Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasznak hám, sétához alkalma...

Lugoka kérdése:

Kuvasznak hám, sétához alkalmanként húzáshoz?

Figyelt kérdés
Szeretném a kutyát megtanítani szánkót vagy kis kocsit húzni. Nem versenyszerűen csak alkalmanként. És jó lenne ha sétához is használható lenne. Elsőre ezt találtam: [link] . Jó lehet? Vagy valami más ötlet, javaslat?

2017. máj. 19. 00:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én húzáshoz biztos, hogy nem használnám azt.

Itt egy normális súlyhúzó hám: [link]

Ez pedig szánhúzó hám: [link] .


Sétáltatáshoz pedig szerintem teljesen fölösleges a hám, ha meg lett tanítva normálisan sétálni akkor mindegy, hogy miben sétál ha pedig nem akkor hámban is ugyan úgy fog húzni mint nyakörvben.

2017. máj. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ahogy az első is írta szánkó/kocsi húzáshoz szánhúzó hám kell, sétához pedig nyakörv. Mert ha tud sétálni alapvetően mindegy lenne, viszont ha nem és pl egy macska után akar futni, akkor ember legyen a talpán aki megállít egy 50-60 kg-os kutyát, akin hám van(még erősebben tud húzni, mint nyakörvbe).
2017. máj. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tud sétálni nyakörvvel is, azzal nincs baj. Régebben volt kölcsönbe egy vizslának való méretű hám, csak kinőtte. Komoly súlyokat nem akarok húzatni vele, csak max gyereket szánkón vagy ilyesmi. Azt se rendszeresen. Ezért gondoltam ez a fajta hátha jó erre.
2017. máj. 19. 22:53
 4/10 A kérdező kommentje:
Nyakörvre mégse akasztok szánkót, meg semmit. Nem megfojtani akarom.
2017. máj. 19. 22:54
 5/10 anonim ***** válasza:

Tessék, ez tökéletes gyerekszánkóhoz is és még olcsóbb is mint a Julus.

[link]

2017. máj. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor sétához nyakörv, munkára hám. Kár, hogy nincs valami kombi megoldás
2017. máj. 19. 23:38
 7/10 anonim ***** válasza:
Sétáltathatod hámban is, de én semmi értelmét nem látom. Viszont a Julius hám nem jó húzásra, a szánhúzó hám pedig sétára, tehát érdemes be szerezned akkor egy második hámot is.
2017. máj. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor ezt még át kell gondolni. Idő végülis van, még úgyse lehetne mivel csak 8 hónapos.
2017. máj. 20. 10:02
 9/10 anonim ***** válasza:
Csak szánkóhúzás közbe nehogy meglásson egy idegen kutyát, vagy macskát! Én úgy javaslom, hogy legyen hám a szánkón, és egy felnőtt, akit a kutya igazán főnöknek tekint pedig fusson mellette pórázon, hogy kontrollálható legyen a kutya!
2017. máj. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Pontosan így gondoltam én is. Azért jutott eszembe mert a gyerek szeret kirándulni, de 4-5 évesen sokat még nem tud sétálni. A kutya, én, meg a szülők viszont igen. Gondoltam ha elfárad, akkor húzza a kutya. De még meglátjuk.
2017. máj. 20. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!