Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig élhet még a kutyám?

Meddig élhet még a kutyám?

Figyelt kérdés
Egy drótszőrű foxi keverékem van. 2000-ben született, vagyis nagyjából 12 éves. Az ilyen kutyák meddig szoktak élni? Még futkározik, de már sokat alszik, eszik rendesen meg ilyenek. Eddig nem volt neki semmilyen komolyabb betegsége. Ha ez számít kan. Nem olyan fáradékony. Ezért kérdezem amúgy, mert nem szeretném elveszíteni, soha. Szóval? Vagy ez kutyánként változó? Gondolom a kutyáknál a 12 év már öregnek számít. Köszi a válaszokat! :)
2017. máj. 18. 22:13
 1/7 A kérdező kommentje:
2005-ben született* Elírtam
2017. máj. 18. 22:13
 2/7 anonim válasza:
Általában a kutyák 15 èvet èlnek.De lehet több,akár 20 is.
2017. máj. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Senki nem jós itt, hogy ezt meg tudja mondani neked. 12 éves kutya idősnek számít, ugyanakkor élhet még akár 3-4 évet, ha nem beteg és megfelelően van tartva, odafigyelnek rá. Félévente ajánlott egy általános kivizsgálás céljából orvoshoz vinni, akkor is ha nincs panasz, sok minden kiderülhet ott vagy megelőzhetőek a betegségek.
2017. máj. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
0%

12 éves az nem fiatal!

Nekem pl. egy törpe pincsér ment el egy lassan másfél hete, szintén 2005-ös volt. (Ezeknek 10-13 év az átlagkora, utánanéztem.)


Igazából innentől kezdve bármikor lebetegedhet, satöbbi, nem tudni.

2017. máj. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Egyik ismerősöm keverék kutyája 18 éves, remélem a tiéd is legalább eddig fog élni. :)
2017. máj. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
16 evesen halt meg a bobtailom, kistestu 18-20 evig is elelhet. Ismertem 20 eves tacsit:) Szoval, ha rendesen tartod, evente kivizsgaltatod, es szerencsetek is van, jo par ev meg van a foxidban. 12 evesen meg nem oreg, csak idos egy kistestu kutya.
2017. máj. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 piriiiii ***** válasza:
45%

Elhiszem, hogy soha sem akarod elveszíteni, én sem az én kutyámat, vagy bármilyen állatomat, szerettemet. De azért azt remélem tudod, hogy ez naiv elvárás az élettől, senki nem él örökké...

Középkorú kutya. A foxik azok szívós állatok, de már nem fog valami sokáig élni szerintem, jó esetben 5-6 év még.

2017. máj. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!