen fajtákat tényleg csak az tartson, aki nagy felelősséggel tud is bánni vele!

2017. máj. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
76%

Milyen érdekes, hogy szinte mindenhol (nálunk is) a bull típusú kutyákkal van a gond. Nekem senki ne mondja, hogy nincs harci kutya... Ugyanúgy van, ahogy vadászkutya, terelő- és pásztorkutya is. Mélyen bennük van az ösztön, kérdés hogy előtör-e. A szomszéd 3 hónapos beagle kutyáját is egy amstaff ölte meg...


Sajnálom a kiskutyát, viszont a gazda hibája, hogy egyedül volt az utcán és ő dugta be a fejét a kerítésen, szóval nem tehet semmit. A kutyádra pedig tégy szájkosarat, akkor nem fordulhat elő mégegyszer.

2017. máj. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
91%
Nagy gondok vannak a fejedben! Egyrészt attól, hogy kutyákkal agrsssagresszív, emberekkel szemben nem feltétlenül. Másrészt töröld ki a szótáradból azt a szót, hogy gonosz, ha kutyáról beszélsz. A kutya nem gonosz, hanem az ösztöneinek engedelmeskedik! Nagy különbség. Mennyire volt szocializálva a kutyád? Hogy viselkedett más kutyákkal eddig? Egyébként képes vagy magas ösztönállapotban irányítani a kutyát? Pl macskakergetés közben? Ha nem, vagy alig volt kutyatársaságban, ha nem tudod irányítani csak akkor, ha semmi érdekes nincs a közelben.... Akkor eddig is voltak jelek. Tudomásul kell venni, hogy egy amstaffot elrontani nem ugyanaz, mint egy yorkit elrontani. Az utóbbi idegesítő, az előbbi veszélyes. Keress egy JÓ sulit, még menthető a helyzet.
2017. máj. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 Sokallatosgazdi ***** válasza:
87%
Nem kell elaltatni!! Szakeemberhez kell mrnni!! Es legkozelebb elobb ismerni a fajtat! Az amstaffot nevelni kell kicsi koratol, mert nagyon konnyu rosz kutyat nevelni belolluk. Ha a szakember nem tettszik akkor el kell keríteni az udvart ugy, hogy oda kutya be ne menjen. De ez se megoldás. A menhelyre se add be. Nem veszik be a harapos kutyakat. Raadasul nem kell meg egy arva kutya akit nem visz haza senki. Mert amelyik kutya megolt egy masikat az nem szivesen fogadna senki be!
2017. máj. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
69%

Az amsztaffok kő kemény nevelést és erős gazdát igényelnek! Emellett szocializálást az első pillanattól! Terrierek, dominánsak, hatalmas agresszió és ösztönszinttel! Harci kutya vagy sem, foglalkozás, törődés nélkül ha teheti, gyilkolni fogja a többi kutyát. Természetesen normális neveléssel ilyen nem fordul elő.


Ezt te rontottad el nagyon, kérdező. A kutyád kiszökött és megölt egy másik ebet. A véleményemet nem mondanám el rólad, mert nem tűrné el a moderátor. Felelőtlen vagy, a kutyádat elhanyagoltad, nem nevelted eddig. De miért is? Miért kellett ilyen kutya, ha nem tudsz vele bánni, nem akarsz vele normálisan foglalkozni? Csak divatból, faroknövelésre? Add menhelyre, jobb helye lesz, mint nálad. Remélhetőleg tudják majd rehabilitálni a félrenevelésedből. És többet ne legyen kutyád!

2017. máj. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
16# épp ezért vagyok kétségbeesve mert sose csinált ilyet. Mimdig kijött a többi kutyával játszott velük nem értem a viselkedését. Foglalkozva van vele. Meddig ne szoljak hozzá? Már reggel ota nem szolok hozzá látom rajta hogy megbánta.
2017. máj. 17. 15:51
 20/40 anonim ***** válasza:
100%
A másik kérdésem felett elsiklottál. Tudod irányítani magas ösztönállapotban?
2017. máj. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!